Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i Laptop HP Nx6110

[es] :: Linux desktop okruženja :: Linux i Laptop HP Nx6110

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 400
*.pat-pool.kv.sbb.co.yu.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Linux i Laptop HP Nx611009.05.2006. u 12:18 - pre 218 meseci

Pozdrav svima,

Koristim priliku da posle nekih dobrih pet dana podesavanja instalacije Linuxa na Laptop Nx6110, da Vam prenesem neka moja iskustva, a radi izbegavanja zezanja i sati podesavanja, ako neko bude u slicnoj situaciji.

Dakle, SuSe 9,2 Pro sam definitivno napustio, zbog silnih problema sa rezolucijom ( moja poruka SuSe 9.2 i HP Nx6110). Instalisao sam Slackware 10.2 sa kernelom 2.4.31. Odmah mi se svidelo sto sa rezolucijom i radom X-a nisam imao bas nikakvih problema. Internet i touch pad su takodjer radili bez problema. Problem se javio zbog nedostatka tona, USB misa koji nikako nisam mogao dobiti i stampaca (podesavanog preko CUPS-a), takodjer povezanog na USB. Nisam uspio ni sa kernelom 2.6.13, cija instalacija se nalazi na CD-ima pomenute distribucije. Sve je bilo isto. Oko zvuka, ALSA je radila na prvi pogled, bez problema, navodno nalazila karticu (kasnije sam ustanovio da to jeste ta kartica), alsamixer se mogao podesiti, ali zvuka "ni od korova".

Resenje sam "prepisao" iz Live distribucije "Mitraxa" koja je funkcionisala na istom racunaru besprekorno, koristila je Kernel 2.6.9.

Instalisao sam i kompajlirao Kernel 2.6.9 na racunaru i proradilo je sve, sto je bilo potrebno, a pored ovoga i pracenje ispraznjenosti baterije, podesavanje od strane sistema frekvencije rada procesora i rada ventilatora (radi ustede baterije), instalisao sam stampac (naravno preko CUPS-a) i sistem je, primetio sam, osetno brzi.

Naravni da cete morati odabrati opcije kernela prema onome sta zelite imati (i naravno sta je neophodno), nedovoljno je prostora da prepisujem .config fajl, ali je generalna napomena da "Dummy" driver treba obavezno iskljuciti kako za zvuk (i tu ga ima), tako i za Net.

Nadam se da ce nekome ovo pomoci.


blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Linux i Laptop HP Nx6110

[ Pregleda: 3398 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.