Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

AP client vs PCI card

[es] :: Wireless :: AP client vs PCI card
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10136 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djmilkov
Futog

Član broj: 91045
Poruke: 24
*.neobee.net.



Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 00:17 - pre 217 meseci
Pozdrav imam jedno pitanje finansijsko prakticne prirode da li je bolje kupiti karticu i skuplji kabel(oko 7 metara) sa 3dkornerom ili AP sa 1 metar bilo kog 50 omskog kabela i da li je preporucljivo da ap bude na tavanu gde leti ume da bude pakleno Hvala unapred inace sam danas zavrsio skracenu 3d kornericu i predstoji mi stavljanje pasivnog el. i n konektora

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:57 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:58 GMT+1]
 
0

N N

Član broj: 87759
Poruke: 126
*.de.



Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 02:42 - pre 217 meseci
Slobodno uzmi karticu i jeftiniji kabl (HDF 200) i nećeš imati nikakvih problema, a tako ćeš izbeći i moguće probleme sa AP-om zbog visoke temperature ispod krova.

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:58 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 08:53 - pre 217 meseci
Naprotiv, uvek je bolje da stavis AP uredjaj kod antene i do racunara vodis UTP kabal. Ako ti je pod krovom mnogo vruce, stavi uredjaj sa spoljen strane, negde gde je zaklonjen od direktnog sunca, kise i vetra, samo ga ubacu u neku plasticnu kutiju.


[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:58 GMT+1]
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 10:16 - pre 217 meseci
Citat:
broker: Naprotiv, uvek je bolje da stavis AP uredjaj kod antene i do racunara vodis UTP kabal. Ako ti je pod krovom mnogo vruce, stavi uredjaj sa spoljen strane, negde gde je zaklonjen od direktnog sunca, kise i vetra, samo ga ubacu u neku plasticnu kutiju.


Za konkretni slucaj se apsolutno ne slazem sa ovim stavom! Razlika u signalu ce biti max. 2dB u korist AP ali su zato sve ostale pogodnosti (Net stumbler, merenje nivoa, zaglupljivanje, resetovanje, eventualni spoljni uticaji, CENA) na strani PCI kartice. Da su u pitsnju vece daljine, mogao bih se i sloziti, ovako, apsolutno sam na strani PCI kartice, pogotovu ako se radi o kvalitetnijim komponentama.

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:58 GMT+1]
 
0

djmilkov
Futog

Član broj: 91045
Poruke: 24
*.neobee.net.



Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 10:23 - pre 217 meseci
Do ap-a imam oko 1,2 km i da bi imao opticku vidljivost smeta mi samo jedna krosnja drveta i nije u pitanju komercijalni link nego wireles zajednica moram da vam se zahvalim na brzim odgovorima !

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:59 GMT+1]
 
0

benjamin123

Član broj: 68075
Poruke: 5
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon AP client vs PCI card14.05.2006. u 15:14 - pre 217 meseci
Ako vec pravis antenu onda je nakaci na PCI Karticu.
Ako stavis tu antenu na AP moze da dodje do nekih
nepravilnosti u radu.
>


__________________________________________________
Do You Yahoo!?
Tired of spam? Yahoo! Mail has the best spam protection around
http://mail.yahoo.com

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 08:59 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon AP client vs PCI card15.05.2006. u 00:33 - pre 217 meseci
AP uredjaj je uvek prakticniji od PCI kartice, a neretko i stabilniji. Sto se cene tice, u konkretnom slucaju je to vrlo slicno.

Inace, sve antne koje su ispravne rade, te nema nikakvog razloga ocekivati da ce neka da pravi probleme nekom uredjaju, a drugom ne. Antena ili radi ili ne radi.


