Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?

[ Pregleda: 7880 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kox

Član broj: 93312
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?12.05.2006. u 19:54 - pre 218 meseci
Skoro na svim slikama napravljenim u zatvorenom prostoru u mraku i sa blicem nastaju ovi "mehurici"

Imam Sony DSC-S40 4.1Mpx
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?12.05.2006. u 20:50 - pre 218 meseci
Skoro svaki kompaktni aparat koji ima blic vrlo blizu objektiva imace "mehurice" na slikama u zatvorenim prostorijama, ako ima vrlo malo svetla. Neki manje, neki vise...

Razlog? Obicna prasina koja se reflektuje od blica. Sto vise prasine (zatvorene prostorije sa vise ljudi, zurke i sl.), vise mehurica.
Jedno od resenja koje moze da pomogne je slikanje u nekom party scenskom modu (dupla ekspozicija).
 
Odgovor na temu

NNick
Nikola Kopilović
Novi Sad

Član broj: 86804
Poruke: 51
*.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?12.05.2006. u 22:22 - pre 218 meseci
Pa ne znam baš, moja tetka iz Kanade je bila kod jednog bioenergetičara i kaže da joj je on rekao da su to neki energetski krugovi koji se stvaraju određenim zracima u atmosferi( nešto slično kao aura svakog čoveka) i koje mi golim okom ne možemo da vidimo ali zato aparati mogu. Ako uvećaš te krugove možeš videti da su oni savršeno cilindričnog oblika ( kao male galaksije ) i da ako slikaš u mrak ne izgledaju da su blizu već da su na velikoj visini. Ja sam bio skeptičan pa sam opuco par snimaka i bilo je tako. Takođe je rekla da to i mačke mogu da vide pa da zato bez razloga nekad okreću brzo glavu.
Al opet možda ja i grešim i možda je to samo prašina :) -- ali kosmička ha ha!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?13.05.2006. u 00:57 - pre 218 meseci
pisano 200 puta oko toga... malo pretrage nece skoditi.. ima cak i nekih skica koliko se sjecam. stavise mislim da pise u svakom uputstvu koje dodje uz aparat.


 
Odgovor na temu

kox

Član broj: 93312
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?13.05.2006. u 11:32 - pre 218 meseci
Evo slike napravljene starijim modelom Nikona E4300 isto 4.1Mpx....u mraku.
Ni "M" od mehurica...ni na jednoj njegovoj slici ih nema.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

Član broj: 31495
Poruke: 5566
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+896 Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?13.05.2006. u 17:40 - pre 218 meseci
Zaivisi od blica i udaljenosti od objektiva. Neki aparati u nekim uslovima mogu da proizvedu tu anomaliju a i ne moraju. Svaki aparat je drugaciji i drugacije se manifestuje. Meni se na Nikonu 3100 desilo to 2-3 puta, nekima na Canonu 100 puta, nekom na Nikonu 4600 isto puno... nisu nikakve zavrzlame, vec obicna prasina.
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
62.193.129.*



Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?18.05.2006. u 07:41 - pre 218 meseci
Citat:
nisu nikakve zavrzlame, vec obicna prasina.


Bravo ,najobicnija prasina osvetljena i zabelezena, nema nikakve veze sa modelom foto aparata.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?18.05.2006. u 08:01 - pre 218 meseci
Meni ovo na prvoj slici lici na otisak prsta na objektivu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Zasto mi se na slikama napravljenim u mraku pojavljuju ovi beli kruzici?

[ Pregleda: 7880 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.