Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Script za Mailing listu

[es] :: Visual Basic 6 :: Script za Mailing listu

[ Pregleda: 4074 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

knez

Član broj: 1111
Poruke: 44
*.ptt.yu



Profil

icon Script za Mailing listu11.12.2002. u 12:17 - pre 260 meseci
Da li na netu moze da se nadje script za Mailing Listu. Znaci kao na e-groups nekada, a sada na yahoogroups.com

Tacnije, da ima i mogucnost da primalac poruke sa e-liste, moze da odgovori REPLY, a da svi clanovi dobiju poruku.

Hvala puno. Zaista mi je hitno.
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Script za Mailing listu11.12.2002. u 13:37 - pre 260 meseci
u ASPu:

http://www.aspin.com/func/search?qry=mailing+list&cat=pr

Ako nadjes nesto zanimljivo javi.
 
Odgovor na temu

knez

Član broj: 1111
Poruke: 44
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Script za Mailing listu11.12.2002. u 18:16 - pre 260 meseci
Nisam uspeo nista da pronadjem. Naime, sve je standardno slanje na vise adresa iz forme, a meni treba prava e-groups lista.

Znaci kada neko odgovori na taj mejl, svi ostali dobiju taj odgovor. E jos kad bi mogla automatski da se generise arhiva svih poruka, to bi bilo to.

Kao EZMLM na linuxu.

Ako neko zna gde moze nesto slicno u ASP da se nadje, bas bih mu bio zahvalan.

U zdravlje.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.216.EUnet.yu



+257 Profil

icon Re: Script za Mailing listu12.12.2002. u 16:14 - pre 260 meseci
Prijatelju, koliko mi se cini, ti brkas babe i zabe. Nisma upoznat sa EZMLM,ali...
Kad neko odgovori na mail sa liste, taj mail se vrati na odredjenu adresu, pa onda mail SERVER (sa podrskom za mailing liste) gleda da li tu poruku treba prolsediti na listu ili sta vec sa njom uraditi (npr. unsubscribe), i to i radi. To NEMA veze sa ASP-om, PHP-om, Perlom ili bilo kojim script jezikom! Naravno, moze da ima veze ako se mail pre prosledjivanja u recimo direktorijum usera "obradi" necim, kao npr. procmail pod *nixom.
Dakle, tebi koliko sam zakljucio treba mail server sa podrskom za mailing liste, a ne ASP skript.

Anyway, evo ti i sta google (kad vec neces sam da pogledas) daje na pitanje asp mailing list script (neki od linkova):
http://scripts.ocean12tech.com/asp/mailinglist/
http://www.webwizguide.info/as...cripts/mailing_list_script.asp
pa ti vidi.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

knez

Član broj: 1111
Poruke: 44
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Script za Mailing listu12.12.2002. u 17:36 - pre 260 meseci
Nisam bas siguran oko ovih zaba i baba. Ja sam vec odavno (pre mesec dana) preuzeo skripte sa ove 2 adrese i isprobao na svom racunaru, ali to nije to sto meni treba.

Postavio sam forum bas sa webwizguide-a, i sad hocu da ga povezem sa mailing listom. Svi clanovi dobijaju sve poruke koje se pojave na forumu, a onda, ako neko odgovori sa REPLY, odgovor se salje svima i automatski dodaje na forumu, u arhivu poruka.

Moj provajder ne zna da mi pomognei. Znaci, da li postoji neka ASP skripta koja moze iz mog Inbox sanduceta da procita sta je stiglo i da prikaze u browseru. Kao web mail. Pa posle da programiramo dalje. Da li je moguce skriptom postaviti filtere u Inbox.?

Na na serveru mogu da koristim samo ASPEmail.

Ni ja nisam nacisto. Pretrazio sam web ali resenja nema.

Pomagajte.

 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Script za Mailing listu12.12.2002. u 19:21 - pre 260 meseci
Pa sam si dao odgovor na pitanje potreban ti je ASPwebmail skript. Pogledaj na vec spomenutom aspinu skripte za webmail.
 
Odgovor na temu

knez

Član broj: 1111
Poruke: 44
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Script za Mailing listu13.12.2002. u 06:48 - pre 260 meseci
Hvala Vam svima. Pokusacu, pa sta uradim. Sve zavisi od provajdera, posto mora da se instalira podrska na serveru. DLL, ako se ne varam. Posto na njemu ima samo ASPEmail instaliran.

Preuzeo sam Emia4Win - on mi izgleda najbolje, pa cu se javiti, ako sta uradim.

Hvala puno.

Ako jos neko ima neki predlog, ili je vec radio nesto slicno, bio bih mu zahvalan.
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Script za Mailing listu

[ Pregleda: 4074 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.