Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux kernel getting buggier

[es] :: Advocacy :: Linux kernel getting buggier

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13900 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cynique
Ivan Štambuk
Zagreb@Croatia

Član broj: 93690
Poruke: 155
193.198.17.*

ICQ: 106979934
Sajt: istambuk.blogspot.com


Profil

icon Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 00:16 - pre 218 meseci
No no, što se to događa in the land of the free and the brave..izgleda da linux development model (uzmi što se da, u narodu slikovito opisano poredbom "muva bez glave") inducira sve više i više bugova per LOC:

http://news.zdnet.co.uk/0,39020330,39267255,00.htm
http://kernelslacker.livejournal.com/37851.html

Pazite devojčice i dečaci...ovo su mainteneri produkcijskog kernela i Fedore!

Da vidimo što tu ima:

Citat:
"I believe the 2.6 kernel is slowly getting buggier. It seems we're adding bugs at a higher rate than we're fixing them," Morton said, in a talk at the LinuxTag conference in Wiesbaden, Germany, on Friday.


Što bi s onim "sve će to narod pozlatiti":

Citat:
One problem is that few developers are motivated to work on bugs, according to Morton. This is particularly a problem for bugs that affect old computers or peripherals, as kernel developers working for corporations don't tend to care about out-of-date hardware, he said. Nowadays, many kernel developers are employed by IT companies, such as hardware manufacturers, which can cause problems as they can mainly be motivated by self-interest.

"If you're a company that employs a kernel maintainer, you don't have an interest in working on a five-year-old peripheral that no one is selling any more. I can understand that, but it is a problem as people are still using that hardware. The presence of that bug affects the whole kernel process, and can hold up the kernel — as there are bugs, but no one is fixing them," said Morton.


Ha? Pokvarenu korporativnu developersku gamad boli neka stvar za tamo neki opskurni hardver na kojem ne mlate lovu...gdje je su ti "milijuni" dobrovoljaca da uskoče i otklone bugove? :)

O kvaliteti koda ovih par naivaca i koji šalju svoje ponosne "uratke" i nadaju se da će postati slashdot heroji ako im, ne daj bože, kod završi u glavnom stablu:

Citat:
The mm tree is what Linus' tree is going to look like in three months time. A lot of stupid bugs get in. I wish people would send me code that compiles — probably about 75 percent do," he said.


LOL!

Da vidimo što Dave kaže, kako je to u enterparadajz RHAL okruženju:

Citat:
The rebase to 2.6.14 took us from 356 open bugs to 376 in the space of a week. Another week later, up to 388. At the time, focus was on getting FC5 in a releasable state, so FC4 bugs were somewhat neglected at this time. By the time we got around to rebasing to 2.6.15, FC4 was at 488 bugs. A week or so later after the rebase, we're up into the 500's!


Whooo, koje cifre! Lakše malo Dave, zna se da open-source programeri ispravljaju bugove u "roku nekoliko minuta"!

Malo o (ne)kvaliteti bug reporting alatića:

Citat:
Like all poor workmen though, I blame the tools in this case. Bugzilla *really* sucks for forwarding information around. The best approach I've found is to forward the mail I get from bugzilla to the relevant maintainers, however in the cases where it only really becomes clear whats going on after multiple comments, it's easy to lose context, and not have all the right bits in place to forward, putting you back to asking people "hey, look at http://...". The real pain point appears when the upstream maintainer needs more info. Sometimes they'll be real rock stars and create a bugzilla account and just ask them themselves. Other times, I get to play middle-man, which goes something like..
maintainer -> me -> bugzilla -> user -> bugzilla -> me -> maintainer.
This quickly falls apart (see the note about losing context above) unless you're paying attention to bugzilla 24/7, have a huge memory for details, and aren't swamped with 1000 open bugs all vying for your attention at the same time.


O fragmentaciji developmenta i njenom utjecanju na overall kvalitetu distribucije upstream/downstream patcheva (čitaj: ne zna se tko pije tko plaća):

Citat:
On top of all of this, this is just one source of bug reports. Being a sucker for punishment, I read bugmail from several other distro's bugtrackers. It has value for a number of reasons.

(pusta pravdanja...)

