Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)

[es] :: Pretraživači i SEO :: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12414 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 19:09 - pre 218 meseci
Citat:
The Internet has its own symbiosis -- and its own system of rewards. If Google does decide to auction all or part of its IPO shares, it will be engaging in a high-stakes test of the Internet model. Better yet, it will be putting its money where its mouth is.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 19:19 - pre 218 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar
objasnio korisnik strba objasnio u poslednjoj recenici.


Korisnik strba je naveo izmeđuostlalog da su lansirali gomilu servisa itd itd... Niko to ne spori...

Spori se jedino činjenica da li ti novi sega-mega servisi mogu da naprave toliko profita da pokriju trenutnu vrednost akcija. Moje mišljenje, a i mnogih drugih je da ne mogu. Rast GOOG akcija se bazira na hype-u, na najobičnijem bubble-u... Cena akcija Google-a raste zbog stalne potražnje, stalna potražnja postoji tu zbog rasta, novi rast rezultira novom potražnjom... Po definiciji to mora da pukne, i to naglo... Kao uostalom i svaki bubble u istoriji...

Citat:
aleksandaraleksandar:
Citat:
Ne znam ništa o modelima puštanja deonica na berze... Nisam nikad čuo da nekome može biti zabranjeno da kupi publicly traded shareove, niti da se to uopšte može zabraniti.. Barem ne u USA...


evo http://www.internetnews.com/bus-news/article.php/10791_3307451_2


Ako ti čoveče ne praviš razliku između IPO i akcija na otvorenom tržištu, onda stvarno nisi kompetentan za ovu diskusiju...

Citat:
aleksandaraleksandar:
pretpostavimo da nas dvojica imamo firmu, procena 1000$. vlasnici smo 50:50.
znaci..


Ma tvjoja računica je sve super, ti ovde pokušavaš da opišeš pojam dokapitalizacije... Ali ovo što si opisao nije dokapitaližacija. Ali uostalom ovo što si napisao nema nikakve veze sa temom.

Opet ponavljam po 10-ti put, osnivači Google-a su rasprodali 96% svojih akcija u firmi. Nebitno da li su to common ili preffered akcije, oni su ih prodali. Upitno je žašto bi prodavali toliko akcija ako ne očekuju nagli pad akcija?

Ja iz njihovih postupaka zaključujem da oni nemaju poverenje u Google, da smatraju da će cena akcija drastično pasti, da nije tako ne bi prodavali 96% akcija koje poseduju.

Citat:
aleksandaraleksandar:
ovde bih te kao korisnik, za pocetak, zamolio da privedes recnik lepom ukusu, ako je moguce.


Ne vidim čime sam te to uvredio... Ako već lupaš gluposti na temi, zašto se onda ljutiš ako ti neko kaže da lupaš gluposti?
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 20:22 - pre 218 meseci
dobro, ti tvrdis da se ce do meseca/godine desiti sta?

Citat:
ventura: Ne vidim čime sam te to uvredio... Ako već lupaš gluposti na temi, zašto se onda ljutiš ako ti neko kaže da lupaš gluposti?


zato sto nisi merodavan da odlucujes o tome. a i nevaspitano je.

Citat:
Opet ponavljam po 10-ti put, osnivači Google-a su rasprodali 96% svojih akcija u firmi. Nebitno da li su to common ili preffered akcije, oni su ih prodali. Upitno je žašto bi prodavali toliko akcija ako ne očekuju nagli pad akcija?


da bi dobili pare za dalji razvoj, i zato jer su morali da izadju na berzu, jer bi u suprotnom stupila na snagu odredba federalne vlade usa.

da rezimiramo, pogresno si poredio 50:50 vlasnistvo pre i stanje posle izlaska na berzu.
da rezimiramo, pogresno si poredio stanje akcija u procentima, kod dve osobe, sa "zdravom logikom". poredjenje se vrsi na osnovu istih/slicnih firmi u istim/slicnim situacijama.

da ove dve stvari nisi uradio, sve bi bilo jasno jos na pocetku.

pitanje bi trebalo da glasi: koliko novca u deonicama su imali njih dvojica februara 2004 (sa 50% ucesca), a koliko sada?