[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 09:00 GMT+1]
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon AP client vs PCI card15.05.2006. u 01:18 - pre 217 meseci
Za konkretan slucaj, naveo sam konkretne prednosti i mane i jedne i druge varijante. Zasto je AP parkticniji, sto god da to znaci, nisam razumeo iz prethodnog posta. Izrazi "neretko" i "vrlo slicno" mislim da ne prolaze u ovom slucaju. 6 metara kabla - UTP (= 4 Eur) nije isto sto i
razlika izmedju AP i PCI kartice iste klase. Sto se tice stabilnosti, neretko je ipak retko. Na stranu sto ja (a verujem, ni ti) nikada ne ostavljam admin sifru za AP da bi neko mogao bar na neki nacin pomoci sebi (sem prostog cupanja iz napona). I da ne ponavljam ono sto sam vec rekao.

[Ovu poruku je menjao broker dana 15.05.2006. u 09:00 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: AP client vs PCI card15.05.2006. u 08:09 - pre 217 meseci
U mrezi koju administriram imamo nekoliko klijenata sa PCI karticama. Stavimo smo to kao jeftinije resenje i to samo u slucajevima kada je posao moglo da zavrsi par metara antenskog kabla.

Sa njima imamo najvise problema. Svaki cas se tu nesto "samo" rasterluje, pobrisu se parametari i slicno. Kada je AP klijent u pitanju, ako i ima nekih problema sa njim, korsinik ga prosto iskljuci iz struje i ponovo ukljuci i sve se sredi.

Sa PCI karticama je redovan problem sto im treba vremena da uspostave konekciju prilikom podizanja sistema. Vrlo cesto se desava da se pre podignu rzni programi koji koriste mrezu nego sto je sama konekciaj uspostvljena i tako stalno imamo kuknjavu. Kada je AP u pitanju, konekcija se uspostavlja vrlo brzo, i po pravilu je stalno uspostavljena, cak i kada racunar ne radi, tako da prilikom podizanja sistema nema nikakvih problema.

Kada korisnik treba da otvara racunar, kratki antenski kablovi uslovljeni PCI karticama samo smetaju, desava se da pomeranjem racunara iscupaju konektor. Oni koji imaju AP klijente uvek imaju dovoljno viska UTP kabla da mogu ne samo da pomeraju racunar nego i da ga premestaju po prostoriji.

Kad god korisnik reinstalira racunar (a to je prilicno cesto), ako ima PCI karticu, eto cimanja da mu neko dodje da sve to ispodesdava od pocetka. Ovi sa AP klijetima, mogu i da preformatiraju disk, kada dignu sistem, on je automatski na mrezi.

I na kraju, veze su nam uvek stabilnije sa AP klijentima.
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.200.139.*



