Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FAT32 u NTFS problem!

[es] :: Windows desktop :: FAT32 u NTFS problem!

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

didisimus

Član broj: 53903
Poruke: 6
*.PPPoE-2847.sa.bih.net.ba.



Profil

icon FAT32 u NTFS problem!07.05.2006. u 20:37 - pre 218 meseci
Zbog cega ne mogu FAT32 da prebacim u NTFS pomocu komande > convert C: /fs:ntfs,poslije toga pise "The type of the file system is FAT32"."Enter current volume label for drive C:"Naime radi se se o disku u notebooku koji ima opciju vracanja na fabricke postavke ako nesto krene po zlu(nesto kao system restore,s tim da instalira sve sam potrebne drivere itd.) a koliko sam primjetio to se odvija pod Norton Ghost 8.Disk je podijeljen na dvije particije koje su obe u FAT32,tako da se isto desava kad pokusam da prebacim i D particiju u NTFS.Svaka pomoc je dobrodosla posto se bas ne snalazim najbolje u ovome a potrebna mi je jedna particija u NTFS zbog ogranicenja FAT od 4Gb.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!07.05.2006. u 20:55 - pre 218 meseci
"Konvertovanje FAT-a u NTFS
Ukoliko na Vasem disku imate FAT, ili FAT32 drajvove, a zeleli bi ste da to budu NTFS drajvovi, nije potrebno da podatke backup-ujete, preformatirate disk i onda krenete od pocetka. Umesto toga, mozete iz komandnog prompta iskoristiti CONVERT komandu. Njen zapis je veoma jednostavan:

convert driveletter: /fs:ntfs

Na primer, da bi na taj nacin konvertovali drajv P: u NTFS format, potrebno je da otkucate

convert p: /fs:ntfs.

Nakon toga, trebalo bi da rezultat izvrsenja komande bude pracen sledecim porukama:

The type of the file system is FAT32
Determining disk space required for filesystem conversion Total disk space: 51200KB
Free space on volume: 50395KB
Space required for conversion: 2303KB
Converting file system Conversion complete

Uocite da je na drajvu potrebno imati odredeni iznos slobodnog prostora (u ovom slucaju slobodan prostor znaci neiskorisceni prostor na particiji), da bi se drajv mogao konvertovati. To je mesto na kome se smestaju podaci za vreme reorganizacije klastera. Ukoliko nemate dovoljno slobodnog prostora, drajv nece moci da se konvertuje. Zbog toga, drajv treba konvertovati pre nego sto postane isuvise popunjen.
Konverzija se ne moze obaviti u neki drugi fajl sistem, osim za NTFS i, takode, postupak nije moguce koristiti u obratnom smeru. Takode, ne moze se konvertovati tekuci drajv, sto znaci da se sistemski drajv ne moze konvertovati u NTFS format bez restartovanja racunara. Konverzija ce se na njemu obaviti tokom samog postupka restartovanja."



http://www.1o1.com/Windows/O_s...isk_geometrija_i_fajl_formati/

Verovatno ti taj slobodan prostor pravi problem.
 
Odgovor na temu

didisimus

Član broj: 53903
Poruke: 6
*.PPPoE-1016.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!08.05.2006. u 20:52 - pre 218 meseci
Hvala na super objasnjenju ali nije problem slobodan prostor posto ima nekih 12-13Gb lufta,tako da jos ne kontam sta uraditi.Ako ima jos sugestija slobodno pisite jer ja ne znam sta jos da pokusam.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!17.05.2006. u 15:38 - pre 218 meseci
OK, on ti znači napiše poruku "The type of the file system is FAT32"."Enter current volume label for drive C:". Ja ovde ne vidim da se spominje bilo kakva greška. I da li onda ukucaš taj volume label (ili samo enter ako ne želiš da upišeš volume label)? Šta se posle toga dešava, izbaci li još neku poruku?
 
Odgovor na temu

didisimus

Član broj: 53903
Poruke: 6
*.PPPoE-2171.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!18.05.2006. u 23:06 - pre 218 meseci
Pozdrav Daniel011.Rijesio sam taj dio problema(problemcic bio u nazivu volume labela)odnosno ja sam pogresno upisivao :).E sad posto si se javio pretpostavljam da si se susretao sa ovom tematikom i sad imam novo pitanje za tebe.Kad sam upisao naziv izbacio mi je sljedecu poruku Convert cannot run because the volume is in use by another process.Convert may run if this volume is dismounted first.ALL OPENED HANDLES TO THIS VOLUME WOULD THEN BE INVALID.Would you like to force a dismount on this volume?(Y/N).Kad sam pritisnuo N izbacilo mi je sljedecu poruku Convert cannot gain exclusive access to the C: drive,so it cannot convert it now.Would you like to schedule it to be converted the next time the system restarts?(Y/N).Pritisnuo sam N zbog mjera predostroznosti :),jer ne kontam sta mu je ono prvo znacilo.Sta predlazes?
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.143.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!18.05.2006. u 23:29 - pre 218 meseci
Kombinacija
1. N
2. Y

Plain and simple...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

iwica
Beograd

Član broj: 37877
Poruke: 50
*.drenik.net.



Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!18.05.2006. u 23:34 - pre 218 meseci
Slobodno pritisni N pa Y. Nakon restartovanja racunara krenuce konvertovanje particije koje je graficki slicno kao i Check Disk. Nakon konvertovanja windows se normalno podize i sve ostaje isto sem sto je particija u NTFS.

[Ovu poruku je menjao iwica dana 19.05.2006. u 00:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.ETF.BG.AC.YU.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!19.05.2006. u 00:27 - pre 218 meseci
U principu bih se i ja složio sa tom kombinacijom, N pa Y. Prvo od ova dva pitanja koja ti je sistem postavio je usledilo zato što su, dok je Windows aktivan, mnogi sistemski fajlovi na C: particiji u upotrebi (in use), tako da im nije moguće pristupiti, pa zbog toga zahteva da se drajv ili dismount-uje ili da se operacija izvrši pri sledećem restartovanju, a pre dizanja sistema.

E sad, u svim uputstvima o konvertovanju FAT32 u NTFS piše da je ipak uvek bolje particiju u startu formatirati u NTFS pa zatim instalirati sistem, nego sistem instalirati na FAT32 pa konverziju u NTFS vršiti naknadno. Ako te zanima moje iskustvo - ja sam jednom isprobao konvertovanje sistemske particije iz FAT32 u NTFS i uglavnom je uspelo. Kažem uglavnom, a ne sasvim, jer sam posle te konverzije uočio neke manje probleme u radu - na primer iz SoundForge-a su mi "nestale" neke opcije iz menija i još nekih manjih problema je bilo, ne mogu sad da se setim - uglavnom, pošto me ovo prilično nerviralo, epilog je bio da sam vratio FAT32 (sreća da sam, zlu ne trebalo, pre ove konverzije napravio ghost image cele te particije, što bih i tebi svakako preporučio), pa sam posle ipak formatirao celu particiju u NTFS i obavio svežu instalaciju Windowsa.

Znači, ukratko, pokušaj sa tom kombinacijom N pa Y, ali ti je moja prijateljska preporuka da prethodno napraviš ghost te particije, za slučaj da kasnije bude nekih problema.
 
Odgovor na temu

didisimus

Član broj: 53903
Poruke: 6
*.PPPoE-1637.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Re: FAT32 u NTFS problem!19.05.2006. u 21:34 - pre 218 meseci
Hvala raja na odgovorima ,svaka cast.Konvertovanje uspjesno obavljeno,sve radi ok.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: FAT32 u NTFS problem!

[ Pregleda: 4865 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.