Citat:
stalna potražnja postoji tu zbog rasta, novi rast rezultira novom potražnjom... Po definiciji to mora da pukne


da. amerika svake godine sve siromasnija. slazem se. jako je los taj liberalni kapitalizam.

[Ovu poruku je menjao aleksandaraleksandar dana 13.05.2006. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 20:46 - pre 218 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar:
da bi dobili pare za dalji razvoj, i zato jer su morali da izadju na berzu, jer bi u suprotnom stupila na snagu odredba federalne vlade usa.


Privatne akcije nemaju veze sa finansiranjem firme. Firma ima svoje akcije, i ona se finansira od prodaje svojih akcija drugim licima. Privatne akcije Page-a i Brinn-a, i prodaja istih, nemaju veze sa finansiranjem firme...

Podpitanje, zašto su morali da izađu na berzu? I koja to federalna odredba kaže da jedna firma mora da izađe na berzu?


Citat:
aleksandaraleksandar:
da rezimiramo, pogresno si poredio 50:50 vlasnistvo pre i stanje posle izlaska na berzu.
da rezimiramo, pogresno si poredio stanje akcija u procentima, kod dve osobe, sa "zdravom logikom". poredjenje se vrsi na osnovu istih/slicnih firmi u istim/slicnim situacijama.

pitanje bi trebalo da glasi: koliko novca u deonicama su imali njih dvojica februara 2004 (sa 50% ucesca), a koliko sada?


Ne znam gde si video ti da sam ja negde rekao da su njih dvojica imali 50-50% Google-a...Koliko je meni poznato njih dvojica su zajedno imali tek oko 25% ukupnog udela u Google-u posle ulaska VC-a...

I o kakvim ti procentima uoptšte pričaš?!??!


Sa tobom ne želim da diskutujem više jer si nekompetentan i ne poznaješ osnovne stvari vezane za ovu temu, ako ima neko drugi da nastavi argumentovanu diskusiju, rado ću se odazvati, a sa tobom dok koncizno i argumentovano ne počneš da odgovaras, ako uopšte umeš, ja nemam šta da diskutujem sa tobom...
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
..burma-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 21:10 - pre 218 meseci
dobro, ti tvrdis da se ce do meseca/godine desiti sta?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)13.05.2006. u 21:32 - pre 218 meseci
Tvrdim da će cena akcija Googla pasti na cifru od oko 80-120 dolara do kraja godine.... Znači u narednih 6 meseci...



 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)14.05.2006. u 06:15 - pre 218 meseci
Citat:
strba:
Od kada oni rasprodase akcije postadose jos bolji...
lansirali su gomilu servisa i svi su imali nesto revolucionarno u sebi...
.. google earth, gmail, calendar...


Pa sada, da je revolucionarno i nije:
Google Earth – u stvari proizvod koji je originalno razvila kompanija Keyhole, koju je G kupio od pogodite kojih para :)
Gmail – napravili valjano Webmail proizvod, koncept koji u osnovi postoji odkada je i Weba, ajde mislim da prvi Webmail softveri postoje jos od tamo 94/95 godine... znači 10+ godina star koncept
Calendar – sličan proizvod je Netscape imao još 1999., a prije Netscapea moguće i neko drugi

Kao što Ventura reče to je sve ogromni hype koji se diže oko Googlea, i uz pretraživanje ono što najbolje znaju da rade jeste PR i advertajzing. Ostalo je sega-mega. Ako pogledamo recimo koliko se novih Google servisa pojavilu u zadnje dvije godine, jasno se vidi da je polovina najzanimljivijiv u stvari akvizicije manjih kompanija, druga polovina su godinama stari koncepti.

