Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VPN preko PTT kabla?

[es] :: SOHO Networking :: VPN preko PTT kabla?

[ Pregleda: 2329 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon VPN preko PTT kabla?09.05.2006. u 13:29 - pre 218 meseci
Zna li neko da li tehnički mogu da ostvarim konekciju na VPN (Danska, ako je bitno) preko kablovskog interneta (256, post paid, PTT, Bg) sa dinamičkom IP adresom.

I, naravno, ako mogu, kako?

Drugim rečima, IT u Danskoj firmi nam je rekao, zbog nemogućnosti konektovanja na njihov VPN, da je naša internet konekcija "ograničena".
Pošto je dobijanje tehničke podrške PTT kabla MI:IV, treba mi dakle informacija da li neko zna da li je ovo moguće.
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: VPN preko PTT kabla?09.05.2006. u 13:57 - pre 218 meseci
Koji paket koristiš, odnosno koje su njegove karakteristike/ograničenja? Problem može jedino da bude ako su neki portovi isečeni (filtrirani). Ako to nije slučaj, onda reci konkretnije šta te muči, jer sam tip konekcije i dinamička adresa nisu nikakva prepreka za usposavljanje VPN-a.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: VPN preko PTT kabla?09.05.2006. u 19:37 - pre 218 meseci
Vrlo konkretno:

hoću da se konektujem na VPN server u, kao što rekoh, Danskoj.
Moja konekcija je kablovska, modem je Motorolin SB5100, brzina je 256/64, flat rate, bez ograničenog protoka.
Na ograničenja u vidu zatvorenih portova do sada nisam naišao.

Konekcija na VPN server izgleda ovako: napravljena je VPN network connection, i na toj instanci user/password "prolaze". Zatim se podiže batch fajl koji se sastoji iz nekolicine net use komandi iza kojih su postavljene putanje ka, koliko vidim, folderima odnosno mrežnim diskovima. E taj deo konekcije ne funkcioniše. Jednostavno se izvrši batch a poruka je sledeća: (za svaku od "net stat" stavki: system error 53, network path was not found).

Ista konekcija, sa istog laptopa je radila u Danskoj (od kuće, naravno, preko dial-up). Jedina stvar koja je menjana u pogledu konekcije laptopa na internet jeste što je laptop u "mini mreži", odnosno na laptopu se koristi deljena konekcija (preko ICS i cross kabla, sa lokalnom adresom 192.168.0.2).

Pitanje je ustvari: šta mogu da uradim da bih proverio gde nastaje greška? Da li postoji neki opseg portova koji se koriste za VPN pa da isproveravam da li su ti portovi otvoreni... ili možda da zakačim kablovski modem direktno na laptop... ili postoji nešto što na ovom "serveru" kući mogu da uradim u okviru ICS...

uzgred, na kućnom "serveru" je instaliran Personal Kerio Firewall. Međutim, potpuno ista stvar dešava se i kad je disabled. Na istom serveru (u Danskoj) koristim Outlook Web Access bez problema (ne znam zašto bi ih i bilo, ali eto, da napomenem)
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: VPN preko PTT kabla?10.05.2006. u 00:24 - pre 218 meseci
Za početak vidi da li je VPN veza dobro uspostavljena. Koji VPN server / klijent koristite? OS pretpostavljam da je Windows.
Da li se pojavljuje status o uspostavljenoj PPP vezi u Network Connections? Da li dodeljena adresa na VPNu nije u konfliktu sa nekim drugim subnetom? Bilo bi dobro da nakon povezivanja na VPN odeš u command prompt i prikažeš nam ovde sadržaj ipconfig /all komande. Da li prolazi ping među računarima u VPNu?

Za svaki slučaj, ugasi sve firewallove i antiviruse na trenutak kada testiraš vezu, čisto da budemo sigurni da nije do njih problem.

Inače, to za "Network path not found" mi najviše liči na neki problem sa NetBIOSom, možda je zabranjen na toj VPN konekciji, ili nešto nije u redu sa Windows Sharing-om.

[Ovu poruku je menjao trooper dana 10.05.2006. u 01:25 GMT+1]
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.dialup.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Re: VPN preko PTT kabla?10.05.2006. u 09:57 - pre 218 meseci
Što se tiče VPN veze, "liči" da je uspostavljena dobro. Pojavi se oznaka u tray i neki protok je registrovan (packets send i received). OStatak ću proveriti predveče, pošto nisam kući za računarom.

Hvala i pozdrav
 
Odgovor na temu

ymiljan
Beograd

Član broj: 10007
Poruke: 42
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: VPN preko PTT kabla?12.05.2006. u 22:35 - pre 218 meseci
Evo ovako... da ne ostane otvoreno pitanje "šta bi?"

Problem je izgleda (barem jednim delom) bio u Netbiosu. Batch fajl je sadržavao komandu net use sa pozivom na ime servera, umesto na IP adresu. Kada se stavi IP adresa, dolazi do provere user/password, što je ono što i treba da se desi za svaki deljeni folder kome mi je dozvoljen pristup. Uz to, ovo funkcioniše sa laptopa kada je Firewall disabled.

Hvala svima
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: VPN preko PTT kabla?

[ Pregleda: 2329 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.