+5 Profil

icon Re: AP client vs PCI card15.05.2006. u 13:19 - pre 217 meseci
Skoro sve prihvatam kao tvoja licna iskustva i tu nemam nikakav komentar ali...
Default postavke jedne PCI kartice su:
Network type: Infrastructure
Transfer rate: Auto
Channel: Auto
WEP: Disabled
U slucaju resetovanja parametara vraca se na ove postavke i ako je na AP uradjeno filtriranje po MAC
adresi, ne vidim sta to jos moze poremetiti dalji rad kartice? Ostali parmetri (IP, Gateway i
DNS) se ne gube bas tako lako da bi to bio evidentan problem kod koriscenja PCI kartice, ali, i da
je tako, taj problem je zajednicki i za AP! Drugo, vecini korisnika treba i LAN, znaci, jos jedna LAN
kartica u racunaru. Nemam problema sa uspostavljanjem konekcije raznih Message programa i taj
problem mi nije poznat, svaki takav program ima Connection time i moze praviti probleme samo ako je
WLAN konekcija izrazito losa. Posle reinstalacije sistema podesavaju se parametri LAN kartice i ako
se koristi AP! Razlika u podesavanju LAN i WLAN kartice je minimalna i onaj ko ne moze da skonta podesavanje
WLAN PCI kartice, sigurno nece moci sam da podesi ni LAN prema AP. Moj limit za duzinu kabla
od PCI prema anteni je 10-12m CFD200 prema AP udaljenom 1500-4000m, i samo sam 2-3 puta imao problem i to
zbog lose kartice a ne toliko kabla. Naravno, tada i ja obavezno koristim AP, sto ne moze, ne moze.
I na kraju, kao jedno od mojih, podjednako neverovatnih iskustava je sledece. Nedavno, posle ludovanja
pristupnog AP na brdu, resetovalo se 11 (jedanaest) AP klijenata! U isto vreme, NIJEDNA PCI kartica.
Nemam objasnjenje ali, desilo se! O gubitku FW sa raznoraznim D-Link i starijim Pheenet AP, da ne pricam.
Gomila ljudi, entuzijasta, bi sigurno, s vremena na vreme, volelo da pretrazi etar, premeri nivoe, uporedi
jacinu signala razlicitih provajdera i sl. a tu je PCI kartica ipak u prednosti. I na kraju (ili pocetku)
cena koja je uvek jedan od bitnih faktora.
Nemam nameru da razvijam polemiku na ovu temu ali, ovo su cinjenice na kojima se moze izgraditi odredjeni stav.
Licna iskustva su relativna, i ne mogu sluziti za negiranje konkretnih cinjenica, pogotovu uslucaju oko koga
je i pocela polemika. Ako se u ovom slucaju ne moze koristiti PCI kartica, onda ne moze nigde i nikad!
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: AP client vs PCI card15.05.2006. u 13:49 - pre 217 meseci
Zanimljivo je kako moje iskustvo proglasavas licnim (i time subjektivnim) a svoje proglasavac cinjenicama.

Kad bi sve radilo sa fabrickim podesavanjiam bilo bi super. Sta super, bilo bi idealno, sa sve takvim dometom o kome ti pricas.

Doduse i tada bi bilo problema, jer bi PCI kartice svako malo pokusavale da se kace na sve moguce AP-ove koje cuju (jer im je takvo default ponasanje).

Bitno je da korisnici nemaju sta da cackaju oko konekcije na mrezu. Tu nema sta da se eksperimenise, a kada ima PCI karticu, korisnik ce, cak i ako je neupucen da sve to malo cacka i rasturi podesavanje. Kada je klijent u pitanju, sve je to izolovano od korisnika, on se samo usteka na LAN.

Mnog licno primas diskusiju. Ja nisam ni rekao da se PCI kartica ne moze koristiti, nego da je uvek AP klijent bolje resenje. Praksa je tako pokazala, a ne moje licno misljenje.

Nema tu sta mnogo da se razmislja, ko ima dovoljno para, terba da kupi bolju opremu a bolja oprema je uvel AP klijent, kvaltietan sto kraci kabal i dobra antena. PCI kartice rade posao u nekim ogranicenim okolnostima i ne mogu biti resenje za svaku situaciju, kao sto AP klijenti jesu.

U svakom slucaju, ova diskusija pre svega treba da posluzi nekome ko nije upucen da se odluci sta ce da nabavlja od opreme i samo je na njemu da odluci sta ce da radi. Ne valja upucivati ljude na polovicna krpez resenja i nuditi im to kao odlican izbor. Svako resenje ima dobre i lose strane i treba ih objektivno predstaviti.

Sam stav da je PCI kartica bolje resenje od AP klijenta je neobjektivan, naocito ako se kombinuje i sa trvdnjom da odlicno radi u sprezi sa 10 - 12 m CFD 200.
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
212.200.139.*



