Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

preporuka tv+fm+daljinac

[es] :: Video karte i monitori :: preporuka tv+fm+daljinac

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
213.137.102.*



+26 Profil

icon preporuka tv+fm+daljinac26.04.2006. u 14:43 - pre 218 meseci
Moze li neko da preporuci neku karticu ali da ima tv i fm i neki dobar daljinac sa mogucnocu npr gasanja kompa sa daljinskog ili konfigurisanja dugmica softverski da npr pritiskom na neko dugme moze da uradi F4 itd
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac27.04.2006. u 00:03 - pre 218 meseci
Ja imam ASUS tv fm 7134 sa philipsovim tunerom
Sjajna,
Onaj ko ti kaze da je Leadtek bolji, nije nikad video Asus kako radi

Sto se tice softvera uzvi Fly tv 2000 i svi problemi su reseni
Gasi tv , provereno, a sto se tice programiranja daljinca, imas program koji se zove Girder

Naravno, 7134 ces slabo naci jer je starija kartica, ali sigurno imas noviju verziju, verujem u digitalnoj varijanti.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac27.04.2006. u 01:37 - pre 218 meseci
Citat:
alkion: Onaj ko ti kaze da je Leadtek bolji, nije nikad video Asus kako radi


Hajde, života Ti, prosvetli nas.

Još nije proizvedena kartica koju nisam probao, i jedino za Leadtek mogu reći da je prevazišao Pinnacle u toj klasi (zbog primetno lošijih rezultata novih digitalnih tunera na Pinnacle karticama, u odnosu na stare modele). Od kvalitetnijih, tu su još i kartice bazirane na Ati Theatre 550 čipu, kao i (naravno) Terratec Cinergy (koji zbog imbecilno teške nabavljivosti totalno ispada iz konkurencije). U tom cenovnom rangu, jedino još Sapphire Theatrix može da se pohvali upadljivo boljom slikom (tačnije najboljom od svih tunera), ali i idiotskim softverom.

Asus nije loš (ako zanemarimo Ginisov rekord za najgluplji softver u istoriji TV tunera), ali molim Te da ne iznosiš tvrdnje bez ikakve argumentacije, osim ličnih impresija jednim modelom, a pogotovo ne u formi "ja kad Ti kažem, drugi pojma nemaju". Asus nekako ne ume da izbalansira kvalitet svojih tunera. Uvek nešto upadljivo smeta, a to je u ovom slučaju očajan softver. Neke stvari se svakako mogu rešiti korišćenjem 3rd party softvera, ali sve dok ne smetnete s uma da je korišćenje većine tog softvera ilegalno na način kako to ovde ljudi prihvataju.

Ono što sam ovim hteo da kažem je da se nekada čak i preterano zanemaruje kvalitet softvera pridruženog kartici. Super je kada kartica dobro sarađuje sa nezavisnim softverom, ali je neozbiljno kada to očajno radi sa sopstvenim. Neko prosto voli da proizvod funkcioniše kao istinski plug'n'play. Nekome (i meni lično) ne smeta nešto gimnastike između korišćenja kompjutera, ali bojim se da to poslednjih godina postaje jedini sport - korišćenje se svodi na podešavanja, drajvere, najnovije drajvere, novije verzije najnovijih podverzija, pa još malo podešavanja....

U tom pogledu, iako ne bez mana, Leadtek-ov softver briljira nad većinom drugih. U startu je sposoban da izvede većinu stvari zbog kojih ostale kartice vape za dodatnim softverom.

Opet, ako je daljinska kontrola PC-ja primarna, onda je možda bolje razmišljati o nabavci IC prijemnika i instalaciji Girdera, koji će omogućiti korišćenje bilo kog daljinskog, ili čak više njih, paralelno, istovremeno. Komfor koji se time dobija prevazilazi sposobnosti bilo koje od pobrojanih kartica i uz to, radi odvojeno i ne zahteva prisustvo kartice (u slučaju da dotična mora biti uklonjena iz konfiguracije). Ako je ipak važno da se takva osobenost kartica koristi u kombinaciji isporučenih skalamerija, onda je Pinnacle tu u prednosti, jer je jedan od retkih koji IC prijemnik ne vezuje striktno za karticu. Ni u fizičkom, ni u bilo kakvom drugom smislu. IC se povezuje preko slobodnog COM porta i kao takav omogućava najbizarnije moguće kombinacije, uz jedno ograničenje. Pinnacle-ov IC senzor, iako po prirodi univerzalan, prima kodove ISKLJUČIVO sa sopstvenih daljinskih, tako da kombinovanje različitih daljinaca pada u vodu.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 27.04.2006. u 02:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac27.04.2006. u 17:11 - pre 218 meseci
Rezime

Ja preporucujem ASUS
Ti preporucujes Leadtek

Sve ostalo vodi u nesto sto coveka ne zanima.
Ako hoces, otvori temu ASUS vs LEadtek
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.rodicmb.co.yu.



