Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MPEG Video Wizard - moja iskustva

[es] :: Video softver :: MPEG Video Wizard - moja iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12813 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva16.06.2007. u 00:17 - pre 204 meseci
Ne znam kako kod tebe nema. Evo ja sam sad proverio, znači učitaš klip na timeline, rightclick na njega i u meniju pod stavkom Audio imaš mnoštvo opcija, između ostalog i Normalize.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva17.06.2007. u 13:02 - pre 204 meseci
Reci mi koju verziju programa imas? Ja imam poslednju, ali zaista nema te opcije. Desni klik na fajl, pa audio, medjutim te opcije nema kao i jos nekih koje bi trebalo da se nalaze tu, barem po onome sto pise u help-u. Probao sam i repair, medjutim nista. Dakle, samo mi reci koju tacno verziju imas pa da razresim misteriju. Veoma mi je potrebna normalizacija posto pravim video kompilacije spotova gde zvuk cesto nije ujednacen.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva17.06.2007. u 14:54 - pre 204 meseci
Moja verzija je MPEG Video Wizard DVD (March-2006 Update). Vidim da je izašla novija verzija, ali nisam je skidao.
Nego, ja za opcijama pod stavkom Audio nikad nisam ni imao potrebe, jer kad hoću da sredim zvuk u nekom klipu, ipak više volim da ga demuxujem, da ga zatim posebno obradim u nekom sound-editoru koji mi pruža mnogo viže mogućnosti od Wizarda, pa da na kraju tako obrađen zvuk ponovo u Wizardu muxujem sa videom.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva18.06.2007. u 14:52 - pre 204 meseci
Postoji tu jedan problem. Kada demuxujem, dobijem audio zapis u specificnom - mpa formatu, koji SoundForge moze da obradjuje, ali ne moze da ga sacuva u identicnom formatu pa onda moram da ga prebacujem u neki drugi format, koji naravno ne moze da se muxuje u Wizard-u jer ovaj izbacuje gresku da nije u pitanju MPEG format. Kako resiti ovu zavrzlamu???
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva18.06.2007. u 16:29 - pre 204 meseci
Pri demuxovanju, Wizard će audio streamu uvek dodeliti extenziju .mpa - bez obzira u kom je zapravo formatu taj audio. A format audia koji ide uz mpeg fajlove može biti LPCM (tj. nekomprimovani linearni PCM), AC3, MP1, MP2. GSpot ti može dati informaciju o tome u kome je zapravo formatu taj .mpa. Ne verujem da je LPCM, jer bi njega SoundForge trebalo da može da sačuva bez problema, jer je on nekomprimovan. U svakom slučaju, taj audio uvek možeš sačuvati iz SoundForgea kao nekomprimovani WAV, a zatim ga naknadno komprimuješ pomoću nekog dodatnog programa. Ne znam koji je krajnji format audia tebi potreban, ali ako bi ga komprimovao u MP2, onda ti preporučujem tooLame, koji je ubedljivo najkvalitetniji MP2-encoder. Ako ti je potreban AC3, ima više AC3-encodera, a koji je najkvalitetniji, to bi i mene interesovalo ako neko zna.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva19.06.2007. u 15:46 - pre 204 meseci
Hvala puno na savetima i pojasnjenjima. Ostao je samo jos jedan problem. Naime, prilikom muxovanja dolazi do dodatnog pojacavanja tona, pa se krajnji produkt tj. zvuk cuje preglasno. Proverio sam audio zapis i nakon normalizacije i nakon encodiranja u tooLame-u, i sve je OK. Jacina zvuka je bas onakva kakvu sam zeleo. Medjutim, kad konacno izvrsim muxovanje slike sa zvukom, ton na kraju ispadne preglasan. Ne probija, ali je u odnosu na sve druge zvucne zapise koje imam prilicno glasniji. U cemu je problem?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva19.06.2007. u 16:04 - pre 204 meseci
