Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prvi susret sa DATABASE - molim pomoc

[es] :: Web dizajn i CSS :: prvi susret sa DATABASE - molim pomoc
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bimida
Milica Djurovic
Beograd

Član broj: 88332
Poruke: 21
*.96.eunet.yu.

Sajt: www.spremanje.com


Profil

icon prvi susret sa DATABASE - molim pomoc27.04.2006. u 21:21 - pre 218 meseci
Za sajt koji pravim, potrebno mi je da ogranicim pristup odredjenim podacima - stranicama.
radim u DW-u, i ceprkajuci po help-u videla sam da mogu da upotrebim form + text field za
user name i password. posle bezbroj pokusaja, uspela sam nekako da postavim taj formular
iz dva polja + button, jer se ta polja i label-i ponasaju skroz cudno pri podesavanju parametara -
jednu velicinu i poziciju celije pokazuje u DW-u a drugu u browser-u.

1. pitanje >> sta bi trebalo da znam u vezi sa layout-om ove stvari?!

U help-u pise da je formi sa siframa potrebno dodeliti behaviour - validate form.
medjutim, kada pratim ta uputstva, u dialog-u mi kod izbora formi za selekciju nudi
samo unnamed input, i jednostavno tu nista ne mogu da odaberem, i ako kliknem ok
izadje poruka da moze da uradi validate samo imenovanih formi

2. pitanje >> sta sa ovim da radim?! postoji li drugi nacin?!

dalje, u help-u u vezi sa ovom stvari stalno pominje database, ali nijedan od linkova ne vodi
ka objasnjenju kako da napravim bazu podataka korisnickih imena i sifri, kao da ta stvar nema
veze sa DW-om?

3.pitanje >> moze li neko u najosnovnijim crtama dati sustinu baze i korake kako da do nje
dodjem? treba li nesto sa provajderom da se podesi?
 
0

Mystery_Men
Nebitan Lik
masem putnicima na autobuskoj stanici ,
ponekad i na zeleznickoj
somwhare in brda

Član broj: 75046
Poruke: 159
*.gromnet.net.

Sajt: www.upcomingsites.com


Profil

icon Re: prvi susret sa DATABASE - molim pomoc27.04.2006. u 22:35 - pre 218 meseci
1. batali DW za te stvari...(sto ti rece u postu , nema neke veze sa tim stvarima:)
2. najbolja varijanta za to ti je php x sql (nemoras da poznajes cod-e i ostalo toliko da bi izvela to sto ti treba)
3. naravno hosting na koji postavljas taj sajt mora imati podrsku za odredjenu bazu podataka(SQL je najpopularniji za te stvari) i naravno php u tom slucaju.....mada imas i varijantu asp (pod uslovom da je windows server instaliran na masini gde se nalazi tvoj hosting...--epilog---->>imas na netu xxx gotovih kodova za to , a imash i google:)
ali prvo pogledaj da li hosting gde postavljas sajt ima podrsku za te stvari:)

http://php.resourceindex.com/C...anagement/Password_Protection/
http://www.phpsecurepages.com/phpSecurePages.zip
uuuuu potiljak!!!!!!!!!
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: prvi susret sa DATABASE - molim pomoc03.05.2006. u 08:43 - pre 218 meseci
DW je alat za veb dizajn.

1) Za alate postoji poseban forum
2) Autentifikacija je operacija koja se obavlja na serveru. Veb dizajn podrazumeva klijentski deo veb razvoja
 
0

[es] :: Web dizajn i CSS :: prvi susret sa DATABASE - molim pomoc
(Zaključana tema (lock), by jablan)

[ Pregleda: 1863 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.