Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

seo problemi rešeno??? ili ne???

[es] :: Pretraživači i SEO :: seo problemi rešeno??? ili ne???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5851 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nele1
n.s.

Član broj: 74637
Poruke: 15
212.200.107.*



+3 Profil

icon seo problemi rešeno??? ili ne???06.05.2006. u 18:05 - pre 218 meseci






da li je to naš problem!!!???
ili gooooooooooooooogle problem?
probajte YAHOO!
ja jesam i jako sam zadovoljan ☺
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???06.05.2006. u 18:51 - pre 218 meseci
Hm, ja koristim i Google i MSN i Yahoo. Recimo da je Yahoo image search nenadmasan (zato sto ne penalizuju sopstveni geocities). MSN ima Encartu.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+7 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???06.05.2006. u 21:40 - pre 218 meseci
O kakvim problemima govoris?
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???06.05.2006. u 21:55 - pre 218 meseci
Ima li SEO uopste i jednu korist za korisnika? Svi zaboravljaju da su SE namenjene, da tako kazem "korisnicima pretrage", a ne webmasterima. Uostalom, zar dobro odradjena SEO nije najcesce samo odlicno uradjena reklama za ocajan proizvod?

A PR je tek "mnogo buke ni oko cega".

Ja Google za pretragu ne koristim vec neko vreme, zato su tu Yahoo! i Exalead.com

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 09:53 - pre 218 meseci
Može bit da sam krivo shvatio, ali čini mi se da brkaš pojam SEO sa nekim ostalim stvarima.

Citat:
Uostalom, zar dobro odradjena SEO nije najcesce samo odlicno uradjena reklama za ocajan proizvod?


SEO nije ništa drugo nego usluga dovođenja prometa sa tražilica, SEO nema veze sa proizvodom, nema veze sa kvalitetom proizvoda, nema veze sa ičim drugim, ako nekoj firmi optimiziraš web i povećaš posjetu posao si napravio, a sad ak oni imaju očajan proizvod njihov problem. Loš proizvod nema veze sa SEO. Traženost proizvoda nema veze sa SEO, moguće je da nekoga dovedeš u vrh za određeni jaki pojam, a da se ništa ne proda jer firma ima loš proizvod ili je jednostavno skuplja bez razloga od konkurencije, no ne vidim zašto bi to imalo ikakve veze sa optimizacijom.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 10:40 - pre 218 meseci
Ah covece, izgleda da brkas neke pojmove.

SEO je Search Engine Optimisation tj optimizacija strana za pretrazivace. On nema veze sa kvalitetom sadrzaja i time da li ti je taj sadrzaj koristan uopste, ima veze sa sansom da posetis neki sajt, jer se na prvi rezultat pretrage mnogo vise klikce nego na ostale, a da ne govorim o sajtovima koji nisu ni u prvih sto rezultata. Ako sam nisi webmaster zaboravi i da postoji rec SEO jer ti nikada SEO tehnike nece trebati. I da, optimizacija za pretrazivace ima veze sa svakim pretrazivacem, pa i yahoo.

Recimo pogledaj ovu pretragu, http://search.yahoo.com/search...p;ei=UTF-8&p=mercedes-banz

i ovo
http://www.google.com/search?q...benz&ie=UTF-8&oe=UTF-8


i videces da mercedes-benz.com i mbusa.com na Yahoo pretrazi nema nigde na prvoj strani (los seo) tu je mercedes-benz.ru ne Yahoo, ali npr. ja ruski ne znam ;-) Zato mbusa.com placa reklamu na Yahoo. Ako trazis informacije o S-stogod mercedesu, ne treba (ili treba?) na prvom mestu biti neki forum za tuning tj. budzenje auta na norveskom ;-) Dakle, sad mi objasni, da mercedes-benz.com i mbusa.com imaju bolju poziciju na Yahoo, ne bi li se to dobro odrazilo i na prodaju mercedesa? A ako te mercedes ne zanima, kako ti to SEO smeta? ;-)

Primer loseg seo je upravo mercedes-benz a dobrog http://www.samsung.com/dz/index.htm za sve drzave na istom domenu.

