Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)

[es] :: Advocacy :: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6461 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)06.05.2006. u 03:20 - pre 220 meseci
Pa u vesti se kaže da oko 400 domaćih firmi sad "ulazi u igru" za razvoj aplikacija i ostalo, ako sam dobro razumeo, a mislim da jesam :)

No, idemo malo u off-topic. Ova rasprava je više za onu drugu temu, a ovde bi baš bilo lepo da neko kaže kako su se to zaključali, ali konkretno, a ne da slušamo samo frljanje izraza ("vendor lock-in") koje je neko pročitao na, verovatno, slashdotu.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)06.05.2006. u 18:44 - pre 220 meseci
A group of software developers have created a program to make Microsoft Office work with files in the OpenDocument format, a move that would bridge currently incompatible desktop applications.

Gary Edwards, an engineer involved in the open-source OpenOffice.org project and founder of the OpenDocument Foundation, on Thursday discussed the software plug-in on the Web site Groklaw.

The new program, which has been under development for about year and finished initial testing last week, is designed to let Microsoft Office manipulate OpenDocument format (ODF) files, Edwards said.

"The ODF Plugin installs on the file menu as a natural and transparent part of the 'open,' 'save,' and 'save as' sequences. As far as end users and other application add-ons are concerned, ODF Plugin renders ODF documents as if (they) were native to MS Office," according to Edwards.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
*.eunet.yu.

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)15.06.2006. u 21:35 - pre 219 meseci

int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)15.06.2006. u 22:12 - pre 219 meseci
Ovo gore mi više liči na priču o kupusari.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)15.06.2006. u 23:35 - pre 219 meseci
@ random



Pravi zaključak
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)16.06.2006. u 00:20 - pre 219 meseci
Bil Gejts se povlaci. Uskoro se moze ocekivati jos jedna (ili nekoliko ?) kupusara, kad se firma bude raspala.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)16.06.2006. u 01:22 - pre 219 meseci
Najbolje da i to pošalje gradonačelniku :):):)


[Ovu poruku je menjao degojs dana 16.06.2006. u 02:32 GMT+1]
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)16.06.2006. u 11:47 - pre 219 meseci
On je otporan-impregniran protiv ovoga!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16696
*.wlan.inet.fi.



+7182 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)16.06.2006. u 13:31 - pre 219 meseci
Citat:

Bil Gejts se povlaci. Uskoro se moze ocekivati jos jedna (ili nekoliko ?) kupusara, kad se firma bude raspala.


Koliko ovde imamo trzisnih analiticara - pa jos i u Linux taboru... cudi me kako do sada Linux ne dominira svetom ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)17.06.2006. u 00:12 - pre 219 meseci
U neku ruku, vec je Windows kupusara. Pogledat samo na sta lici C:\WINNT.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)27.06.2006. u 16:07 - pre 218 meseci
Da se vratimo na temu :)

Citat:

26 June 2006

ODF Office plug-in completed

By Peter Judge, Techworld

A demonstration plug-in that allows Microsoft Office to save documents in the ODF format has been completed - and seems likely to form the basis for "real" plug-ins from Sun and others.


http://www.techworld.com/news/index.cfm?RSS&NewsID=6303


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)27.06.2006. u 18:03 - pre 218 meseci
Profesionalno, nema šta
A kad ono OpenOffice beše uveo podršku za .doc, .xls, .ppt... ??
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.lionbridge.com.



+6 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)27.06.2006. u 18:29 - pre 218 meseci
Citat:
MladenIsakovic
A kad ono OpenOffice beše uveo podršku za .doc, .xls, .ppt... ??


Onu koja ne radi kako treba ni dan danas?
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)27.06.2006. u 20:14 - pre 218 meseci
Citat:
Dragi Tata: Onu koja ne radi kako treba ni dan danas?


Kako ne radi? Evo ja imam OpenOffice 2.0, i otvaram se MSOffice dokumente bez problema, otvaram čak i one zaštićene lozinkom, što nije bilo podržano ranijim verzijama OOffice-a. Možda imaš stariju verziju
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)28.06.2006. u 01:49 - pre 218 meseci
Dakle, jedan Linuxovac priča kako nema problema da se MS Office dokumenti otvore sa OpenOffice, a drugi piše pisma gradonačelniku kako je to nemoguće..




Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)28.06.2006. u 16:15 - pre 218 meseci
Otkad ti Tatu držiš za Linuxovca, 'leba ti
On je silom Linuxovac, a verujem, kad na TV-u ugleda pingvina, da mu dođe da izbaci televizor kroz prozor
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)28.06.2006. u 17:15 - pre 218 meseci
Pa ne sećam se da je Tata pisao pisma gradonačelniku Beograda.. Ima drugi čovek zadužen za takve stvari :-)

Dobro da nije pisao i premijeru da prijavi nepravilnosti :-DDDDD
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)28.06.2006. u 21:48 - pre 218 meseci
Taj vas gradonacelnik mnogo smoren pismima, a? :)

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

MladenIsakovic
Mladen Isaković
Šabac

Član broj: 58620
Poruke: 333
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: mladjai@elitesecurity.org
ICQ: 162720715
Sajt: www.slackware-srbija.org


+1 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)22.07.2006. u 18:21 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: Taj vas gradonacelnik mnogo smoren pismima, a?

ma 'ebe se njemu mnogo za pisma.
Medjutim, u Hrvatskoj je, kako vidim, drugačije:

Citat:
Zagreb, 12.07.2006 Vlada Republike Hrvatske na današnjoj je sjednici usvojila dokument Odrednice razvitka i uporabe računalnih programa s otvorenim kodom u tijelima državne uprave. Ovime se Republika Hrvatska svrstala u zajednicu država, od kojih je veći broj članica Europske unije, koje su uočile značenje djelovanja politike razvitka i uporabe računalnih programa s otvorenim kodom u javnom sektoru.
Vlada Republike Hrvatske svu raspoloživu energiju usmjerava na postizanje što veće razine otvorenosti i transparentnosti rada te osnaživanja uporabe informacijske tehnologije u radu Vlade i ostalih tijela državne uprave. Vidljive rezultate ovakvog usmjerenja pokazuju uspješno uvedene informatizirane javne usluge u sklopu HITRO.HR programa te kroz već započeto informatičko obrazovanje kadrova za korištenje otvorenih programskih rješenja, naglasio je Miroslav Kovačić, državni tajnik Središnjeg državnog ureda za e-Hrvatsku, predstavljajući dokument na sjednici Vlade. Dodao je i kako se otvorenost rada i transparentnost izvršavanja poslova koje izvode tijela državne uprave nastavno uvodi i u okruženje informatičke opreme i računalnih programa koji se kao sastavnica elektroničke uprave izrađuju, nabavljaju, ugrađuju i koriste u tijelima državne uprave u pravcu stvaranja učinkovite i troškovno upravljive elektroničke uprave. Zatvaranje informacijskih sustava u vlasnička programska rješenja jednog dobavljača utvrđeno je kao jedna od najznačajnijih prepreka u postizanju postavljenih zadaća novog programa Europske unije i2010. Donošenjem politike razvitka i uporabe računalnih programa s otvorenim kodom Republika Hrvatska nastavlja slijediti zadanu europsku agendu istovremeno otvarajući prostor za snažniji poticaj razvitka domicilne informatičke industrije i njihovo snažnije uključivanje u razvoj elektroničke uprave te jačanje sigurnosti, neovisnosti i fleksibilnosti informatičkih sustava u državnoj upravi, uz istodobno stvaranje uvjeta za transparentno upravljanje informatičkim resursima i kvalitetnije upravljanje proračunskim sredstvima koja se troše za nabavu informatičkih rješenja. Računalni programi s otvorenim kodom su kako i naziv govori, otvoreni i slobodni ne samo za uporabu nego i za izmjene, dopune i prilagodbe trenutnim potrebama pojedinačnih upravnih poslova državne uprave. Jednom nabavljeni računalni program uz kojega je isporučena i dokumentacija izvornog koda, može se bez licenčnih ili autorskih zapreka slobodno dopunjavati, mijenjati odnosno prilagođavati za novonastale potrebe različitih upravnih područja, smanjujući ovisnost o određenom dobavljaču računalnih programa. Usmjeravanje Vlade na ovu vrstu računalnih programa provodi se na principu otvorenosti i ravnopravnosti raznovrsnih programskih rješenja između kojih pobjeđuju najbolja, poslovnim potrebama najprikladnija i financijski odnosno gospodarski najprihvatljivija rješenja, a sve pod okriljem sustava interoperabilnosti koji je nužan preduvjet za daljnji nesmetani razvoj javnih usluga i javnih informacijskih sadržaja.


Ceo dokument ovde .
Svaka čast, samo da dragog nam Sundance-a ne strefi srčka zbog ovoga
 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)22.07.2006. u 21:44 - pre 218 meseci
Super je to, al ne opovrgava cinjenicu da je aplikacija za e-porez pisana u MFC-u, moze ona bit opensorsirana, al je to usko veze za Windowse i ubiva portabilnost. Program je mogao vrlo lako bit web-based. Rekoh to sto i pet puta.

Microsoft za neke segmente i podrzava OSS. Bas ovakve stvari, programi za public management i slicno.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ključeve sam izgubio, ne mogu ih naći.. (aka pomozite gradonačelniku)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 6461 | Odgovora: 40 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.