All this adds up to a ton of bugmail, and I could easily spend a whole day doing nothing but triaging bug reports. During all this time, I rarely get a chance to look through upstream kernel bugzilla. When that first came about, I jumped in with a few others and stuff was working out pretty well, bugs got squished, dupes got closed, more info was asked for etc. I get a mail for every single comment that gets entered in that bugzilla, yet after spending all day fighting distro bugzillas, I never seem to have the motivation to fight one more, especially as it's a) gotten out of hand somewhat (1228 open bugs right now, some dating all the way back to 2.6.1 -- by comparison, Fedora bugzilla has 681 open bugs right now, against a base-level of 2.6.16 (a bunch are earlier bugs that have been requested to retest on.


I konačno...zaključak:

Citat:
There is an endless supply of bugs, and not a huge number of people jumping on them.I'm not convinced that the reason for this is because everyone is too interested in adding new features. I think a more likely explanation is just the fact that we're getting better at finding bugs, and getting better (and more) reports from end-users. The problem is one of being completely overwhelmed. When I look at Fedora bugzilla at the start of a day, I honestly don't know where to begin.

Low hanging fruit such as "you forgot to enable this config option doofus" is a quick fix, so that kind of thing gets picked off quickly. The nastier bug reports such as slab corruption bugs seem to linger for a long time, eventually being closed out with "haven't seen this in a while, I'll close it", which gives me the creeps. We're changing *thousands* of lines of code each week, a lot of the nasty bugs get dismissed (by their reporters in most cases) without explanation as to what actually fixed the problem.


Brr...čini se da je situacija poprilično horidna.

A kad se tek sjetim Linusovih bisera o intefejsima i "nepotrebnosti" stabilnog kernel ABI-ja... :) To bi toliko trivijalnih bugova riješilo, a sve što treba jest pravilan softver inženjering...

[Ovu poruku je menjao cynique dana 08.05.2006. u 20:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 00:32 - pre 218 meseci
Ma nek' je tebi srce k'o kuća zbog toga. Drago mi je zbog tebe.
===
Što se mene tiče, ne znam koliko je bugovit, ali već 2-3 godine (ili manje, ako računaš 2.6.x) mi se linuks nije zakucao.
Kako se onda "porast bugova" tiče krajnjeg korisnika?
Koliko često ti imaš probleme da linuks kernelom i koji su to problemi?
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 01:01 - pre 218 meseci
Citat:
Not now, John!: Ma nek' je tebi srce k'o kuća zbog toga. Drago mi je zbog tebe.
===
Što se mene tiče, ne znam koliko je bugovit, ali već 2-3 godine (ili manje, ako računaš 2.6.x) mi se linuks nije zakucao.
Kako se onda "porast bugova" tiče krajnjeg korisnika?
Koliko često ti imaš probleme da linuks kernelom i koji su to problemi?


agree

sa svakom novom opcijom dodje neki novi bug

btw.. ako je neko imkao neku staru recimo tv kerticu.. kad su izasli winXp.. ma nema sanse da su se nasli driveri.. tako da nije ni tu bas nesto bolje

a tek kad se postavlja neki home servercic staroj 486-ici.. ako hocu da igram safe sve.. sta da stavim? win 2k3 server? heh.. pa kad bi to proradilo.. alal mu boga.. lepo slack.. par osnovnih paketa.. nov kernel.. apache.. sshd... i gotovo.. uptime-u nikad kraja


i jos jednom.. kazi koje imas ti probleme sa linux kernelom?
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 02:01 - pre 218 meseci
A kad ja iznesem neke svoje probleme sa MS Windows-ima, ljudi navale na mene: "Ma ti koristis onaj stari, on ne valja, uzmi novi!" kao da je stari bio dzabe i da su ga pravili volonteri!! Kakva je sad to logika - ono sto placas SME da ne valja, a ovo sto ti ljudi poklanjaju, pa je na tebi hoces ili neces da koristis, to NE SME da ne valja? Osim toga, niko te ne tera da koristis najnoviji kernel ako imas neki egzotican i stari hardver.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 03:21 - pre 218 meseci
Ljudi, gledate s krive strane. Evo meni 'amo na Pentiumu MMX rade Win95 ko sat. Nisu se zakucali otkad sam ih instalirao zadnji put, prije vise od godinu i po dana. A svi znamo da je to, u biti, jako traljav kvazi-32bitni operativni sistem, i ni najjaci mazohisti nisu ludi da na njemu dizu neke servere i koriste ga za ozbiljan workstation rad.