Jos samo da stupim u kontakt sa mercedes-benzom za SEO - samo se udari redirekcija svih njihovih domena na mercedes-benz.com, i jos bi bio spreman po ucinku da me placaju Rezultat zagarantovan, a meni par stotina hiljada na racunu

Sada ponovo u realnost i na temu, Yahoo ima u velikoj trojci ubedjivo najgoru genericku pretragu jer nemaju dobre spam filtre. Bezobrazni keyword stuffing ustvari cini da se sajt poljavluje u pretrazi za pojmove koji uopste nisu relevantni za sadrzaj sajta, a Google takve sajtove penalizuje (s pravom) da nisu u top 1000.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.05.2006. u 12:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.05.2006. u 12:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 11:55 - pre 218 meseci
Niste me shvatili. Primer: na xyz sajtu ima mnogo kvalitetnog sadrzaja vezanog za odredjenu tematiku, ali jedina mana tog xyz sajta je to sto nije optimizovan za pretrazivace (iako se SEO gotovo izjednacava sa GO, tj. optimizacijom za Google). Ja trazim upravo ono sto mogu da nadjem na tom xyz sajtu, ali SEO... Masa SE optimizovanih sajtova sa nekorisnim/beskorisnim sadrzajem naci ce se na putu do tog trazenog sadrzaja (uprkos cinjenici da sam ja, kao korisnik, odabrao ogovarajuce kljucne reci za pretragu), ali je velika verovatnoca da cu, ako se radi o nekoj siroko upotrebljavanoj kljucnoj reci koja ima gomilu rezultata, pre odustati od "potrage" nego sto cu pronaci ono sto me je interesovalo. (Znam, "Da je webmaster xyz sajta izvrsio SE optimizaciju za svoj xyz sajt, stvar bi vrlo verovatno bila drugacija", ali nije.)

Nisam uopste "pobrkao pojmove" u vezi sa SEO, vec govorim upravo o tome da ce SEO, obzirom da nema veze sa kvalitetom sadrzaja, mene kao korisnika pretrage (dakle, u ovom slucaju posmatram SEO sa apekta korisnika, a ne kao vi, sa aspekta webmastera) navodi na to da posecujem sajtove za mene, inferiorne i irelevantne (po sadrzaju, naravno). U tom smislu i "odlicna reklama" (tj. odlicno odradjena SEO strana nekog sajta) za "los proizvod" ("kvalitet" ili (i)relevantnost sadrzaja na stranama tog sajta). Zbog slicnih stvari i ne koristim Google za pretragu (jednostavno, ne svidja mi se "Sve(t) po Google-tu"). Setite se samo onog kako je Google (na osnovu sopstvene tuzbe) jedan od BMW-ovih sajtova osudio zbog "nedozvoljenog SEO stimunga", time sto mu je postavio zabranu ("banovao ga", sto bi rekli). Kakva besmislica!

Google je, bar ja takvo moje misljenje, sve vise orjentisan ka webmasterima a sve manje ka korisnicima. Pa pogledajte samo SEO i narocito citavu Google PR famu.

Svi webmasteri zele da njihovi sajtovi budu u prve dve-tri strane rezultata, i to je u redu. Zato nastoje da svoje stranice sto bolje optimizuju za pretrazivace (citaj "Google"), a kako bi to ostvarili ne biraju sredstva. A korisnici? Oni zele da sve ono za cim vrse pretragu bude u prve dve-tri strane rezultata. Medjutim, to se zbog cele SEO stvari uglavnom ne desava (razmena linkova; postavljanje "dolazecih" linkova ka sopstvenim sajtovima na drugim sajtovima, pozeljno sa sto vecim "PR"; "stimovanje" strana, sadrzaja ("Google ide odozgo levo na dole i desno"); odabir kljucnih reci za optimizaciju i njihovo postavljanje na stranama po "PS"-u, itd., itd. Kakvu korist korisnici imaju od svega toga? Uglavnom nikakvu. But who cares, right? Let's talk about SEO. ).