+5 Profil

icon Re: AP client vs PCI card15.05.2006. u 14:38 - pre 217 meseci
Sta od onoga sto sam napisao nije tacno???
U cemu se razlikuje antena sa 18dB dobitka i 10m kabla od Biquada sa 1m (koji tako radi sasvim OK)?
Neko bi, posto je vec kupio uredjaj za svoj novac, da koristi taj isti uredjaj po svojoj volji, npr. za kacenje na notebook ili sta vec pozeli.
Ja bih da mu to omogucim, a ti mi objasni kako sa AP.
Iako se radi o komercijalnoj primeni (i u gomili mojih slucajeva), nikada se nisam trudio da od korisnika pravim narkomane koji zavise od mojeg
vremena i volje da im povremeno prepodesim uredjaj za neku drugu namenu. Uredjaj je njihov i sa njim mogu raditi sto im je volja. Ako nesto zajebu, platice rekonfigurisanje i gotovo. Sa PCI karticom je to moguce, sa AP nemoguce. Suprotstavljam samo uredjaje iste klase i ne suprotstavljam PCI vs AP tako kako ti razmisljas. Naziv teme si promenio ti a ne ja (mislim da je bilo nesto drugo na pocetku). A sto se tice 10m kabla i PCI kartice, imas na desetine postova koji su potvrda moje tvrdnje. Koliko jos treba da bi ti to prihvatio? Ili mozda svi lazu a ti si tvorac istine? Sta je u pitanju?

[Ovu poruku je menjao buljko dana 15.05.2006. u 15:39 GMT+1]
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: AP client vs PCI card16.05.2006. u 07:43 - pre 217 meseci
Citat:
benjamin123:

" AP uredjaj je uvek prakticniji od PCI kartice, a
> neretko i stabilniji."

Ne smatram da je prakticno da se penjes na krov i da
resetujes AP. Ako kupis PCI onda je ubodes i ne
mislis. Ja bih preporucio za obicne korisnike da uzmu
PCI karticu sa pravljenom antenom ako imaju opticku
vidljivost sa drugom antenom a ako to nije slucaj onda
da se otvore za AP. :)


Za penjanje na krov nema potrebe. Reset se uradi prostim iskljucivanjem iz struje. Ovo sa optickom vidljivoscu ti je prilicno pausalna ocena. Pod tim moze da se podrazumeva svasta.


Citat:
buljko:
U cemu se razlikuje antena sa 18dB dobitka i 10m kabla od Biquada sa 1m (koji tako radi sasvim OK)?


Ah pa sad mi je jasno. Ti u stvari radis u uslovima koji su povoljni pa nemas iskustva sa tim kako izgleda kada su uslovi nepovoljni. Ako tebi radi bikvad na 1,5 do 4 km mora da imas fenomenalne uslove. Doduse, s obzirom da ti je cilj da proteras vrlo mali protok, nije ni cudo sto mislis da sve to lepo radi, jer bi ti "radilo i sa parcetom zice".

Usput, sada si otkrio da si sve vreme precutkivao vazan element u diskusiji: kada koristis dugacak antenski kabal ti obavezno stavljas i skuplju antenu. Do sada smo pricali samo o tome da se umesto AP klijenta koristi PCI kartica sa duzim kablom, ali sa istom antenom. To jos vise tvoju tvrdju stavlja u nepovoljan polozaj, s obzirom da bikvad narpavis za 5 evra a 18 dB antena kosta oko 35.

Nedostaje jos samo da dodas i da korisnicima ugradjujes PCI kartice od 100 ili 200 mW, a da na AP-u vec imas pojacavac od jedno 2 W, pa da cela prica o klasicnom srpskom wireless provajderu bude kompletna.

Srecom, uskoro ce RATEL da raskrsti sa vama koji se bavite komercijalnim provajdingom, a tako fuserite. Dace bog pa ce vas naterati i da predjete na drugi opseg, koji je namenjen za komercijalnu upotrebu i na kome su tehicki uslovi veoma strogi, a kontrole redovne i beskompromisne.

Ova diskusija sve vise prelazi u nesto drugo, raspravu o tome da je krpez resenje (rucno pravljena slaba antena, predugacak neodgovarajuci kabal i PCI kartica) bolje od kvalitetnog (ap klijent, kratak kvalitetan kabal i kvalitetna antena), a o tome se zaista ne moze diskutovati.

