Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Obavjestenje vlasnicima JVC Digitalnih video kamera i JVc VHS-C kamera

[es] :: Digitalne kamere :: Obavjestenje vlasnicima JVC Digitalnih video kamera i JVc VHS-C kamera

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d@do

Član broj: 60800
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Obavjestenje vlasnicima JVC Digitalnih video kamera i JVc VHS-C kamera28.04.2006. u 15:53 - pre 219 meseci
Odnedavno imam problem sa JVC digitalnom video kamerom (gr-d73US) i u konsultacijama sa predstavnicima JVC servisa u Americi (posto je moja tamo kupljena) ustanovio sam da je rijec o fabrickoj greski tacnije defektu CCD senzora za sliku (CCD image sensor). JVC besplatno vrsi zamjenu tih senzora na serijama kamera na kojima je uocen navedeni problem:

*pogledajte link ispod sa serijama kamera na kojima je ugradjivan navedeni senzor
( napomena: navedeni su modeli koji su prodavani u Americi, za evropu su mijenjana slova pozadi ali je najbolje provjeriti na JVC web sajtu za tu zemlju u kojoj je kamera kupljena)*

http://www.jvcservice.com/serv...oticecamcorder.asp?ReqType=CCD

Besplatna zamjena CCD senzora je omogucena do 01/10/2007 za vlasnike kamera kupljenih u Americi. Za one koje su kamere kupili u Evropi najbolje je konsultovati servise iz zemalja u kojima su kupljeni jer su rokovi razliciti.
Ispod se nalazi objasnjenje kako da detektujete gresku (na engleskom):

CCD Program for This Model - GR-D73US
JVC has received reports that in certain circumstances, this model may, while in the camera mode, show no picture, a distorted picture and/or display “LENS CAP” even though the lens cap is removed. We have identified the probable cause as a failure of the CCD image sensor. Until October 1, 2007, repairs of units exhibiting these problems as a result of a defect in the CCD image sensor will be made free of charge at JVC Factory Service Centers. Click this Repair Request link to download a Repair Request Form and find your nearest location.

Please call our Customer Care Center at (800) 858-6442 if you encounter any problems in obtaining a free repair. We apologize for any inconvenience and are appreciative of your understanding and support


Ja sam svoju kameru, po prijatelju, poslao za USA pa cu vas obavjestiti kako je protekla popravka. Inace zamjena ovog CCD senzora u BGD kosta oko 100 EURA (60 EURA za senzor + 30-40 zamjena i naravno, uz cekanje od mjesec i po da senzor dodje u servis - bar je tako u onim servisima koje sam zvao). Tako da ne bi bilo lose da iskoristite ovu mogucnost besplatne popravke tj. oni koji imaju navedene kamere.
Eto toliko od mene.
Nadam se da ce ovaj post bar nekom biti od pomoci.
Pozdrav
d@do
 
Odgovor na temu

d@do

Član broj: 60800
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon Re: Obavjestenje vlasnicima JVC Digitalnih video kamera i JVc VHS-C kamera19.05.2006. u 10:02 - pre 218 meseci
Kamera popravljena!!!
Mogu vam reci da sam poprilicno odusevljen expeditivnoscu radnika JVC servisa. Kameru je odnio moj kolega u SAD i 3. maja je poslao u servis. Tamo je stigla 9. maja i u roku od tri dana su je popravili i vratili nazad tako da je kamera vec 17. maja bila kod njega kuci. Kompetna popravka (zamjena senzora koji je imao fabricku gresku) je bila besplatna i jedino je slanje postom (unutar SAD) placeno par dolara. Ono sto me je posebno odusevilo je onlajn sistem za pracenje popravke jer je u svakom trenutku bilo moguce pratiti kretanje kamere kao posiljke (korisceni servisi USPS i UPS) i status vezan za popravku preko JVC web stranice (kad je kamera primljena, kad je popravljena, kad je poslata ...). Takodje bih iskoristio priliku da pohvalim zaposlene u JVC odjeljenju za komunikaciju sa kupcima i korisnicima (gdju. Trevino) koje mi je e-mailovima davalo instrukcije oko popravke.
Eto toilko od mene!!!
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: Obavjestenje vlasnicima JVC Digitalnih video kamera i JVc VHS-C kamera

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.