Muxovanje samo po sebi ne može uneti promenu jačine tona, jer ne vrši nikakve operacije nad streamovima, već samo "združuje" video i audio stream. Drugo, da je posle izvršene normalizacije došlo do dodatnog pojačavanja tona, sigurno bi došlo i do probijanja, jer ako si normalizacijom postigao da najviši peek udara u maximum, pri dodatnom pojačanju bi taj maximum bio probijen. Znači, najverovatnije je sa audiom sve u redu, nego ti je preglasno podešen ton na plejeru iz koga reprodukuješ taj fajl - nisi napisao koji je to plejer, kao ni u odnosu na šta je zvuk preglasan - da li u odnosu na onaj zvuk koji se čuje kad ga pustiš u Wizardu, u SoundForge-u, ili u nekom drugom programu?
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva19.06.2007. u 19:22 - pre 204 meseci
Pronasao sam problem. U AC3 filteru mi je bio ukljucen boost volume pa sam ga iskljucio. Medjutim, nije mi jasno zasto korsti ac3 filter za zvuk? Iskljucio sam opciju za filtriranje mpeg zvuka, opet isto. Kada u plejeru pritisnem opciju za codec info, izbaci mi da koristi sledece filtere: ac3 filter, mpeg video decoder i mpeg-2 splitter, a pre demuxovanja je koristio mpeg audio decoder, mpeg video decoder i mpeg-i stream splitter sto mislim da je bolja varijanta za mpeg fajlove. Kako podesiti da ne dodje do ovih izmena kada se demuxuje tj. muxuje?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva19.06.2007. u 23:29 - pre 204 meseci
Opet nisi napisao koji plejer koristiš, a to je u ovom slučaju bitan podatak. Što više informacija daš, veća šansa da će ti se pomoći. Jesi li pokušao sa više različitih plejera?
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva20.06.2007. u 14:00 - pre 204 meseci
Taman resim jedan problem, iskrsne novi. Trebalo je da podesim na MPEG-1 System Stream prilikom muxovanja. Medjutim, tek sada primecujem da nesto nije u redu sa minutazom. Trajanje video zapisa pre i posle demuxovanja tj. muxovanja se razlikuje za nekih 30-ak sekundi. U VLC-u mi nesto secka, u winampu mi ne valja minutaza, jedino windows media pleyer pusta normalno. Izgleda da je zapis malo ostecen, samo ne znam zasto?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva20.06.2007. u 14:55 - pre 204 meseci
Onda ponovi postupak, s tim da ovaj put pri svakom koraku vodiš računa o minutaži svakog streama (i videa i audia) da se nije možda poremetila. Znači, zapamtiš minutažu originalnog video-klipa, proveriš posle demuxovanja da li se i video i audio stream poklapaju sa tom minutažom, isto to proveriš i za audio posle normalizacije, kao i posle komprimovanja u MP2. I, naravno, posle muxovanja.
Pa ako primetiš da do promene dužine streama dolazi posle nekog od ovih koraka, to znači da u tom koraku treba tražiti grešku.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva20.06.2007. u 16:17 - pre 204 meseci
Izveo sam jednostavan test. Demuxovao sam video zapis (napomenucu da se radi o originalnom video zapisu pre normalizacije koji normalno radi na svim plejerima), zatim ga odmah muxovao i dobio ponovo poluupotrebljiv fajl citljiv na nekim plejerima a na nekim ne. Dakle, definitivno u jednom od ova dva postupka nesto ne stima. Zatim sam stavio i audio i video zapis na tajm lajn i primetio da se razlikuju u jednoj desetinki, mada ne verujem da to ima nekakve veze. Dakle, najvise sumnjam na proces muxovanja, samo ne znam kako da resim problem?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva20.06.2007. u 17:38 - pre 204 meseci
U Wizardu imaš dva načina muxovanja, jesi li pokušao na oba?
Prvi način je, slično kao pri demuxovanju, ideš na Tools -> MPEG Multiplexer, zadaš video stream, audio stream i zatim obaviš muxovanje;
