Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 800

[es] :: Mac hardware :: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 800

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9262 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80028.04.2006. u 13:41 - pre 218 meseci
Pa ja bih radije izabrao 1x1Gb nego 2x512mb jer taj dobitak u memorijskom transferu je nista prema bolu kasnije pri promeni memorije. Inace zbog trenutnog trenda PC laptopova gde ce 17" uskoro doci na granicu od 1000-1100e time sto se na najlosije konfiguracije "nasrafe" veliki monitori i, boze moj, dobili smo fenomenalan DTR, mislm da ovo nije pravo polje gde mozemo realno porediti PC sa Apple-om. Jednostavno, ne postoji PC 17" koji moze da se uporedi sa powerbook-om, nema pc-a ovako kvalitetno uradjenog, nema PC ove tezine koji mozete poneti u jednoj ruci... Ja bih sse zadrzao na 15.4" jer tu imamo sa cim moze da se uporedi Apple (vec pomenuta T serija, Toshiba Tecra, HP 94xx serija...) pa da vidimo koliko je Apple stvarno skup
Inace ja ne verujem da ce ovaj trend pojeftinjenja laptopova na konto kvaliteta zaobici Apple, nesto mi govori da ce sledeca serija iBook-a biti sa solo procesorom i GMA grafikom. Mislim da i ce i apple morati da odustane od te ekskluzivnosti koju je imao do sada...
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80028.04.2006. u 19:08 - pre 218 meseci
> ~Inace ja ne verujem da ce ovaj trend pojeftinjenja laptopova na
> konto kvaliteta zaobici Apple, nesto mi govori da ce sledeca serija
> iBook-a biti sa solo procesorom i GMA grafikom. Mislim da i ce i
> apple morati da odustane od te ekskluzivnosti koju je imao do sada...

Ne, Apple ce morati da shvati da ce njegove kopjutere kupovati i
ljudi koji zele da odigraju neku jacu igru. Tj. da napravi office,
game i enterprize podelu. Ako hoce iole veci deo trzista mora da
misli i na igre. Kompjuteri postaju brzi zbog igrica a ne Photoshopa-
a ili InDesign-a.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 12:21 - pre 218 meseci
Citat:
Apple ce morati da shvati da ce njegove kopjutere kupovati i ljudi koji zele da odigraju neku jacu igru.

Sa ovim se slažem, ali sa ovim
Citat:
Kompjuteri postaju brzi zbog igrica a ne Photoshopa-a ili InDesign-a.

ne mogu. Ne postaju oni brži zbog nekog određenog parčeta softvera ili kategorije softvera. To se, jednostavno, zove progres, postaju brži jer izrada bržih procesora i bržih komponenti pojeftinjuje, pa je red da se naplati sav R&D koji je uložen u razvoj bržeg hardvera.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 12:56 - pre 218 meseci
os x u buducih par godina i uz sumanuti napredak nece postati igracka platforma niti takav profil ljudi (klinaca) zeli imati apple.
ja jos jednom definitivno zauzimam stav da su konzole vrlo dobro osmisljeni uredjaj i stvarno savetujem takvo koristenje.
drugo graficke karte na takvim masinama zastarevaju na nivou tromesecja sto bi znacilo da bi morali ponuditi zamenu grafickog podsistema i brzu nezainteresovanost ciljne grupe.
pa pogledaj samo i domace firme: trazi entry level svi imaju trazi bilo sta napredno 95% nema a oni koji imaju cena je 500 ili vise evra.
drugim recima ako bi apple i krenuo da pravi takve masine izgubili bi definitivno vise novca nego sto bi dobili.
 
Odgovor na temu

Tempy

Član broj: 61010
Poruke: 7
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 18:49 - pre 218 meseci
Citat:
#1131285/range: Pa ja bih radije izabrao 1x1Gb nego 2x512mb jer taj dobitak u memorijskom transferu je nista prema bolu kasnije pri promeni memorije. Inace zbog trenutnog trenda PC laptopova gde ce 17" uskoro doci na granicu od 1000-1100e time sto se na najlosije konfiguracije "nasrafe" veliki monitori i, boze moj, dobili smo fenomenalan DTR, mislm da ovo nije pravo polje gde mozemo realno porediti PC sa Apple-om. Jednostavno, ne postoji PC 17" koji moze da se uporedi sa powerbook-om, nema pc-a ovako kvalitetno uradjenog, nema PC ove tezine koji mozete poneti u jednoj ruci... Ja bih sse zadrzao na 15.4" jer tu imamo sa cim moze da se uporedi Apple (vec pomenuta T serija, Toshiba Tecra, HP 94xx serija...) pa da vidimo koliko je Apple stvarno skup
Inace ja ne verujem da ce ovaj trend pojeftinjenja laptopova na konto kvaliteta zaobici Apple, nesto mi govori da ce sledeca serija iBook-a biti sa solo procesorom i GMA grafikom. Mislim da i ce i apple morati da odustane od te ekskluzivnosti koju je imao do sada...