Citat:
ventura:
Spori se jedino činjenica da li ti novi sega-mega servisi mogu da naprave toliko profita da pokriju trenutnu vrednost akcija. Moje mišljenje, a i mnogih drugih je da ne mogu. Rast GOOG akcija se bazira na hype-u, na najobičnijem bubble-u... Cena akcija Google-a raste zbog stalne potražnje, stalna potražnja postoji tu zbog rasta, novi rast rezultira novom potražnjom... Po definiciji to mora da pukne, i to naglo... Kao uostalom i svaki bubble u istoriji...


Servisi su prosto tu da se emituje hype u online i tradicionalnim medijima, koji naravno pumpa bubble. Mislim, šta drugo radi šest hiljada osamsto najpametnijih umova današnjice u Googleu ;)
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)14.05.2006. u 08:19 - pre 218 meseci
Citat:
ventura: Tvrdim da će cena akcija Googla pasti na cifru od oko 80-120 dolara do kraja godine.... Znači u narednih 6 meseci...

Zanimljivo, s obzirom da su akcije vec imale jedan blazi sunovrat pa opet skocile... al ajde, ja se u to razumem ko mara u ** ***, bas me interesuje da li ce se to desiti. Samo jedno podpitanje za tebe: ako padne cena akcija sa ~380 na ~100, to predpostavljam znaci i da je vrednost kompanije na marketu pala, ili gresim?

Citat:
mungos: Servisi su prosto tu da se emituje hype u online i tradicionalnim medijima, koji naravno pumpa bubble. Mislim, šta drugo radi šest hiljada osamsto najpametnijih umova današnjice u Googleu ;)

Hype?

Hm... Ajde ovako, ja u svakodnevnom radu (i zitiju) koristim:
- Google personalizovanu pretragu
- Gmail
- GTalk
- Google Analytics
- AdWords
- Google Earth

E, sad, ako je ovo hype, onda ok... Ali profil servisa koje koristim: pretraga, advertajzing, komunikacija (mail/chat), statistike posecenosti sajtova samo lagano ali sigurno zaokruzuju jednu jako veliku celinu. Iz kvantiteta izlazi kvalitet, to zna i dete a kamoli gugl. Oni jesu izbacili 34524 servisa koji su u beta fazi, ali nek 5% njih pocne da koristi kriticna masa korisnika i to je to. Google Calendar? Pa sad gugl zna sta pretrazujem, ko mi salje mejlove, s kim pricam, gde se oglasavam, ko mi posecuje sajt, jos samo fali da zna kad sam rucao i kakio i to je to...

Kakav crni hype, ovo je mnogo mracnije :)

[Ovu poruku je menjao boccio dana 14.05.2006. u 09:21 GMT+1]
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
81.12.139.*



+6455 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)14.05.2006. u 10:08 - pre 218 meseci
Citat:
boccio
Zanimljivo, s obzirom da su akcije vec imale jedan blazi sunovrat pa opet skocile... al ajde, ja se u to razumem ko mara u ** ***, bas me interesuje da li ce se to desiti. Samo jedno podpitanje za tebe: ako padne cena akcija sa ~380 na ~100, to predpostavljam znaci i da je vrednost kompanije na marketu pala, ili gresim?


Da, imale su sunovrat od oko 30% iako su earnings bili up svo vreme... Cena je sa $480 pala na $330, pa se digla na $440 pa opet sada pala na $375, to su ogromne fluktuacije... Znači Google može da talasa i do 30% čak i kad su im earnings up uvek, znači dobre vesti uvek, a Microsoft objavi loš kvartal, cena im padne za 10% i svi dignu frku kao da je ceo Msft pred bankrotom...

A inače, ni Eric E. Schmidt kao osoba koja je na čelu Google-a ne uliva baš mnogo poverenja... Ja verujem da je on stručnjak sa izuzetnim rezimeom, ali on je vodio i Sun i Novell, pa gde su te firme sada... Eno ih u kanalu... A u to vreme kad ih je vodio i Sun i Novell su bile firme sa mnogo jakim pozicijama na tržištu...