A to sta vama Linux radi u home ili small bussiness okruzenju, potpuno nebitno. Linux cilja na mnogo trzista, od kojih neka jednostavno ne toleriraju toliko kaubojski napisan kernel i toliko bugova.

Ali, ni u tome nije poanta. Pola cynique-ovog teksta se odnosi na aljkavi development model i jos gori bug-tracing. Oprostite gospodo, Linuxu bi bilo mnogo bolje da iskopira development model BSD sistema, koji je zapravo u skeletu identican nekim opceprihvacenim modelima iz komercijalnih okruzenja, i adaptiran za opensource potrebe. A sigurnost uzima svoj fee. Pitajte developere OpenBSD-a koliko puta rade audit kompletnog stabla prije nego sta nesto izadje na uvid javnosti u obliku gotovog releasea nove verzije.

Kad Linuxovci prestanu izmisljat toplu vodu, i prihvate neke opceprihvacene standarde i rutine, onda se mozda i nesto desi. Ovako - 2% desktop trzista, vrlo poljuljano low-end serversko trziste, i bez jasne krivulje rasta iz godine u godinu.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

milke
Dragan Milić

Član broj: 52025
Poruke: 237
*.dbsch1.nb.home.nl.



+3 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 03:52 - pre 218 meseci
Citat:
cynique: No no, što se to događa...
Sundance, sada kao cynique, se definitivno vratio na forum, ponovo postaje zanimljivo na Advocacy-ju :-)
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 09:55 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: meni 'amo na Pentiumu MMX rade Win95 ko sat. Nisu se zakucali otkad sam ih instalirao zadnji put, prije vise od godinu i po dana.

Koliko ga često koristiš (instaliraš nove programe, podešavaš i sl.)? Trebalo bi gledati prema približnim satima/danima rada, a ne kada je OS instaliran.

Citat:
z@re: Linux cilja na mnogo trzista, od kojih neka jednostavno ne toleriraju toliko kaubojski napisan kernel i toliko bugova.

I ne treba da tolerišu. Linux će osvojiti toliko mnogo tržišta koliko bude dobar. Neće se desiti da su ljudi prinuđeni da koriste OS, iako je loš (kao neki drugi OS-i).
Linux daje slobodu izbora (pa i onu da ga se ne koristi). Ako ne valja, briši i uzmi nešto bolje. Ovako se dešava da su ljudi zbog programa koje koriste prinuđeni da koriste određeni OS, iako bi možda koristili neki drugi.
Mislim da dosta ljudi pogrešno misli da programeri slobodnog softvera, uključujući i Linux, imaju neku obavezu da prave kvalitetniji i bolji softver. Ukoliko neko misli da neki tim loše radi, uvijek može da napravi fork, i da uradi po svome (kao npr. Xfree -> Xorg).
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 09:57 - pre 218 meseci
Citat:
milke: Sundance, sada kao cynique, se definitivno vratio na forum, ponovo postaje zanimljivo na Advocacy-ju :-)


Damn it! Ne bih odgovarao da sam mislio da je cynique == Sundance.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 12:23 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: Oprostite gospodo, Linuxu bi bilo mnogo bolje da iskopira development model BSD sistema,.......

Meni se cini da se mnogi ljudi koji se bave Linuxom (mislim na "proizvodjace") jos uvek cude kako se cela stvar pokrenula mnogo brze nego sto su uopste i ocekivali i da su svi u manjem ili vecem shoku. Kad se to prevazidje, pocinje ozbiljniji rad. Debian je gnjavio i davio, pa je Marko Shatlvort resio da ucini nesto i evo Ubuntua. Nije totalna revolucija, ali jeste korak napred. Mepis je vrlo dobar Linux i od pre nekoliko nedelja je autor odlucio da se prikljuci Ubuntu. Pravi se nekoliko FreeBSD user friendly distribucija i slicno.