Citat:

Neko bi, posto je vec kupio uredjaj za svoj novac, da koristi taj isti uredjaj po svojoj volji, npr. za kacenje na notebook ili sta vec pozeli. Ja bih da mu to omogucim, a ti mi objasni kako sa AP.


Pa prosto, samo prebode UTP kabal iz racunara u laptop, ili jos bolje, stavi switch pa moze da koristi i oba racunara, a da ne petlja sa kablovima.

Citat:

Iako se radi o komercijalnoj primeni (i u gomili mojih slucajeva), nikada se nisam trudio da od korisnika pravim narkomane koji zavise od mojeg vremena i volje da im povremeno prepodesim uredjaj za neku drugu namenu.


Administriram nekomercijalnu mrezu, i imamo nesto nezgodnije zahteve: hocemo da korisnika u mrezi sve kosta sto manje, ali je neophodno da obezbedimo nesmetani veliki protok (5 mbit naspram tvojih 64k, 128k ili 256k koliko vec prodajes korisnicima).

Iskustvo je pokazalo da nam je najjeftinije resenje kvalitetna oprema: AP klijenti, kratki kvalitetni kablovi i provereno dobre antene. Onima koji bas hoce da ustede stavimo PCI kartice (ali i dalej insistiramo na dobrim antenama i kvalitetnim kablovima) i razlika u kvalitetu veze i prakticnosti opreme je ocigledno na strani resenja sa AP klijetom.

Citat:

Uredjaj je njihov i sa njim mogu raditi sto im je volja. Ako nesto zajebu, platice rekonfigurisanje i gotovo. Sa PCI karticom je to moguce, sa AP nemoguce.


Zasto korisnik ne bi mogao da prepodesava svoj AP klijent kako god hoce? Ja tu ne vidim neko ogranicenje.

Citat:
Suprotstavljam samo uredjaje iste klase i ne suprotstavljam PCI vs AP tako kako ti razmisljas. Naziv teme si promenio ti a ne ja (mislim da je bilo nesto drugo na pocetku).


Nisam promenio naziv teme nego sam premestio poruke iz teme o pravljenju antena u posebnu temu jer je ova diskusija tamo bila off-topic. A ako ovo nije diskusija o tome da li je bolje koristiti AP ili PCI karticu, ja ne znam sta je, s obzirom da uvodna poruka u ovoj temi upravo postavlja to pitanje.

Citat:
A sto se tice 10m kabla i PCI kartice, imas na desetine postova koji su potvrda moje tvrdnje. Koliko jos treba da bi ti to prihvatio? Ili mozda svi lazu a ti si tvorac istine? Sta je u pitanju?


Hajde nemoj preterivati. Naravno da ima takvih postova i naravno da to moze da radi. Ovde je u vise navrata lepo objasnjeno zasto i kada to moze da radi (naci ces i moja objasnjenja da sve to sa dugim i kratkim kablovima nije toliko strasno koliko proizvodjaci isticu) i uvek je naglasavano da se taj kompromis radi samo onda kada ne postoji bolja opcija (ukljucujuci i limitiran budzet). Bilo je ovde primera i da veze rade sa po 20 metara obicnog antenskog kabla, ali to ne znaci da tako i treba da se radi. To su samo izuzeci.

Problem je sto mi pricamo o potpuno razlicitim kriterijumima. Tvoj kriterijum je samo da konekcija radi da mozes da proturis mali internet protok kroz nju, a moj kriterijum je da iskoristim maksimalan moguci protok koji tehnologija obezbedjuje, da obezbedim konekciju koja ce dugo vremena da radi bez potrebe da se unaprdjuje oprema cak i kada uslovi postanu manje povoljni nego na pocetku (a pravilo je da uslovi u radio sprektru postaju sve losiji i losiji) i pogotovo da oprema koju postlvjamo sto manje doprinosi opstem povecanju smetnji u etru.