Ono što je uspešno uradio je da je sebi napravio bogatstvo od 4.7 milijarde dolara... Iako su sve firme koje je vodio propale... A pošto sada rasprodaje akcije Googla, koje su sigurno dobar deo od tih 4.7 milijardi, jasno je da njega bas i Google kao Google ne zanima, kao što ga nisu ni zanimali Sun ni Novell.. Čovek gleda samo svoje dupe...

Citat:
boccio:
E, sad, ako je ovo hype, onda ok... Ali profil servisa koje koristim: pretraga, advertajzing, komunikacija (mail/chat), statistike posecenosti sajtova samo lagano ali sigurno zaokruzuju jednu jako veliku celinu. Iz kvantiteta izlazi kvalitet, to zna i dete a kamoli gugl. Oni jesu izbacili 34524 servisa koji su u beta fazi, ali nek 5% njih pocne da koristi kriticna masa korisnika i to je to. Google Calendar? Pa sad gugl zna sta pretrazujem, ko mi salje mejlove, s kim pricam, gde se oglasavam, ko mi posecuje sajt, jos samo fali da zna kad sam rucao i kakio i to je to...


Ne sporim ja da Google ima dobre servise, ja čak ni ne koristim company mail server, nego Googleov gmail za mailove, koristim i Google Analytics... Glavno pitanje je da li ti svi servisi mogu da stvore toliko veliki profit da održe ovaj bubble... Google sa svojim mizernih 1.3% godišnje zarade u odnosu na marketcap stvarno ne može da izdrži toliku cenu akcije... Samo da navedem za primer da jedan MSFT ima 7.5% godišnje zarade u odnosu na marketcap, ali isto tako MSFT ima mnogo više cash-a, book value itd od google-a... Tako da je procenat zarade u poređenju sa tim mnogo veći, a kod Googla je identičan jer oni nemaju ni cash ni bookvalue....


Isto tako Bill Gates je jedan od vlasnika Microsofta. On u Microsoftu i dalje ima oko 1,000,000,000 akcija, odnosno to vredi trenutno oko 22,000,000,000 dolara... Kada bi on rasprodao sve svoje akcije iz Microsofta to bi bio znak da tu nešto ne valja, i da on očekuje dramatičnu promenu u ceni akcija, i da on nema poverenja u svoju firmu. Ali on za razliku od osnivača Google-a i dale ima gomilu akcija u svojoj firmi, i shodno tome ja takvoj firmi verujem, i prema tome mogu da predpostavim da Gates nema neke informacije o značajnijem kretanju cena MSFT akcija na tržištu. Page i Brinn imaju, zato su i rasprodali sve svoje akcije.

Njih dvojica treba da se ponašaju kao kapetani broda... Oni su tu kapetani, i ako brod tone oni trebaju poslednji da napuste brod i da uzmu najveći udarac.... A oni su upravo uskočili na čamac za spasavanje i odveslali od broda dok posada i putnici još nisu ni svesni da će brod potonuti...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 14.05.2006. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

strba
Nenad Štrbić
BiB
Beograd

Član broj: 3631
Poruke: 656
213.244.208.*

Jabber: strba@elitesecurity.org
Sajt: https://www.facebook.com/..


+1 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)14.05.2006. u 11:04 - pre 218 meseci
Rekao sam servisi koji imaju nesto revolucionarno u sebi... a ne revolucionarne servise.. :)

Citat:
Webmail softveri postoje jos od tamo 94/95 godine... znači 10+ godina star koncept


Ovo je kao kada kazes windows postoji od tada i tada (10+ godina star koncept).. pa sta je to u xp-u sto te toliko privlaci da ga koristis svaki dan.. :) ... Mislim porediti operativni sistem sa webmail-om je preterano (izvinjavam se unapred :), ali poenta je tu...

Citat:
Gmail – napravili valjano Webmail proizvod


100% tacno :)

Google kupio Keyhole koji je razvio tehnologiju za Earth...Pa koliko je Microsoft kupio firmi koje su napravile kvalitetne programe,a sada ih on izdaje&razvija...