Licno sam ubedjen, da nije daleko dan kad ce grupa nekih vaznijih ljudi sesti i poceti da donosi neke standarde i da sredjuje celu stvar. A mozda za godinu, dve potpuno promene i kernel i organizaciju celog OS-a, samo ako odluce da je to bolje. Dakle, sustina je u fleksibilnosti i nemanju nekog vrhovnog gazde. Ono, zna bez gazde da bude i haos, ali nije pravilo.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 12:37 - pre 218 meseci
@tdjokic

I ja se cudim. Pogotovo kad se linux uporedi sa pravim unixom, mit se zna ko pije, nit ko placa. Stvari bivaju ubacene i izbacene iz kernela zbog tamo nekog maintainera koji pojma nema (seti se devfs)

Milion raznih distribucija onemogucava support, a imati "glavnu" distribuciju znaci i mnogo para. Ako FreeBSD krene putem linuxa uz vise distribucija, uz nekompatibilnost paketa koje "distribucije" donose, uz nemogucnost pracenja bugova na jednom mestu i pracenja security propusta sa jednog mesta, to ce biti kraj FreeBSD. Kraj, zato sto je Joe Consumer cuo da je "linux unix namenjen PC kompjuterima" a za FreeBSD nije cuo. Samo malo gubljenje kvaliteta BSD i gotovo je sa BSD jer npr. hosting koji radi na BSD jedva nalazis, a upravo zato sto hosting mora da se proda, Joe Consumer smatra da je "unix zastareo sistem koji je zamenjen linuxom" i trazi linux hosting.

Citati su stvarni, sa drugih foruma.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.05.2006. u 13:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 12:57 - pre 218 meseci
Citat:

Licno sam ubedjen, da nije daleko dan kad ce grupa nekih vaznijih ljudi sesti i poceti da donosi neke standarde i da sredjuje celu stvar. A mozda za godinu, dve potpuno promene i kernel i organizaciju celog OS-a,


Za godinu dve? lol ;-)

Za takav poduhvat, sve i da se sutra utvrdi odgovornost i nadleznost (sto se, svi znamo, nece dogoditi), i neko sa velikim autoritetom i industrijskim iskustvom preuzme kontrolu - bi bilo potrebno 4-5 godina, a vrlo verovatno i vise. Microsoftu je trebalo dosta godina da promene jezgro mainstream OS-a iz Win 3.1 u NT - a oni su, da te podsetim, uvek imali celokupnu kontrolu i standardizaciju OS-a.

Problem ovde je, sto je vrlo veliko pitanje da li Linus zeli da nekom industrijskom konzorcijumu da kontrolu nad project managementom Linux jezgra - to bi inace bilo nesto najbolje sto bi se desilo Linuxu - IMHO ;-)


[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 07.05.2006. u 14:00 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 13:12 - pre 218 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Za godinu dve? lol ;-)

Nisam mislio da ce dotle biti gotovo, nego da ce tek tad mozda poceti nesto ozbiljnije da rade ...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.c.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 13:17 - pre 218 meseci
Da bi se to desilo, neko bi morao da preuzme debelu odgovornost za Linux razvoj - i to bi bilo bolje da bude neka firma ili jos bolje konzorcijum kompanija koje imaju zajednicki interes da postoji standardizovani Linux.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 13:32 - pre 218 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Ako FreeBSD krene putem linuxa uz vise distribucija, uz nekompatibilnost paketa koje "distribucije" donose, uz nemogucnost pracenja bugova na jednom mestu i pracenja security propusta sa jednog mesta, to ce biti kraj FreeBSD.

Nisam siguran da sam upućen, ali mi se čini da se FreeBSD razvija na drugačijem principu od Linuxa. I pored toga što će se možda pojaviti hiljade distribucija zasnovanih na FreeBSD-u još uvijek će postojati izvorna "distribucija" FreeBSD-a, a to je ta koja trenutno postoji i koja je po tvom mišljenju dobra.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 15:29 - pre 218 meseci
Nema veze ovaj PC-BSD ili DesktopBSD sa raznoraznim Linux distribucijama. Oni su i dalje 100% FreeBSD, s nekim nadogradjenim cakama i preinstaliranim programima za specificno trziste (desktop). Jednostavno - klasika BSD sistema je da dobijes system base, pa sam nadogradjujes po potrebi, i konfiguriras. Ovo je glavna i jedina stvar koja vuce newbie prema Linuxu, jer uz danasnje distroe Linuxa, deset-petnaest klikova do instaliranog sistema i grafickog sucelja sa tonom aplikacija. Kod *BSD-a to nije tako, treba poznavat osnove UNIXa, i procitat handbook ili dokumentaciju. PC-BSD i DesktopBSD samo automatiziraju instalaciju, graficko sucelje i donose neke pakete softvera sa sobom.

