Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa wireless-om

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9433 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

space85
Web Design,Audio & Video Software
Topola

Član broj: 223429
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: top-vesti.com


Profil

icon Re: Problem sa wireless-om06.01.2011. u 14:06 - pre 161 meseci
ukoliko nece da ti se konektuje,moze da bude zbog toga sto je mreza na koju pokusavas zakljucana pa moras kucas sifru,takodje pogledaj u Network Connections na Properties pa internet protocol tcp/ip vidi dali su ukucana neka podesavanja,ako jesu stavi na obtain automatic pa probaj tada.trebao bi da se nakaci jer opet usb wireless modem je jaci od laptop wirellesa.
 
Odgovor na temu

Žuna
Beograd

Član broj: 148620
Poruke: 11
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa wireless-om22.01.2011. u 11:43 - pre 161 meseci
Ako neko zna o čemu se radi molio bih za savet.

Problem je sledeći:

Nedavno sam nabavio TP-LinkWR743ND Wireless Router i povezao na njega kablom jedan računar, a laptop sam spojio wirelessom.
Sve je radilo par dana, a onda problem. Nikako laptopom ne mogu da vidim svoju mrežu. Na ruteru je podešeno je da se mreža vidi, uključen je wireless radio, ali ne vredi. Laptop vidi ostale mreže po komšiluku. Takođe, kada Ruter postavim da radi kao klijent on isto vidi te mreže po komšiluku (po mojoj logici to znači da je antena OK).

Napomena: Problem je nastao približno u trenutku (ne mora da znači da je to uzrok) kada sam ja zbog bržeg prebacivanja mnogo podataka sa laptopa na ovaj drugi računar njih povezao LAN kablom i tako prebacio podatke. Problem nije nastao baš tada već koji minut kasnije.

Ako nekome nešto pada na pamet neka javi.
Meni na pamet pada jedino to da je ruter prestao da emituje signal.

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa wireless-om22.01.2011. u 14:45 - pre 161 meseci
Mozda je glupo i banalno - da li si pokusao sa reset na fabricke vrednosti, dakle sve iz pocetka?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

space85
Web Design,Audio & Video Software
Topola

Član broj: 223429
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: top-vesti.com


Profil

icon Re: Problem sa wireless-om22.01.2011. u 15:48 - pre 161 meseci
vidi jel ti ukljucen SSID Broadcast,probaj da preimenujes ime mreze,takodje moj predlog ti je i da pozajmis neki drugi laptop da vidis hoce li on naci mrezu,ako ne isto bih ti predlozio kao u prethodnom postu kompletan reset.A ako ni to ne pomogne lepo uzmi i nosi tamo gde si ga kupio ako ti je u garanciji i trazi drugi.
Ja licno koristim TP Link 543G.vec godinu dana radi bez prestanka i bez ikakvih problema.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Problem sa wireless-om24.01.2011. u 15:16 - pre 161 meseci
Pojavio se jos jedan slican slucaj, isti proizvodjac, drugi model, ali se ja setih da reset mozda iskljucuje bezicni signal. Probaj svakako da mu pristupis LAN kablom, pa proveri kako je podeseno.

Izvinjavam se, zadnjih dana sam nesto eksperimentisao sa 3 razlicita rutera, pa sam malo osamucen...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Problem sa wireless-om

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9433 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.