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:07 - pre 218 meseci
Cekaj malo imas blackhat i whitehat seo, a ovde se upravo o poslednjem govori. Pogledaj moj sajt, pogledaj bsaricev sajt, to su sajtovi bez keyword stuffinga, bombardovanja sa anchor tekstom, bez besmislenog sadrzaja koji ne moze ni da se cita, a dobra je hrana za pretrazivace... Ako kukas zato sto ima takvih sajtova, izabrao si pogresno mesto, a pogotovo sto Yahoo ima lose spam filtre, i nije tako dobar u izbacivanju spam sajtova kao Google. uvek je bilo onih koji su zeleli saobracaj bez contenta, a situacija se popravlja, ranije je mnogo gore bilo, mahom zahvaljujuci Google cije filtre poput sandbox i keyword spama kopiraju drugi pretrazivaci.

Korisnici nemaju koristi od SEO, direktno, ali imaju indirektno. Ako bsaric ne zaradi od sajta, ugasice ga, i neces vise moci da citas njegove clanke. Tako je i za moj sajt - da ne zaradjujem postavio bih ga na neki free hosting i tri godine ne bih dodao sadrzaj. A sta je sa sajtovima koji su online trgovine? Tu je stvar jos kriticnija, nema saobracaja ako nije dobar seo, biznis ode, pa nemas ni gde onda da kupis ono sto ti treba, korset, carape, prom dress sta vec.

Ne postavljam sadrzaj na svoj sajt zbog sebe, inace bih imao samo MySpace nalog. Postavljam sadrzaj za moje posetioce.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 07.05.2006. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:37 - pre 218 meseci
Mislim da još uvijek brkaš neke stvari

Citat:
Nisam uopste "pobrkao pojmove" u vezi sa SEO, vec govorim upravo o tome da ce SEO, obzirom da nema veze sa kvalitetom sadrzaja, mene kao korisnika pretrage (dakle, u ovom slucaju posmatram SEO sa apekta korisnika, a ne kao vi, sa aspekta webmastera) navodi na to da posecujem sajtove za mene, inferiorne i irelevantne (po sadrzaju, naravno). U tom smislu i "odlicna reklama" (tj. odlicno odradjena SEO strana nekog sajta) za "los proizvod" ("kvalitet" ili (i)relevantnost sadrzaja na stranama tog sajta). Zbog slicnih stvari i ne koristim Google za pretragu (jednostavno, ne svidja mi se "Sve(t) po Google-tu"). Setite se samo onog kako je Google (na osnovu sopstvene tuzbe) jedan od BMW-ovih sajtova osudio zbog "nedozvoljenog SEO stimunga", time sto mu je postavio zabranu ("banovao ga", sto bi rekli). Kakva besmislica!


Razumijem da se pomoću optimizacije može dovesti domena sa manje kvalitetnijim sadržajem više od domene sa puno kvalitetnijim sadržajem, ali tko je kriv za to? Algoritam tražilice, ali tu se javlja opet brkanje pojmova, tražilice ne rangiraju sajtove po kvaliteti jer ne znaju ocjeniti koliko je određeni sadržaj kvalitetan niti će ikad moći jer to program.

Citat:
Setite se samo onog kako je Google (na osnovu sopstvene tuzbe) jedan od BMW-ovih sajtova osudio zbog "nedozvoljenog SEO stimunga", time sto mu je postavio zabranu ("banovao ga", sto bi rekli). Kakva besmislica!


Imao je apsolutno pravo na to, jer se protivi njihovim pravila, Google nikoga ne sili da poštuje ta pravila, ako poštuješ možeš u indeks, ako ne letiš van. Recimo da sad na elitesecurity forumu ovdje netko se počne ružno ponašat, administrator će ga baniran jer se protivi pravilima ponašanja na forumu i ima apsolutno pravo na to jer je to njegova stranica i njegova pravila.

Citat:
Google je, bar ja takvo moje misljenje, sve vise orjentisan ka webmasterima a sve manje ka korisnicima. Pa pogledajte samo SEO i narocito citavu Google PR famu.


Bilo je i vrijeme da nam izađu malo u susret :). Ali opet nije baš pozitivno orijentiran na webmastere jer postavlja kako vrijeme ide, sve više i više pravila, mnoga od njih su apsurd, kao što je zabrana kupovine linkova.