Mislim da je ovde postala ocigledna razlika u pristupu koji imaju oni koji se wireless-om bave zbog para i onih koji to rade jer to vole i razumeju, sto se pre svega ogleda u odnosu prema radio opsegu koji koristimo.

 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: AP client vs PCI card16.05.2006. u 11:42 - pre 217 meseci
O tome ko se cime bavi zbog para, nemoj mene da foliras! Komercijalizacija se lako prepozna (cak i u crkvi) a kamo li u pojedinim postovima.
Video sam i Uzicki forum (ako si ti taj Pedja sa tog foruma, i ako se secas ponude da Vam ustupim SCSI diskove za neki server za igrice (!)) i polako odustao od posecivanja istog jer mi mnogo lici na politicku partiju, zajedno sa partijskom disciplinom. Ovde, nadam se, svako ima pravo da misli kako hoce. Korisnici ce sami odluciti sta im je ciniti i nadam se, preneti nam svoja iskustva. I da, kada se bude raskrstilo sa komercijalnim provajdingom, mislis li da ce neka od nekomercijalnih mreza ostati zasticena? Radi se o koriscenju etra (u bilo koje svrhe) i tu nece biti povlascenih. A o tome kako mi fuserisemo, najmanje si ti kompetentan da sudis! Upusti se u komercijalni provajding, prihvati sve obaveze koje idu uz to pa onda prosipaj pamet o profesionalnosti. Ovako... jos uvek se igras.
 
0

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: AP client vs PCI card16.05.2006. u 14:27 - pre 217 meseci
Dobro, kad nemas argumente onda krene klasicna pljuvacina. Toliko o argumentovanoj diskusiji. :)

Da secam se da je neko nudio SCSI diskove i mi smo se lepo zahvalili, ali te diskove ne mozemo nigde da upotrebimo.

Sto se tice discipline, pa da, uvek bode oci kada se na nekom forumu ljudi slazu i ne svadjaju se. To se odmah proglasava nekom diktaturom :)

Mozda nisam kompetentan, sta znam. Verovatno me zato komercijalni provajderi pitaju za savete. Uostalom nisam jedini na ovom prostoru koji administrira nekomercijalnu mrezu. Ima ih jos, i mnogi medju njima su odlicni poznavaoci i redovno ih angazuju komercijalni provajderi ili upucuju svoje ljude da uce od njih.

Hvala na preporuci, ali ja vec imam posao pa nema potrebu da krecem u neki novi. Osim toga, opseg koji koristimo nije namenjen komercijalnoj upotrebi pa nema smisla da tako nesto radim. Uz to, u Uzicu vec imaju tri wireless provajdera tako da ne vidim svrhu da se sa njima otimam o prilicno mali broj korisnika. Radim ono sto volim i sto znam da radim i pre svega gledam da ovim mladjima omogucim da nesto nauce sto ce da im valja.

Sto se tice RATEL-a pa naravno da ce i nekomercijalne mreze biti regulisane propisima. Kvaka je sto ce biti regulisane na drugaciji nacin, upravo zato sto nisu komercijalne. Njih ce propisi tretirati slicno kao sto tretiraju radioamatere.
 
0

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: AP client vs PCI card17.05.2006. u 11:45 - pre 217 meseci
Ako se ja pitam onda je moj izbor AP. Broker je naveo gomilu razloga koji su u potpunosti tacni. Prosto je nemoguce koliko korisnici cesto formatiraju racunare i svaki put ista pitanja. kad stavi AP nema tih problema. Onda da ne pricam sto se u gradovima gdje je zagusenot ogromna samo sa AP-om i kratim antenskim kablom moze postoci nesto. A kad vidim kod nekoga 20m antenskog kabla... Ili "kupovnu" anenu sa 15m 75 Om-skog kabla odmah se najezim.