+9 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac28.04.2006. u 12:34 - pre 218 meseci
Ti tvrdis nesto bez argumenata. Slaba je to preporuka.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

eee
Miroljub Radovanovic

Član broj: 3965
Poruke: 220
80.93.255.*

Sajt: www.linkedin.com/in/mirol..


+1 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac28.04.2006. u 14:07 - pre 218 meseci
Leadtek 2000 XP Expert - cini mi se da je ovakva oznaka (ono Expert vazno :) )
Skoro sam je kupio i prezadovoljan sam

Palim i gasim racunar preko daljinca.

Slika nije losa, po meni odlicna.

Softver nije los, nema potrebe da trazis drugi softver.

Daljinac radi pristojnom brzinom (menjanje kanala i slicno).

Pre ove imao sam MSI TV@nywhere Master ili vec kako se pise -
hehe - hteo sam da prodam, ali nisam imao srca - treba neko da me
pljuje i proziva posle - pa sam poklonio.

Mogu samo da kazem:

-daljinac ocajan (pre svega mali)
-softver ocajan ( originalni)

-sa novim drajverima sa/bez novog softvera

-slika neuporedivo bolja ali softver neuporedivo bagovitiji
-daljinac vise ne radi kako treba
-windows vise ne radi kako treba (napominjem da sam cak probao i preinstaliranje
winxp sa/bez sp2 i samo msi - jev softver i novi drajveri)

Evo, to je moj doprinos - jedna preporuka za i jedna preporuka "ne uzimaj ni za zivu glavu"
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: preporuka tv+fm+daljinac28.04.2006. u 17:57 - pre 218 meseci
Zaista ne volim da ulazim u polemike jer nisam takav tip.
Kao prvo nervira me ono "ajde prosvetli nas", "pricas bez argumenata" i sl. a takav nacin vodi direktno u raspravu.

Kao prvo. slika je neuporedivo bolja
Kao drugo Philipsov chip je neuporedivo bolji od BT

Kao trece ne pricam napamet jer sam sa svojim poslovnim partnerom, jednom seo i 2 dana testirao te karttice.
Naravno, zbog slicne argumentacije kao strom48.
Imali smo na testu 6 kartica i na kraju je ispalo da su se u kvalitetu borile leadtek i ASUS
Na kraju,
na anteni, Asus je hvatao cisto 7 kanala (skoro kao kablovska na Leadteku) 6 sasvim solidno i 5 prihvatljivo
na anteni Leadtek je hvatao 8 kanala uopste, od toga RTS 1 i Pink su bili dobri ostalo je bilo prihvatljivo
Znaci, imali su iste uslove, jacinu signala, polozaj antene ...

U kablovskoj su svi obe OK i imaju slab signal na Panoniji, nekoj romskoj TV i malo, malo , malo snega na BK (dok je postojao)
S tim sto je Asus imao vidno bolju sliku.
Vidno bolju sliku.
Napominjem, vidno bolju sliku

Cinjenica je da laksi za upotrebu softver od leadteka, ali fly tv2000 kad se namesti, sto nije tesko, radi 100 puta bolje.
Ima mnogo vise opcija, u podesavanjima mnogih parametara tipa rezolucije, kvaliteta snimka kako audio tako i video.

Rezultati su dobijeni na dve antene i kod dva distributera kablovske televizije.
Tehnicke karakteristike nisam navodio jer svako moze da ih vidi na oficijelnim stranicama proizvodjaca i one mogu biti varljive.

A da, testirane kartice su bile u rasponu od 40-60 ojra

Neces zazalliti ako kupis Leadtek ali neces ni zazaliti ako se malo potrudis da namestis ASUS, jer vredi ulozeni trud.
Al nemoj posle da odes kod nekog i da se cudis, sto ima bolju sliku :-)

Ps
Na kraju je i moj dragi kolega priznao da je Asus ipak bolji
A ja nijednom nisam rekao da je Leadtek djubre, narocito ako se otvoris pa kupis onu od preko 100 ojra sa hardevskim MPEG2 encoderom
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: preporuka tv+fm+daljinac

[ Pregleda: 3683 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.