Citat:
Svi webmasteri zele da njihovi sajtovi budu u prve dve-tri strane rezultata, i to je u redu. Zato nastoje da svoje stranice sto bolje optimizuju za pretrazivace (citaj "Google"), a kako bi to ostvarili ne biraju sredstva. A korisnici? Oni zele da sve ono za cim vrse pretragu bude u prve dve-tri strane rezultata. Medjutim, to se zbog cele SEO stvari uglavnom ne desava (razmena linkova; postavljanje "dolazecih" linkova ka sopstvenim sajtovima na drugim sajtovima, pozeljno sa sto vecim "PR"; "stimovanje" strana, sadrzaja ("Google ide odozgo levo na dole i desno"); odabir kljucnih reci za optimizaciju i njihovo postavljanje na stranama po "PS"-u, itd., itd. Kakvu korist korisnici imaju od svega toga? Uglavnom nikakvu. But who cares, right? Let's talk about SEO. ).


Iskreno, krivo gledaš na sve po mom mišljenju :). Ako određena super firma sa super stranicama i super sadržajem ne želi uložiti novce u reklamu zašto bi to dobili besplatno? Zar se u klasičnom offline marketingu ne ulaže novac za reklamu? Razumijem o čemu pričaš, ali najmanju krivicu ima SEO, najveću firme koje ne shvaćaju takvu vrstu reklame u početku i nisu spremne uložit novac u oglašavanje, tek kasnije ispadne da je algoritam kao loš ili da ih Google ne voli, dobar dio i krivice odlazi i na Google jer njemu je samo do love i tržišta :).
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:43 - pre 218 meseci
bojan

Citat:
Korisnici nemaju koristi od SEO, direktno, ali imaju indirektno. Ako bsaric ne zaradi od sajta, ugasice ga, i neces vise moci da citas njegove clanke. Tako je i za moj sajt - da ne zaradjujem postavio bih ga na neki free hosting i tri godine ne bih dodao sadrzaj. A sta je sa sajtovima koji su online trgovine? Tu je stvar jos kriticnija, nema saobracaja ako nije dobar seo, biznis ode, pa nemas ni gde onda da kupis ono sto ti treba, korset, carape, prom dress sta vec.


Mislim da je i ovo krivi stav po mom osobnom mišljenju :). SEO je ništa drugo nego "reklama na internetu" i ne razlikuje se od offline reklame uopće. Od klasične reklame sa televizije ljudi nemaju apsolutno isto nikakve koristi, pa koja je razlika? Korist od reklame uvijek ima onaj koji se reklamira, zar ne?
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:45 - pre 218 meseci
@bsaric

E tu se ne slazemo, kao ti si kupio auto a da nisi video reklamu?
 
Odgovor na temu

nele1
n.s.

Član broj: 74637
Poruke: 15
212.200.107.*



+3 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:45 - pre 218 meseci
Da probaj napraviti kompletnu stranicu u flash-u pa ga nađi sa gooooooogle-om!
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:48 - pre 218 meseci
@nele1

A zasto da pravim sajt u flashu? Navedi mi jedan dobar razlog da smaram svoje posetioce glupom animacijom.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 12:59 - pre 218 meseci
Citat:
@bsaric

E tu se ne slazemo, kao ti si kupio auto a da nisi video reklamu?


Nisam shvatio iskreno na što si mislio. Ja se nisam složio sa ovime:

"Korisnici nemaju koristi od SEO".

Zašto bi imali? Firme plaćaju optimizaciju da one imaju koristi, a ne drugi, zar ne?


Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:03 - pre 218 meseci
Reklama izbacuje kvalitetne proizvode na povrsinu. Izbacuje i manje kvalitetne, ali sada mi reci, kako uopste nadje [es] u onim milijardama sajtova na webu? Bez reklame nema ni proizvoda, i kupac/korisnik je usracen bar za mogucnost izbora.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:12 - pre 218 meseci
Slažem se skroz, naravno :).

Pokušavam samo skrenut pozornost na to kako većina misli da je SEO odgovoran za kvalitetu sajta, kvalitetu proizvoda, kvalitetu pretraživanje, kvalitetu ponude i slično. Većina misli da ljudi koji se bave optimizacijom su ti koji sprečavaju kvalitetu. Od tuda su krenule sve negativne priče o tome kao SEO kvari sve što dotakne.