Ono sto sam hteo da kazem vezno za Google, a to je da po meni rade dobro... i idu napred...

Kada se bude pojavila kompanija koja ce webu ponuditi vise (bolju-kvalitetniju, bogatiju ponudu) od Google .inc rado cu koristiti njene proizvode, a do tada zna se... (akcije, stanje na berzi... me ne zanima.... :)










 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)14.05.2006. u 11:27 - pre 218 meseci
Citat:
ventura:
Glavno pitanje je da li ti svi servisi mogu da stvore toliko veliki profit da održe ovaj bubble... Google sa svojim mizernih 1.3% godišnje zarade u odnosu na marketcap stvarno ne može da izdrži toliku cenu akcije... Samo da navedem za primer da jedan MSFT ima 7.5% godišnje zarade u odnosu na marketcap, ali isto tako MSFT ima mnogo više cash-a, book value itd od google-a... Tako da je procenat zarade u poređenju sa tim mnogo veći, a kod Googla je identičan jer oni nemaju ni cash ni bookvalue....


Ono što čini mi se može još da zadrži bubble jeste prodor Googlea u Kinu, jeste da oni lansiraju godišnje jako mnogo kvalitetnih servisa, ali njihov problem je relativno mala (u odnosu na marketcap) zarada i to isključivo od oglašavanja koju ti servisi prave. Kao i kod svakog bubble-a, sa ljudske psihološke strane, bubble mora da pukne u jednom trenutku. Mislim da su jako male šanse da G preko noći nestane sa lica zemlje, ali siguran sam da će akcije da kroz devet mjeseci padnu i zadrže se na cca $150.

Citat:

Njih dvojica treba da se ponašaju kao kapetani broda... Oni su tu kapetani, i ako brod tone oni trebaju poslednji da napuste brod i da uzmu najveći udarac.... A oni su upravo uskočili na čamac za spasavanje i odveslali od broda dok posada i putnici još nisu ni svesni da će brod potonuti...


Titanik :)
Ako ništa drugo, onda kukavički potez i sigurna informacija da Brin i Page uprkos svoj zarađenoj pari, nisu nikada ni bili pravi "playeri". Dok se po medijima konstatno provlače teze o tome da je G novi Microsoft, miševi napuštaju brod ;)

 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)23.05.2006. u 00:54 - pre 218 meseci
Google Insiders Sell Off $6.5 Billion In Stock


 
Odgovor na temu

salicsale
Sasa Salic
Beograd

Član broj: 56481
Poruke: 12
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)02.06.2006. u 23:37 - pre 217 meseci
Ljudi taj babl se desava jednom u 10 godina (lupam), ali ako trgujes u strhu da je ovo babl koji ce na kraju sve da razj**e onda si upravu jer fakat je da on mora da se desi kad tad ali je isto tako fakat da dok cekas svoj short nikad neces zaraditi pare. Mislim jedino ako si looooongloooooong investitor i mozes da izdrzis pomeranja od 100 i kusur dolara, doduse oni nikad neidu u short.

Pa osnova trgovanja je to ludilo. Kad svi vicu ma ovo ce da pukne ovo ne moze ici dalje e tu onih 5% baja voziiiiii i redjaju nule. Mislim zato berza i jeste zaj***** jer nema veze sa realnim zivotom. Pa cak i kad vlasnici prodaju svoje akcije mislis da cena automatski ide dole? Ima da ti izbuse stopove 100 puta da zazalis sto si ikad cuo za berzu pre nego stvarno krene dole, to nikad nebi radio. Drugo neko ko je pokazao toliku snagu i kad dodje raspad sistema naj teze ce da ide dole i ako se to sve desi i slucajno krenes da razmisljas o nekom BUY prvo ces gledati bas GOOG i sl.

