Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pucanje veze,automatsko connectovanje??

[es] :: Windows desktop :: Pucanje veze,automatsko connectovanje??

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vmarko1
Banja Luka

Član broj: 80441
Poruke: 23
217.23.206.*



Profil

icon Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 05:15 - pre 218 meseci
Cao!

Imam jednu situaciju,desava mi se da mi u zadnje vrijeme puca veza sa internetom,ostavim da mi se download neki film,program ili sl.preko noci ja se ujutru probudim,ono recimo odmaklo par %% jer mi je pukla veza.Ima li neki program ili podesavanje u windowsu koje bi mi pomoglo u automatskom connectovanju.

Sjecam se jednom da sam uspio nesto,kad sam ceprkao po windowsu(imam winxp),ali evo vec 2 sata kopam ali nista!!!!!
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
195.29.145.*

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 10:01 - pre 218 meseci
Otvoris IE.
Odes u Tools -> Internet Options -> Conenctions -> I zaklikaj "Dial whenever a network connection is not present"
xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 10:07 - pre 218 meseci
A kako da se to odradi u Operi???
 
Odgovor na temu

vmarko1
Banja Luka

Član broj: 80441
Poruke: 23
217.23.206.*



Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 14:44 - pre 218 meseci
Citat:
#1133329/xxxrugby: Otvoris IE.
Odes u Tools -> Internet Options -> Conenctions -> I zaklikaj "Dial whenever a network connection is not present"



Kakav sam ja slijepac,i tuda sam jos i capkao i nisam procitao!!!!Kakav konj!!!!!
Citat:
#1133333/Acika: A kako da se to odradi u Operi???


Ajde da se bar malo operem!!

Ides na control panel/internet options/connections/I zaklikaj "Dial whenever a network connection is not present"
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 16:11 - pre 218 meseci
Citat:
#1133329/xxxrugby: Otvoris IE.
Odes u Tools -> Internet Options -> Conenctions -> I zaklikaj "Dial whenever a network connection is not present"
Citat:
#1133597/vmarko1: Ajde da se bar malo operem!!

Ides na control panel/internet options/connections/I zaklikaj "Dial whenever a network connection is not present"
U cemu je razlika ;)
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??30.04.2006. u 16:13 - pre 218 meseci
nema razlike.. ali ie menja global settingse, a opera nema tog menu-a :)
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??02.05.2006. u 23:09 - pre 218 meseci
Hi,
Što uraditi ako ti veza puca svakih 10, ili 15 min.?

Imam 2 modema
interni aOpen 56K i Exiterni BTC-Rockwell

ista stvar na oba.
Imam nekoliko providera ali opet isto.

Ponekada se čak spoji na 32 kbps a ponekada na 19 kbps ???

Imao sam Win98 i na njemu se to događalo, sada sam rteinstalirao na WinXp pa opet isto. a evo i dok sam ovo pisao pukla je i ponovno se spojio na 12 kbps ( Rockwell )


BTW: kada jedan koristim drugi isključim u Device manageru.


[Ovu poruku je menjao Ivek33 dana 03.05.2006. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.pat-pool.so.sbb.co.yu.



+14 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??04.05.2006. u 01:55 - pre 218 meseci
Hmm... Možda bi najbolje bilo da nazoveš T-Com pa da ti oni kažu šta ne valja sa centralom, pošto mi se čini da problem nije do Winodws-a.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??04.05.2006. u 09:56 - pre 218 meseci
u propertiesu od modema, nadji polje za upis AT naredbi i napisi s10=50
(CP->modems ->general->properties->connection->advanced->extra settings)


 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??04.05.2006. u 13:27 - pre 218 meseci
Hi,
Citat:
JOJO847: u propertiesu od modema, nadji polje za upis AT naredbi i napisi s10=50
(CP->modems ->general->properties->connection->advanced->extra settings)


...........Ovo sam već probao ali onda tek nema šanse da se uopće spoji modem. Čim počne da se veže sa serverom odmah pukne. Upisom u Extra Settings "s10=50" ( bez navodnika ) nema šanse da se uopće spojim.

Citat:
BytEfLUSh: Hmm... Možda bi najbolje bilo da nazoveš T-Com pa da ti oni kažu šta ne valja sa centralom, pošto mi se čini da problem nije do Winodws-a.


............Nazvao sam ih i došli su u rekordnom vremenu ( za čudo ;-), međutim nisu ništa mogli baš napraviti osim što su promijenili parice ( u jednoj "bajti" blizu zgrade ) i rekli da se javim ako opet i dalje bude isto. No ipak utvrdili su da ima nekog šuma na liniji.
Stalno sam bio u uvjerenju da je to zbog kiše, ovlažili se kablovi pa možda ima tu problema.
Malo sam radio na driverima modema i sada baš i nemam neka pucanja veze, ali kada sam isprobavao modem taj dan ( kada su mi bili serviseri, desetak puta sam se spojio i diskonektirao ) za čudo, jednom se spoji na 50 kbps, drugi put na 19,2 kbps, treći put na 49 333 kbps, pa opet na 50 kbps itd itd... E sada me brine ta raznolikost brzine spajanja. Pomišljam i na to da sve ovisi o ulazu na modem na koji se spaja.

Dakle varira brzina spajanja koju vidim u systray-u.

Evo, sada sam spojen na 49,2 kbps.
Dolazim na ideju da zovem kolegu da donese svoj PC pa da isprobam s njegovim, jer ne mogu ništa tvrditi i poduzimati dok nisam siguran u ispravnost moje opreme.

E, izvinite što nisam odmah objasnio ali evo block-shema veza. Nemojte me samo pitati zašto kompliciram stvar a imam ADSL? Tako mora biti i moja osnovna veza je modem. Do nedavno je sve radilo kako treba. Isprobao sam i Rockwell i aOpen modem a ovih dana ću naći još neki za probu. Inače, aOpen mi Windows XP prepoznaje kao "Generic 56K HCF" bez obzira što imam original driver ( ali za Win9x)


Ima li tko sličnih problema?

za čudo, nije mi pukla veza dok sam ovo pisao. jedino brzina varira :-(

Dečki, TNX za javljanje
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: Pucanje veze,automatsko connectovanje??04.05.2006. u 14:29 - pre 218 meseci
Uffff.......
kaso da sam se urekao,
Pukla veza i Redial se spojio na 24 kbps ??????????????????????????

Puca veza a i ja ću.
Pomagajte savjetima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pucanje veze,automatsko connectovanje??

[ Pregleda: 3222 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.