Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)

[es] :: Digitalne kamere :: JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d@do

Član broj: 60800
Poruke: 40
*.teol.net.



Profil

icon JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)07.04.2006. u 12:38 - pre 219 meseci
Imam JVC GRD73 i nedavno je ista pala sa kreveta na pod (bila je u torbici).
Poslije toga mi se pocela javljati poruka (kada prebacim u mod za snimanje) "remove lens cap" tj. ista poruka koja se javlja kada, prije snimanja, ne skinem poklopac sa objektiva. Kada kameru usmjerim ka nekom izvoru svjetlosti najcesce se ukljuci mod za snimanje. Nekad mi je potrebno duze vremena da se prebaci u taj mod. Da li neko moze da mi preporuci neki servis u Sarajevu gdje bi istu mogao odnijeti na popravku ili kvar mogu otkloniti sam (manje vjerovatna opcija).
Isti problem se javio na jednoj drugoj JVC kameri kod prijatelja kojem je kamera "otresla" sa stola na plocice.
Unaprijed zahvalan
d@do
 
Odgovor na temu

vladimirdj
3EMYH

Član broj: 61180
Poruke: 45
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

ICQ: 20322551


Profil

icon Re: JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)13.07.2006. u 02:02 - pre 216 meseci
Pazi sad, bio sam kod jednog coveka u Beogradu koji mi je popravio vec 2 JVC kamere
i radi popravku kamera 20god, uglavnom, imam GRD93 i ista stvar se pocela pojavljivati
sve ostalo radi medjutim ta poruka se javlja..rekao mi je da je u pitanju CCD chip koji
on ne moze da zameni -jer ga nema, i da potrazim pomoc u nekom servisu u inostranstvu,
pominjao je Bugarsku ali mislim da cu probati ako ima u Zagrebu ili Sloveniji pre.
Jos mii je rekao da Sony daje besplatno svoje CCD chipove za zamenu na nekim modelima
i da cak placa serviseru da zameni...i da...rekao mi je da zaobilazim JVC u sirokom luku;)
Pozdrav, nadam se da sam ti pomogao, ako si do sad resio problem javi kako ;)
 
Odgovor na temu

vladimirdj
3EMYH

Član broj: 61180
Poruke: 45
195.252.90.*

ICQ: 20322551


Profil

icon Re: JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)07.08.2006. u 05:16 - pre 215 meseci
Za sad proverno, kamera je popravljena u Sloveniji nacices adresu na JVC-ovom sajtu
za Evropu, uradjena je besplatno za par dana, jer je to kvar koji oni moraju da
zamene dzaba. Braca Hrvati su naravno trazili 950kunica ;) hehe.
Eto reshenja.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

buljko
Ljubisa Spasic
Kladovo

Član broj: 77384
Poruke: 4624
213.244.208.*



+5 Profil

icon Re: JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)07.08.2006. u 09:50 - pre 215 meseci
JVC kamere iz te serije imaju FABRICKU GRESKU na CCD sklopu i bio je, cak, upucen poziv svim vlasnicima tih kamera da se jave najblizem servisu zbog BESPLATNE zamene chipa! Progooglajte malo a mislim i da na forumu ima informacija o tome.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalne kamere :: JVC GRD-73 Potrebna pomoc (najvjerovatnije servisera)

[ Pregleda: 3103 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.