Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

vpn - vpn pass through

[es] :: SOHO Networking :: vpn - vpn pass through

[ Pregleda: 3291 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon vpn - vpn pass through27.04.2006. u 15:39 - pre 218 meseci
Pre izvesnog vremena uzeo sam wireless net preko jednog od provajdera u beogradu.
od opreme imam grid antenu i linksys wet11 wireless bridge i posto mi je provajderov access point izuzetno blizu
to radi manje vise savrseno.
e sad,
hteo bih da mrezu razvedem na jos jedan racunar kod mene u kuci.
posto provajder ima malo cudan nacin povezivanja , makar se ja nisam sreo s njim a radio sam sa veratom i jos nekim drugim isp-ovima , - zahteva se kreiranje vpn konekcije od klijenta (mog racunara ) do njegovog servera , ja sam odlucio da uzmem router tp-link tl-r402 ili 460 ( 1 wan link , 4 lan porta - 35e u netiksu ) .
po prici ljudi iz netiksa on ima web interfejs i mogucnost podesavanja vpn konekcije , ono sto meni treba.
ali u specifikaciji proizvodjaca http://www.tp-link.com/product/show.asp?ProductNO=391 pise da on ima samo vpn pass through. skinuo sam i user guide i nigde ne pominje konfigurisanje vpn konekcije prema wan linku.
kada sam procitao tekst http://expertanswercenter.tech...wer/0,,sid63_gci974986,00.html onda sam definitivno siguran da on to ni ne podrzava nego da samo ima mogucnost propustanja vpn paketa .
hteo bih po svaku cenu da izbegnem dizanje routera racunara sa dva mrezna interfejsa ... .
ima li neko neku pametnu ideju?
ako kupim ovaj uredjaj da li cu moci da ostvarim dve konkurentne vpn konekcije sa istim username-om ka isp-u.
posto isp-ov dhcp dodeljuje ip adrese , i to je jedini nacin da radi , da li ce se on (isp) buniti i praviti probleme zato sto jedan korisnik koristi dve ip adrese , da li ce raskidati jednu od veza ???

unapred hvala
code je haiku
 
Odgovor na temu

hakiro
Dejan Djenic

Član broj: 27737
Poruke: 80
194.106.186.*



Profil

icon Re: vpn - vpn pass through30.04.2006. u 08:23 - pre 218 meseci
ajde ljudi , bilo sta
code je haiku
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: vpn - vpn pass through30.04.2006. u 09:45 - pre 218 meseci
Standardna praksa bi bila da provajder dopušta samo jednu konekciju. Da bi pouzdano utvrdio da li je tako, ostaje ti jedino da testiraš ili da pitaš provajdera. Uzgred, za tu varijantu tu ne bi bio ni potreban ruter, dovoljan ti je switch (u stvari, to je i jednostavnija varijanta).

[Ovu poruku je menjao Milan Andjelkovic dana 30.04.2006. u 15:43 GMT+1]
ex.mangel
 
Odgovor na temu

maticmilos
sbg
Beograd

Član broj: 51397
Poruke: 185
195.252.116.*



Profil

icon Re: vpn - vpn pass through28.09.2007. u 17:59 - pre 201 meseci
Ne znam sta bi znacilo to propustanje vpn paketa. Moj AP prosledjuje VPN konekciju sa racunara, a u deklaraciji ne stoji VPN pass trough. Mora da ima jos neka mogucnost takvih rutera, inace racunar moze sve da uradi. I meni bi bilo pozeljno da ruter osvari VPN konekciju. Bilo bi lepo da nam kaze neko ko je resio taj problem.

Poz!
www
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: vpn - vpn pass through

[ Pregleda: 3291 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.