Drugi način je da streamove učitaš na timeline, a zatim ideš na Export (pri čemu odabereš Automatic kako bi se radio direct stream copy a ne rekompresija) i sačuvaš to kao novi .mpg-fajl.
I da li ti se problem javlja pri muxovanju u oba ova slučaja?
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva20.06.2007. u 23:31 - pre 204 meseci
Probao sam oba nacina. Opet ista stvar. Minutaza ponovo ne valja a i secka u nekim programima. Da nije do kodeka? Mada, ne bi trebalo posto se ovim postupkom, kao sto si rekao, vrsi kopiranje a ne rekompresija. Drugi programi za video enkodiranje, kao WinAVI, na primer, mi rade bez problema. Mada, mozda ipak nesto ne stima u paketu codec-a (K-Lite)???
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva21.06.2007. u 00:03 - pre 204 meseci
Pri demuxovanju, kakva je dužina dobijenog video-streama, a kakva dužina dobijenog audio-streama u odnosu na dužinu originalnog klipa?
Da li se to dešava sa samo jednim klipom, ili si isprobao sa više njih i na svima se javlja isti problem?
Ne vidim nikakvu mogućnost da to može biti do codeca.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva21.06.2007. u 15:21 - pre 204 meseci
Da, to mi se desava sa svakim klipom. Minutaza je negde manje, negde vise netacna a neki plejeri imaju problema sa pustanjem takvih klipova. Dakle, zapis nije u potpunosti upotrebljiv a to ne valja.
Duzina video zapisa na timeline-u je identicna dok se audio razlikuje za nekih 2-20 desetinki u odnosu na originalni klip. Moguce da tu lezi problem. Reci mi na sta sve sumnjas pa da probam sve varijante.
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva21.06.2007. u 16:53 - pre 204 meseci
Pa za sad ne sumnjam ni na šta, tj. nemam nikakvu ideju.
Da li se taj problem javlja samo pri demuxovanju/muxovanju, ili se javlja i kada pomoću Wizarda isečeš neki segment videa u zaseban .mpg fajl?
Ako su isečci koje dobijaš pomoću Wizarda ispravni, možeš li da isečeš par sekundi nekog od tih video-zapisa pa da to ovde okačiš, kako bismo videli koji su tačno parametri tog videa i da isprobamo i to demuxovanje?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva21.06.2007. u 17:11 - pre 204 meseci
Sad sam malo pregledao ranije poruke, ti zapravo nigde nisi napisao koji je format audia u originalnom klipu? Da li je MP2, AC3, LPCM,...? Koji bitrate, da li je VBR, CBR, ABR? Moguće je da je problem povezan sa time. Ako nisi siguran kako da to proveriš, uradi kako sam rekao u prethodnom postu, okači jedan kratak isečak, pa ćemo proveriti.
 
Odgovor na temu

SaturdayNightFihrer

Član broj: 51455
Poruke: 71
89.216.198.*



Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva22.06.2007. u 14:24 - pre 204 meseci
Evo, okacio sam isecak spota (nemodifikovanog). Dakle, samo sam ga demuxovao pa onda isekao pa opet muxovao. Nisam nista obradjivao. Ni zvuk ni sliku.
http://rapidshare.com/files/38699051/cuskije.rar.html
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: MPEG Video Wizard - moja iskustva22.06.2007. u 14:56 - pre 204 meseci
Kod mene nikakvih problema nema. Znači, demuxovao sam fajl pomoću Wizarda, dobio video i audio stream. Stavio sam i video i audio stream na timeline, identičnog su trajanja. Muxovao sam ih i dobio novi mpg koji se bez ikakvih problema reprodukuje i u Windows Media Playeru i u Media Player Classicu i u Winampu. Bez ikakvog seckanja ili pogrešnog prikazivanja minutaže.

Možda je ta najnovija verzija Wizarda malo bagovita?
 
Odgovor na temu

[es] :: Video softver :: MPEG Video Wizard - moja iskustva

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 12813 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.