Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potraznja: Prevodilac i lektor za programere

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potraznja: Prevodilac i lektor za programere

[ Pregleda: 6082 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
*.beg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Potraznja: Prevodilac i lektor za programere18.12.2002. u 23:16 - pre 259 meseci
Srdacan pozdrav svima na ovom sjajnom Forumu! Mada moj posao nema striktne veze sa programiranjem, cak je i programerima potreban prevodilac i lektor (makar povremeno). Pa, posto je i to castan i posten posao, evo cisto da znate da je i to "u opticaju".

Veliki postovalac i podrzavalac elitesecurity-a
www.aleksandarveljic.tk




[Ovu poruku je menjao mungos dana 04.06.2003. u 20:22 GMT]
 
Odgovor na temu

suncasin
Grbavica NS

Član broj: 9407
Poruke: 87
*.InfoSky.Net

ICQ: 229062029


Profil

icon Re: Prevodilac i lektor za programere28.05.2003. u 01:57 - pre 253 meseci
Mister lektore - na kojem nivou je (po Vasem misljenu) pismenost korisnika ES-a?

hvala
ne doneti odluku znači doneti odluku
 
Odgovor na temu

cbbj
Aleksandar Veljic

Član broj: 3230
Poruke: 151
*.ppp-bg.sezampro.yu



+1 Profil

icon Re: Prevodilac i lektor za programere29.05.2003. u 03:48 - pre 253 meseci
Znas kako, prijatelju, to zavisi od pojedinca do pojedinca. Kada bih ocenjivao od 1 do 5, moja ocena bi bila 3. To je ono realno kako ja mislim iz svojih iskustava.

Nije u pitanju samo jezik, nego nekada i stil koji uvek moze da se izostri da bi se ideje efektnije iznele drugima. E, tu je moja jaca strana. Zato i postojim kao lektor. :)))))
 
Odgovor na temu

Mrav
Aleksandar Mraović
.net programer u Wireless Media
Beograd

Član broj: 6532
Poruke: 279
*.verat.net

ICQ: 197419540


Profil

icon Re: Potraznja: Prevodilac i lektor za programere18.07.2003. u 12:43 - pre 251 meseci
Molio bih da mi objasnite zašto je programeru tako često potreban lektor (možda za ispravku kôda?). Ovo pitam iz razloga što se ja trenutno profesionalno bavim pripremom za štampu (uglavnom knjiga) a programiranje mi je još uvek hobi (mada nameravam time ozbiljno da se bavim u budućnosti). Znači na lekturu kojih vrsta tekstova ste mislili? (naravno da ću ako budem pisao knjigu o programiranju tražiti usluge lektora, ali ne da bi mi ispravljao kôd). Inače možda se i dogovorimo za neku saradnju kada mi bude potrebno da se obezbedi lektura knjiga ili časopisa koje ću (možda) raditi sa strane, to, verujem, može da bude interesantnije za vas.
Lepota je u jednostavnosti.

Cis.
 
Odgovor na temu

[es] :: IT berza poslova :: Arhiva IT berze poslova :: Potraznja: Prevodilac i lektor za programere

[ Pregleda: 6082 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.