Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?

[es] :: Art of Programming :: program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

homolje
SEO
la

Član broj: 71996
Poruke: 33
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.dataspherehosting.inf..


+1 Profil

icon program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?19.05.2006. u 22:48 - pre 218 meseci
Da li tako nesto postoji?
Ima li ko iskustva??

[ ~ IN OMNIBUS REQUIEM QUAESIVI ET NUSQUAM INVENI NISI IN ANGULO CUM LIBRO ~ ]
 
Odgovor na temu

homolje
SEO
la

Član broj: 71996
Poruke: 33
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.dataspherehosting.inf..


+1 Profil

icon Re: program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?19.05.2006. u 22:51 - pre 218 meseci
Evo situacije :
Imamo vec oformljenu manju nekomercijalnu mrezu na homoljskim planinama.
Uskoro ocekujemo prikljucak na internet [na bilo koji nacin]
imam nekoliko zanimljivih ideja koje bih sproveo u delo ove godine
Za pocetak, izmeriti jacinu brzinu i smer vetra na visoravni (20km2) u trajanju od 6 meseci
potreban mi je savet kako da spojim anemometre (uredjaji koji mere vetar, brzinu, smer itd)
na wifi tj. na ap ; da li neko zna za takav program ili specifican anemometar/uredjaj koji bi svakodnevno
prikupljao podatke i slao ih na udaljeni server. imam LOS dva tornja, duzina je 6 k m i WDS oblak na jednom i drugom kraju,
fakticki cu imati 15 mernih mesta okrenutim ka blizem tornju (citaj stubu, banderi, cevastoj skalameriji:)

Hvala na svakom odgovoru.
[ ~ IN OMNIBUS REQUIEM QUAESIVI ET NUSQUAM INVENI NISI IN ANGULO CUM LIBRO ~ ]
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?08.06.2006. u 12:44 - pre 217 meseci
Kakve imaju izlaze ti tvoji mjeraci vjetra.Daju li signal u obliku struje 4-20 mA ili imaju digitalne izlaze.Mislim da bi ti najbolje pomogli strucnjaci za PLC uredjaje.Ovi PLC-ovi Omron npr. imaju ulaze za razne velicine i naravno imaju vezu prema PC-ijadi.
Pretpostavljam da na trzistu vec ima anemometara koji salju podatke npr. preko GSM mreze do baze.

npr.

http://www.werkos.com/pdf/program_za_sigurnost_u_prometu.pdf

http://www.patriotmagazin.com/arhiva/0055/media/0018.htm




 
Odgovor na temu

[es] :: Art of Programming :: program za merenje vetra?COM izmedju anemometra i servera?

[ Pregleda: 3770 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.