Ali činjenica je baš suprotno, moj posao nije ništa od toga, niti sam ja za to odgovoran. Za kvalitetu sadržaja je odgovoran vlasnik sajta, jer ako se radi o nuklearnoj fizici, što ja kao SEO znam o tome da bih ja napisao kvalitetne stvari o tom? Za kvalitetu proizvoda je odgovoran onaj koji ga je proizveo, SEO nema nikakvu mogućnost utjecaja na kvalitetu, niti nešto može poboljšat niti pogoršat. Za cijenu proizvoda je isto odgovoran vlasnik firme. Za kvalitetu pretraživanja na google.com stranici, odgovoran je Google, a ne ljudi koji se bave optimizacijom.

SEO se isključivo odnosi na dobivanje posjetitelja sa tražilica. To je moj osobni stav. Naravno često odradimo i nešto što ne spada pod SEO usput.

[Ovu poruku je menjao bsaric dana 07.05.2006. u 14:18 GMT+1]
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:31 - pre 218 meseci
Citat:
bsaric: Mislim da još uvijek brkaš neke stvari. Razumijem da se pomoću optimizacije može dovesti domena sa manje kvalitetnijim sadržajem više od domene sa puno kvalitetnijim sadržajem, ali tko je kriv za to? Algoritam tražilice, ali tu se javlja opet brkanje pojmova, tražilice ne rangiraju sajtove po kvaliteti jer ne znaju ocjeniti koliko je određeni sadržaj kvalitetan niti će ikad moći jer to program.


A o cemu ja pricam?

Citat:
Imao je apsolutno pravo na to, jer se protivi njihovim pravila, Google nikoga ne sili da poštuje ta pravila, ako poštuješ možeš u indeks, ako ne letiš van.


Da, zamisli trazis BMW serije 3 i umesto "fabrickog" sajta kao prve rezultate dobijes S.A.T. (mozda ne znas sta je to, ali u Srbiji znaju), nekog proizvodjaca motornog ulja, proizvodjaca privezaka za kljuceve sa BMW-logom i tome slicno, koji imaju odlican SEO po Google PS-u.

Citat:
Bilo je i vrijeme da nam izađu malo u susret . Ali opet nije baš pozitivno orijentiran na webmastere jer postavlja kako vrijeme ide, sve više i više pravila, mnoga od njih su apsurd, kao što je zabrana kupovine linkova.


Eto ti sad. Pa zar upravo kupovina linkova nije ocigledan apsurd???

Citat:
Iskreno, krivo gledaš na sve po mom mišljenju .


Iskreno, samo sam trenutno promenio stranu, pa se stavljam u poziciju korisnika pretrage umesto webmastera. A kao korisnik od pretrazivaca i SEO dobijam sve manje (cast izuzecima sa relevantnim i kvalitetnim sadrzajem, ali njih Google ne moze da razlikuje od ogromne vecine ostalih. Nazalost.).


Citat:
bojan_bozovic: Ako kukas zato sto ima takvih sajtova, izabrao si pogresno mesto, a pogotovo sto Yahoo ima lose spam filtre, i nije tako dobar u izbacivanju spam sajtova kao Google. uvek je bilo onih koji su zeleli saobracaj bez contenta, a situacija se popravlja, ranije je mnogo gore bilo, mahom zahvaljujuci Google cije filtre poput sandbox i keyword spama kopiraju drugi pretrazivaci.


Ne kukam sto ima takvih sajtova, ali kukam sto ih ima u prvim rezultatima, odnosno sto ih ima ispred sajtova koji imaju sadrzaj. Inace, uzeo si mi rec, bas sam hteo da ovu "SEO-stvar" uporedim sa spam-om. To (tweak-ovanje sajta) na izvestan nacin i jeste SE(O) spam.


 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:43 - pre 218 meseci
Citat:
bsaric: Nisam shvatio iskreno na što si mislio. Ja se nisam složio sa ovime:

"Korisnici nemaju koristi od SEO".

Zašto bi imali? Firme plaćaju optimizaciju da one imaju koristi, a ne drugi, zar ne?


