Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XWave Indigo I zvučnici

[es] :: Multimedijalni uređaji :: XWave Indigo I zvučnici

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon XWave Indigo I zvučnici05.05.2006. u 10:48 - pre 218 meseci
Ima li neko ove zvučnike? Interesuje me kako su se pokazali u praksi, ima li nekih problema, kvarova i sl.

U Svetu Kompjutera su ih prilično pozitivno opisali, a sigurno ću ih isprobati pre kupovine, ali mene interesuju konkretna iskustva nekoga ko ih koristi neko vreme.

Pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

Boha
Aleksandar Petrovic
Titel

Član broj: 86602
Poruke: 3
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici06.05.2006. u 11:22 - pre 218 meseci
Ja koristim X-Wave Indigo oko godinu dana, i mogu reci ko god da se odluci da kupi 5.1
da nece ni malo pogresiti.Zvuk je odlican, ima radio, i plus tri stereo prikljucka npr. za dek,tv,cd-player, ili ti nesto sasvim cetvrto i na stereo prikljucku imas da biras opciju 2.1 ili 5.1 (kao na kompu matrix mixer) tako da od stereo zvuka pravi 5.1.Sateliti su snage 20w, Bass 60w. U paketu ne ide ni jedan kabl osim za satelite, tako da prikljucne kablove uzimas sam prema potrebi.Zvuk je odlican, velike mogucnosti stelovanja zvuka(ekvilajzeri, front, centar, rear, bass,3D zvuk), daljinski sa gomilom funkcija. U to vreme kada sam se odlucio za X-Wave Indigo, bio je atraktivan Genius 4000w Wood(mislim da je tacan naziv jer kod njih je sve cifra+W), drugovi su me nagovarali da uzmem Genius(posto su oni uzeli) ali ja ih nisam poslusao(posto je na tom Geniusu zvuk katastrofa a i izgled je ocajan, i oba su zavrsila na servisu posle 2-3 meseca(posto nisu hteli da zamene za novo).Tako da ti preporucujem da uzmes X-Wave Indigo i da se neces pokajati, trenutno mu je cena oko 12000-13000 dinara+1000 dinara kablovi.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Boha dana 06.05.2006. u 12:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.05.2006. u 20:59 GMT+1]
Sale
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici06.05.2006. u 16:56 - pre 218 meseci
Hvala na odgovoru. Inače, po gradu sam ih viđao za nešto manje od 12000.

Dejan
P.S.
Pretpostavljam da je poruka menjana zbog navođenja imena firme, pa sam je dodatno izmenio jer je izgubila smisao
[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 06.05.2006. u 20:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dejankr dana 07.05.2006. u 20:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

akter

Član broj: 19276
Poruke: 5
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.akter.eu


Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici07.05.2006. u 14:15 - pre 218 meseci
Mozete li mi odgovoriti kakav je X Wave Maestro II , posto po ceni nije mnogo skuplji od indiga a deluje , bar na papiru mnogo jace?
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici10.05.2006. u 11:22 - pre 218 meseci
Kupio sam juče ovaj komplet (Indigo I) i sada se malo igram sa njim. Još uvek nisam kupio DVD player pa trenutno samo slušam radio tako da utisak nije kompletan. Za sada sam zadovoljan mogućnostima i zvukom (mada ja sam priličan laik za ove stvari pa i nemam baš mnogo s čime da poredim).

Što se tiče kablova, osim onih za satelite, u kompletu ide i kabl za DVD player (5.1 izlaz). Inače kablovi za satelite su mogli da budu duži pošto sa ovima iz kompleta (3x2m, 2x4.5m) ne može da se napravi bog zna kakav raspored osim ako ne volite da preskačete kablove. Sateliti su od drveta, prednji imaju postolje dok zadnji mogu i da se okače o zid. Inače svih 5 satelita imaju iste zvučnike od po 20W iako su kutije različite (centralni je ležeći, dva prednja su visoka oko pola metra, dok su zadnja dva visoki oko 20 cm).

Radio mi radi prilično OK. Iako su obe antene koje se dobijaju u kompletu smešne, mogao sam dosta FM stanica da uhvatim. Ovo treba uzeti sa rezervom pošto na lokaciji gde živim (Višnjička banja) prijem i radio i TV signala nije problem pošto nemam nikakvih prepreka oko zgrade a nadmorska visina je dosta veća od većeg dela Beograda. Moguće je memorisati 20 FM i 20 AM stanica (ovo drugo nisam probao pošto ništa valjano nisam uhvatio sa AM antenom).

Jačina je za moje potrebe sasvim OK. Nisam ga odvaljivao do daske (imam bebu) ali mi se čini da je za jednu normalnu sobu više nego dovoljna.

Kada budem ovih dana priključio DVD player, mogu napisati svoje utiske.

Inače zvučnike sam platio 11600 din.

Što se tiče Maestro II, nemam nekih informacija osim da su dosta jači (Maestro I je koliko sam shvatio iste jačine kao i Indigo I samo što ima veće kutije za satelite). Prodavac mi reče da su kod njega sateliti dvosistemci. Cena mu je bila nešto ispod 18000. On mi deluje ubedljivije od Indiga, ali meni nije odgovaralo što su mu kutije za satelite mnogo veće ( i prednji i zadnji su isti, sa postoljem, namenjeni da stoje na zemlji), a meni je, na žalost, jedan od kriterijuma bio i prostor koji sistem zauzima. Uzgred, kada sam pitao prodavca kako se Indigo ponaša u praksi, tj. da li se kvari ljudima, on mi je pomenuo da im češće reklamiraju Maestro II što on objašnjava činjenicom da su mnogo jači pa ih ljudi odvaljuju po žurkama i sl. Sad šta to kontretno znači, ne znam - verovatno je bolje da neko ko je vlasnik podeli svoja iskustva.

Pozdrav,
Dejan

[Ovu poruku je menjao dejankr dana 10.05.2006. u 12:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Apophis

Član broj: 77217
Poruke: 3
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici26.05.2006. u 19:54 - pre 218 meseci
Poz svima.
Interesuje me da li neki od ovih XWAVE modela ima optički ili koaksijalni ulaz? Pošto moj DVD ima samo stereo, optički i koaksijalni izlaz. U slučaju da nema :(, da li možda neko zna model koji ima ove ulaze? Nabasao sam na Genius GHT 511D i 510D, i zaista mi se dopadaju, medjutim, nema ih u prodaji kod nas. :(
Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: XWave Indigo I zvučnici30.05.2006. u 08:02 - pre 217 meseci
XWave Indigo I ima jedan 5.1 i tri stereo ulaza. Optički i koaksijanli nema. Za ostale modele ne znam.

Dejan

[Ovu poruku je menjao dejankr dana 30.05.2006. u 09:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: XWave Indigo I zvučnici

[ Pregleda: 4000 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.