Ja nemam nista protiv ljudi iz manjih mjesta koji odrzavaju bezicne mreze ali samo hocu da hi napomenem da u gradovima vaze posebna pravila. Tu ima 10 puta vise posla oko svega. I taman kad mislis da si rijesio problem dodje jaro sa 200mW-nim cudom, i Sabackim gridom koji sve jeste samo antena nije i onda mozes samo da se bacis sa zgrade od muke.


 
0

sinissa
Pancevo

Član broj: 87695
Poruke: 99
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: AP client vs PCI card18.05.2006. u 21:06 - pre 217 meseci
PCI wirless karta nikako nije dobar izbor,pogotovu ne u gradu gde je radio etar ionako zagusen sa svih strana.
2.Ap se sasvim lepo moze postaviti da se dobije opticka vidljivost,dok kod PCI je to ograniceno na neki prozor ili terasu pa je pitanje...koriscenje PCI od 200 mw je zabranjeno,ako si mislio na te kartice,ali isto tako imas senao i pheenet na 200 mw,koji ce opet bolje raditi.
3. licno iskustvo.Korisnici sa PCI karticama se stalno zale da im internet lose radi,dok je taj broj ko usera sa AP manji.Ljudi uvek prvo kupe PCI karticu jer im je neko rekao da tako treba...pa kad vide da ne mogu,kupe AP,uvek najeftinije D-link,nebitan model svi su podjednako losi kao clienti.I tek na kraju kad vise nemaju gde,dobiju od pravih ljudi preporuku sta da kupe od opreme,i potrose mnogo vise para zato sto su hteli da ustede i slusali su "strucnjake i poznavaoce".
Sa ponosom predstavljamo: www.tridenet.com , ko je tamo radio ni pakao mu nece tesko pasti.
 
0

djmilkov
Futog

Član broj: 91045
Poruke: 24
*.neobee.net.



Profil

icon Re: AP client vs PCI card23.05.2006. u 23:09 - pre 217 meseci
Najverovatnije da cu uzeti ap i to planet ne znam jos model ali je oko 55 e sa pdv
i parce kabla do antene (3dkorner skracena verzija) i onda utp do svica tako da moze vise kompjutera na wireles
 
0

djricky
IT & Network Engineer
AS200305
Beograd

SuperModerator
Član broj: 1046
Poruke: 4042
*.verat.net.

Sajt: https://v6.rs


+225 Profil

icon Re: AP client vs PCI card24.05.2006. u 13:44 - pre 217 meseci
AP i samo AP... EOS!


to sa karticama, mozda u Kladovu, u velikim gradovima ne...
“Choose a job you like, and you will never have to work a day of your life”
“Looking at small advantages prevents great affairs from being accomplished”

"Great power comes with great electricity bills"
"The fact that there's a highway to Hell but only a stairway to Heaven says a lot about
anticipated traffic volume"
"Fate: protects fools, little children, and ships named NCC-1701"
 
0

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
62.108.124.*



+5 Profil

icon Re: AP client vs PCI card24.05.2006. u 15:11 - pre 217 meseci
Ok, hoces li mi objasniti, na nivou hardvera, posebno prijemnog i predajnog dela, u cemu je sustinska razlika izmedju AP i PCI kartice a, nakon toga, analogiju pristupa racunara samom WiFi interfejsu. Ovo sve, nevezano za konkretan uredjaj, pretpostavimo da su uredjaji iste klase. Ovo samo da bi mi objasnio "AP i samo AP" jer sve parole uvek sadrze neku nejasnocu. Vrati se na pocetak ove teme i konkretno pitanje jer, nismo poceli od AP client vs PCI card, naziv je kasnije, jako tendenciozno, promenjen ili tema premestena.
 
0

[es] :: Wireless :: AP client vs PCI card
(Zaključana tema (lock), by djricky)
Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 10136 | Odgovora: 48 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.