Pa onda neka se firme, webmasteri i SEO-lozi sami pretrazuju i pronalaze, posto sami sebi (i Google-tu) postaju svrha. :P


Citat:
bojan_bozovic: Reklama izbacuje kvalitetne proizvode na povrsinu. Izbacuje i manje kvalitetne, ali sada mi reci, kako uopste nadje [es] u onim milijardama sajtova na webu? Bez reklame nema ni proizvoda, i kupac/korisnik je usracen bar za mogucnost izbora.


Zbog reklame i zbog SEO?


Citat:
bsaric: Slažem se skroz, naravno .

Pokušavam samo skrenut pozornost na to kako većina misli da je SEO odgovoran za kvalitetu sajta, kvalitetu proizvoda, kvalitetu pretraživanje, kvalitetu ponude i slično. Većina misli da ljudi koji se bave optimizacijom su ti koji sprečavaju kvalitetu. Od tuda su krenule sve negativne priče o tome kao SEO kvari sve što dotakne.

Ali činjenica je baš suprotno, moj posao nije ništa od toga, niti sam ja za to odgovoran. Za kvalitetu sadržaja je odgovoran vlasnik sajta, jer ako se radi o nuklearnoj fizici, što ja kao SEO znam o tome da bih ja napisao kvalitetne stvari o tom? Za kvalitetu proizvoda je odgovoran onaj koji ga je proizveo, SEO nema nikakvu mogućnost utjecaja na kvalitetu, niti nešto može poboljšat niti pogoršat. Za cijenu proizvoda je isto odgovoran vlasnik firme. Za kvalitetu pretraživanja na google.com stranici, odgovoran je Google, a ne ljudi koji se bave optimizacijom.

SEO se isključivo odnosi na dobivanje posjetitelja sa tražilica. To je moj osobni stav. Naravno često odradimo i nešto što ne spada pod SEO usput.


Ne, nego aspekt SEO koji je odgovoran za izbacivnje irelevantnih sajtova medju prvim rezultatima. Zar ti ne vidis da ja nemam problema sa RAZLIKOVANJEM SEO od KVALITETA SADRZAJA?

 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:45 - pre 218 meseci
Znači slažemo se, za sve ke kriv Google, a ne SEO zar ne? :)

Google je taj koji ima problema za kvalitetom pretraživanja, Google je taj koji je BMW izbacio, na svoju i njihovu štetu, Google je taj koji pokušava nametnuti webmasterima na koji način složit web itd.

Citat:
A kao korisnik od pretrazivaca i SEO dobijam sve manje


Kao korisnik od pretraživača dobivaš sve manje, ne od mene koji se time bavim, da ja imam mogućnost to popravit, onda bi imao odgovornost za to, no nažalost ja mogu samo gledat i prilagodit se trenutnom jer na ništa nemam utjecaj, zar ne?
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.net.t-com.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: seo problemi rešeno??? ili ne???07.05.2006. u 13:49 - pre 218 meseci
Citat:
Ne, nego aspekt SEO koji je odgovoran za izbacivnje irelevantnih sajtova medju prvim rezultatima. Zar ti ne vidis da ja nemam problema sa RAZLIKOVANJEM SEO od KVALITETA SADRZAJA?


Ne razumijem te iskreno, čak i spammeri pokušavaju doći do rejtinga sa spam stranicama na relevantne ključne riječi. Niti jedan spammer ne pokušava optimizirat web o kuhanju na ključnu Web 2.0.

Aha tu je kvaka :))

Mogao si odmah reć, muče te black hat tehnike, ali one nisu nelegalne :), i tražilica je odgovorna za te propuste. A i ne možeš generalizirat, nisu svi SEO krivi, krivi su pojedinci ili grupe koje se time bave.

Citat:
Pa onda neka se firme, webmasteri i SEO-lozi sami pretrazuju i pronalaze, posto sami sebi (i Google-tu) postaju svrha. :P


To si dobro rekao, ali praksa je drugačija, kolko god ljudi prigovarali, i dalje svi koriste.

[Ovu poruku je menjao bsaric dana 07.05.2006. u 14:54 GMT+1]
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: seo problemi rešeno??? ili ne???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5851 | Odgovora: 34 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.