Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koja knjiga?

[es] :: Baze podataka :: Koja knjiga?

[ Pregleda: 4224 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

LekiP
Predrag Lekic
Zr

Član broj: 6838
Poruke: 1
*.ptt.yu



Profil

icon Koja knjiga?15.12.2002. u 11:30 - pre 258 meseci
Pocetnik sam u ovoj oblasti. Hteo bih da pocnem da radim sa ORACLE-om ili nekim drugim sistemom. Koji da odaberem i koja je knjiga najbolja?
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.rcub.bg.ac.yu

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Koja knjiga?20.12.2002. u 11:32 - pre 258 meseci
Koji sistem da odaberes to je diskutabilno zavisi sta hoces da radis. Mozes da pogledas onu smesnu diskusiju PostgreSQL vs. MySQL vs. ORACLE ne vrhu liste.
Ovim postom ne prozivam nikog i ne hvalim nista jednostavno dajem savet coveku i ne odgovaram na odgovore sveznalica na ovaj post!!!

Moj ti je savet ako zelis ozbiljno da se bavis bazama podataka da uzmes Oracle (naravno zavisi od potrebe). Ali pre pocetka rada sa Oracle-om treba da naucis nesto o relacionim bazama podataka. Ima vise knjiga i sve su na engleskom. Moj ti je savet ako mozes da nabavis:
1. Database Systems Fundamentals (Elmasri, Navathe)
2. Database systems: A Practical aproach to design

Sto se tice knjiga za Oracle na nasem jeziku sve su smesne. Zadnja knjiga koja je izasla za Oracle je u izdanju kompjuter biblioteke Majstor za Oracle 9i DBA (naslov je smesan s obzirom da se orginal naziva Oracle 9i DBA Handbook). Autor ove knjige je Kevin Loney i mogu da i preporucim da sve njegove knjige daleko zaobilazis. Nisi definisao sta zelis da radis sa Oracle-om, da li zelis da budes administrator, programer.... Pretpostavljam da zelis da se bavis administriranjem baze.

Ako zelis da radis sa verzijom Oracle-a 8i onda preporucujem za pocetak:
Oracle 24x7 tips and techniques
Oracle DBA 8i certification kit (sybex) (komplet od 3 knjige)

Osim toga mozes da pogledas SQL u SQL za 21 dan (ako ga vec ne znas).

Ako te interesuje jos nesto pitaj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Baze podataka :: Koja knjiga?

[ Pregleda: 4224 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.