Citat:
Not now, John!: Nisam siguran da sam upućen, ali mi se čini da se FreeBSD razvija na drugačijem principu od Linuxa. I pored toga što će se možda pojaviti hiljade distribucija zasnovanih na FreeBSD-u još uvijek će postojati izvorna "distribucija" FreeBSD-a, a to je ta koja trenutno postoji i koja je po tvom mišljenju dobra.


U pravu si. A taj drukciji razvoj je katastrofalan, radi destandardizacije i medjusobne nekompatibilnosti. FreeBSD 5.4, PC-BSD zasnovan na F5.4, i DesktopBSD zasnovan na F5.4 imaju isti userland, isti kernel, sa istim dinamickim modulima. Kod Linuxa to nije tako. Korisnik moze koristit DesktopBSD da se navikne par mjeseci, pa kad dobije osnove rada u BSD konzoli, presalta se na FreeBSD bez problema...sve je isto, svi su fajlovi tamo gdje bi trebali bit, konfiguracije, itd.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
87.250.104.*



+4 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 15:53 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: taj drukciji razvoj je katastrofalan, radi destandardizacije i medjusobne nekompatibilnosti.

Umjesto "radi" treba "zbog", da se ne misli da je cilj Linuxa destandardizacija i nekompatibilnost. ;)

OT: Što se tiče standarda, postoje FHS, LSB, mada npr. FHS daje dosta slobode pojedinim distribucijama.

Što se tiče razvoja kernela, mislim da komercijalne distribucije neće dozvoliti da linuks tek tako ode sa scene. Takođe, community je sve brojniji, tako da mislim da nema bojazni za linux. Stvari u budućnosti mogu da budu samo bolje nego što su sada.

Pozdrav.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 16:15 - pre 218 meseci
standardizacija? na nivou kernela.. mozda.. na nivou distribucija.. nikada

kad bi neki slackwareovcima rekao da treba da koriste rpm paketice.. ili debianovcima da treba da koriste bsd style init. ili nekim drugim da treba da upotrebljavaju tgz paketice.. doslo bi do najveceg flejma u istoriji linuxa

pogledajte samo flejme na racun text editorja.. vi:emacs.. nema sanse da se stavi jedno za 'standard' a drugo ne
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.l.strato-dslnet.de.



+7177 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 16:27 - pre 218 meseci
Citat:

pogledajte samo flejme na racun text editorja.. vi:emacs.. nema sanse da se stavi jedno za 'standard' a drugo ne


Znas, da bi neki proizvod ili tehnologija uspeli - obicno se slusa sta kazu kupci tj. korisnici u ovom slucaju - ako korisnicima i ISV-ovima izuzetno smeta to sto nisu standardizovani nacini instalacije, ili ces da prihvatis to sto se trazi, ili ces da ostanes tu gde Linux danas jeste.

As simple as that.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 16:43 - pre 218 meseci
Ili jos jednostavnije (mada me niko ne slusa), imamo redhat OS, pa Novell/SUSE OS, pa debian OS, pa Ubuntu OS... Iskreno, koliko se Fedora razlikuje od Debiana? Linux je kernel i nista vise i govoriti o Linux OS je besmisleno, jer OS je po definiciji program koji drugim programima omogucava komunikaciju sa hardverom na standardizovan nacin (a mogao bih dodati, i korisniku instalaciju paketa na standardizovan nacin).

Poz,
BB

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.05.2006. u 17:48 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux kernel getting buggier07.05.2006. u 16:58 - pre 218 meseci
Popravilo se od 1995? Gde je devfs!!!?
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux kernel getting buggier

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13900 | Odgovora: 75 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.