Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Atheros + Mikrotik - koji modeli ?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?

[ Pregleda: 3419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.aramiska.net.



Profil

icon Atheros + Mikrotik - koji modeli ?17.05.2006. u 09:55 - pre 217 meseci
Interesuje me sa kojim modelima kartica pojedinih proizvodjaca ste imali pozitivna iskustva
sa Mikrotikom ?

Ja sam do sada koristio samo Wistron CM-9 MPCI kartice, ali njih vise ne mogu naci po normalnim cijenama, pa me interesuje sta se moze kupiti od drugih proizvodjaca a da ima Atheros 5213 ili noviji chipset ?
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

gazdamitke
ni na Nebu ni na Zemlji

Član broj: 88172
Poruke: 235
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?18.05.2006. u 00:45 - pre 217 meseci
ja imam tplink 651 sa kvadom se kaci na omni od 15dbi.opticka vidljivost.udaljenost 1200-1300m na 36/48 mb/s.protok je izmedju 500 i 700 Kilobajta/s,ali na tom omniju ima 7 klijenata(na omniju je ovislink 5460)
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?19.05.2006. u 07:03 - pre 217 meseci
cm9 je kartica ekstra klase , doduse da budem iskren i tplink 651 se pokazao vise nego sjajno za cenu od 35 evra
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?26.05.2006. u 12:18 - pre 217 meseci
hm...sta god turis radi ...nema neke posebne razlike...bar je ja nisam primjetio a ugradio sam u moju mrezu bar stotinak tih kartica mini-pci...pocev od toshibe sa atheros 5111 pa preko cm9 i philipsa cini mi se 5411,mrzi me sad da ustajem i gledam ,a imao sam isto neke skoro zardjale atheros 5212 i te su odradjivale posao...

Iz iskustva znam da ne igra bas neku ulogu koja je kartica u pitanju....signal se dobija KLJUCEM 13 i protok naravno...jer ja koristim iskljucivo tanjire sa fiderima vlastite izrade,ne 3d korner vec najobicniji fider kantenu koji se pokazao mnogo bolje od toga....
Znaci sve sam licno istestirao i vidio da tu nema bas neke razlike...price i naklapanja po forumima su jedno a praksa je nesto sasvim drugo...

Naravno i cijene opreme.....oprema na 5.x je vise no duplo jeftinija od ove na 2,4 al ljudi pojma nemaju o tom..treba samo znati naci..a ne pustiti da te lokalni prevaranti deru kako stignu...
Ja sam bio poceo da pisem o tom, al posto na wireless forumu postoji teski kompleksas od moderatora...sta god da sam napisao on je brisao..sve dok mu ne odem u kucu...naravno...onda ce i ovo vjerovatno dozivjeti istu sudbinu..< mod: uklonjena reklama>

Pozdrav!

/mrdja

[Ovu poruku je menjao broker dana 26.05.2006. u 18:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?26.05.2006. u 12:48 - pre 217 meseci
pa zar je dotle doslo, a?

ma pisi bre sta 'oces samo nemoj mnogo po svojoj i tudjoj reklami
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
Odgovor na temu

Alter Ego
null
Pančevo

Član broj: 1880
Poruke: 453
*.3dnet.co.yu.

Sajt: www.tridenet.com


Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?27.05.2006. u 16:14 - pre 217 meseci
Citat:
roli
Naravno i cijene opreme.....oprema na 5.x je vise no duplo jeftinija od ove na 2,4 al ljudi pojma nemaju o tom..treba samo znati naci..a ne pustiti da te lokalni prevaranti deru kako stignu...


Voleo bih da mi objasniš po kojoj to računici oprema na 5 giga ispada jeftinija od one na 2.4 i to ni manje ni više nego duplo.
 
Odgovor na temu

roli
Mrdja Dragan
Razvlakac kablova na Freedom wireless
mrezi

Član broj: 3571
Poruke: 2156
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.freedom-wlan.com


Profil

icon Re: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?27.05.2006. u 20:00 - pre 217 meseci
@djricky..sta sam rek'o...nije taj ziv ako se ne dofati gumice ...vec mi to pomalo postaje simpaticno....
Dzaba sam mu govorio da pravi momci gumicu nikad ni ne koriste ..al... mozda mu je ovo jedinstvena prilika da je i koristi lol

<mod: obrisana reklama i flame>

Al,nebitno sad i salu na stranu....da odgovorim @Valter Egu

Ovako...opreme na 5,x ima i vise no duplo jeftinije od opreme na 2,4..

Naravno ne u Srbiji jer ovdje su cijene takve kakve su...ja licno znam sve ozbiljnije uvoznike opreme i znam da cijene moraju biti takve kakve jesu...jer zivimo tu gdje zivimo i drugacije ne moze biti...

Ali da bih covjeku precizno odgovorio i da ne bude zabune ja recimo karticu mini-pci placam 19 evra...a to je 3X jeftinije od nekog recimo Ovisa ili D-linka...

E sad da ne bih reklamirao bilo koga pa ni sebe...naglasavam da ih kupujem iskljucivo za vlastite potrebe i da ih ne prodajem...

Cak je sve jako lako izvodljivo jer na posiljku do 100 evra ne placas ni carinu ni porez...pa su i vuk sit...i ovce na broju....a 5 kartica ladno stane u pismo

Ne bih dalje polemisao o ovome...sem naravno ako Gojka ne natjerate,da ovog poslovodju i portira na forumu ne umiri...za vase dobro...onda bi druze Valteru dobio mozda jos neki koristan info


Pozdrav!!
/mrdja










[Ovu poruku je menjao broker dana 28.05.2006. u 00:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Atheros + Mikrotik - koji modeli ?

[ Pregleda: 3419 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.