Prema tome da se ja nebi pravio mnogo pametan ovde:ok postoji mogucnos kolapsa cak i ja mislim iako nepratim akcije da ce u narednih par meseci doci do celog sunovrata cele berze svih sektora ali dok se to nedesi nemozes cekati taj sunovrat ako nesto ide gore prati to kad krene dole prati to.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)27.12.2006. u 11:52 - pre 211 meseci
Citat:
ventura: Tvrdim da će cena akcija Googla pasti na cifru od oko 80-120 dolara do kraja godine.... Znači u narednih 6 meseci...


i tako... ima nas koji pamte

dočekasmo kraj godine, cenu akcije od $457 kao i istorijski maksimum zabeležen u novembru 2006. od $513.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)28.12.2006. u 09:06 - pre 211 meseci
Moze li neko od vas da mi kaze kako ja iz Srbije da kupim akcije Google-a. Imam Visa Electron u Intesi.
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)28.12.2006. u 16:11 - pre 211 meseci
ima još onih koji pokušavaju to da saznaju

visa electron je najmanje bitna u celoj priči.
 
Odgovor na temu

Nikola Vavić
Beograd

Član broj: 123826
Poruke: 60
212.200.218.*

Sajt: www.tvojklik.com


Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)28.12.2006. u 21:11 - pre 211 meseci
Citat:
Perica Mali: Imam Visa Electron u Intesi.


Pored kartice moras imati i pokrice, mnogo veliko pokrice. Ako si stvarno ozbiljan kontaktiraj nekog jaceg brokera, oni ce ti verovatno izaci u susret mada mislim da Googleove akcije sebi ne mogu priustiti pojedinci vec velike korporacije.
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)28.12.2006. u 22:14 - pre 211 meseci
Citat:
Nikola Vavić: Pored kartice moras imati i pokrice, mnogo veliko pokrice. Ako si stvarno ozbiljan kontaktiraj nekog jaceg brokera, oni ce ti verovatno izaci u susret mada mislim da Googleove akcije sebi ne mogu priustiti pojedinci vec velike korporacije.


što? treba mu pokriće od $457, šta će mu više.
 
Odgovor na temu

Perica Mali
Perica Mali
slobodni strelac
Bgd

Član broj: 4935
Poruke: 84
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)29.12.2006. u 14:31 - pre 211 meseci
Citat:
Nikola Vavić: Pored kartice moras imati i pokrice, mnogo veliko pokrice. Ako si stvarno ozbiljan kontaktiraj nekog jaceg brokera, oni ce ti verovatno izaci u susret mada mislim da Googleove akcije sebi ne mogu priustiti pojedinci vec velike korporacije.


Da li je to moguce preko brokera u Srbiji? Ako ne molim te predlozi mi nekog globalnog sa kojim se to moze odraditi online!
 
Odgovor na temu

Nikola Vavić
Beograd

Član broj: 123826
Poruke: 60
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.tvojklik.com


Profil

icon Re: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)29.12.2006. u 18:01 - pre 211 meseci
Citat:
aleksandaraleksandar: što? treba mu pokriće od $457, šta će mu više.


Da, ali koliko planiras da zaradis sa tom jednom akcijom. Googleove akcije verovatno u skorije vreme nece preci 600$ ?! tako da ce ta jedna akcija biti samo rizik obicnih smrtnika, nema ni teoretske sanse za nesto krupnije, velike kompanije koje kupuju akcije sa budzetom od nekoliko miliona mogu da ocekuju pristojnu zaradu (i veci rizik naravno) ali ako neko ulozi 1000$ ne moze ocekivati zaradu vecu od 100-200$ i to ko zna za koliko godina.


Citat:
Perica Mali: Da li je to moguce preko brokera u Srbiji? Ako ne molim te predlozi mi nekog globalnog sa kojim se to moze odraditi online!


Nije moguce direktno ali probaj preko nekog od njih da stupis u kontakt sa stranim ljudima. Poslacu ti PP.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Pacovi prvi napuštaju brod... (GOOGLE)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12414 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.