Mislim da prostora za poređenje mašina svakako ima. Nikad se naravno neće moći sve tačno izmeriti ali će generalno komparacije, sada kada su i PC i Apple mašine bazirane na istim platformama, postati malo "merljivije" tj. videće se koliko koštaju ti elementi koje Mac odvajaju od nekog sličnog PC laptopa.

Ti elementi, pored svega dobrog koji donose, vuku i neke loše osobine poput veoma male konfigurabilnosti - u današnje vreme u high-end PC laptopove možete staviti i po dva harda, vezatih u RAID, staviti TV tuner, izabrati neki od ponuđenih LCD panela ili jednostavno promeniti procesor i umesto onog na 2.16Ghz uzeti 2Ghz i uštedeti 300-400$ kolika je razlika u njuihovoj ceni (ko ovde ne bi voleo da kupi MacBookPro za 300$ manje da a da praktično ne primeti razliku u brzini?).

Takođe, izbacivanje laptopa sa CoreSolo procesorom i GMA grafikom nije pojeftinjenje na račun kvaliteta nego realna potreba na tržištu. Razlog za i dalje veoma mali broj PC laptopova sa CoreDuo procesorom je postojanje brojnih modela baziranih na Pentium M procesorima koji sasvim zadovoljavaju potrebe ljudi koji ih koriste.
 
Odgovor na temu

range
Beograd

Član broj: 1006
Poruke: 248
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 21:34 - pre 218 meseci
Citat:

Ti elementi, pored svega dobrog koji donose, vuku i neke loše osobine poput veoma male konfigurabilnosti - u današnje vreme u high-end PC laptopove možete staviti i po dva harda, vezatih u RAID, staviti TV tuner, izabrati neki od ponuđenih LCD panela ili jednostavno promeniti procesor i umesto onog na 2.16Ghz uzeti 2Ghz i uštedeti 300-400$ kolika je razlika u njuihovoj ceni (ko ovde ne bi voleo da kupi MacBookPro za 300$ manje da a da praktično ne primeti razliku u brzini?).

Takođe, izbacivanje laptopa sa CoreSolo procesorom i GMA grafikom nije pojeftinjenje na račun kvaliteta nego realna potreba na tržištu. Razlog za i dalje veoma mali broj PC laptopova sa CoreDuo procesorom je postojanje brojnih modela baziranih na Pentium M procesorima koji sasvim zadovoljavaju potrebe ljudi koji ih koriste.


Pa ne znam zasto se toliko insistira na konfigurabilnosti, mada na ovaj nacin na koji si ti to pomenuo to nije konfigurabilnost, to je budzenje. Meni high-end laptop nije onaj koji ima RAID 5 u sebi ili tv-tuner, ili ekran sa 232323x12232323 rezolucijom... Sto se mene tice apple je dovoljno konfigurabilan, mogu da dodam jos memorije, mogu da stavim vec disk, opticki drajv je promenjiva stvar kao u predhodnim serijama... Nema RAID-a? Mislim da mogu bez toga u laptopu da zivim. Ako pak apple odluci pa napravi neku Apple-Quosmio verziju, to nije high-end, to je media center racunar, a kao takav profesional user publici on vise nije zanimljiv. Meni je high-end bas ovo sto apple nudi u svojoj powerbook seriji, znaci kvalitet izrade bez premca pocev od kucista, preko tastature (ako mnogo kucas na tastaturi znas za problem da se izlize space recimo, ili na losijim tastaturama i slova, toga ovde nema), ekrana, baterije... Dalje, odabir komponenti, ovaj Ati x1600, to nije najbrzi mobilni GPU, ali verujem da, kao i u starijim powerbook serijama, pruza ti udoban rad, a to je ono sto macintosh korisnici najvise cene.

Ovo drugo sto si pomenuo za CoreSolo procesor i GMA publiku, tu se slazem sa tobom, mislim da ce Apple krenuti tim putem. To jeste realna potreba trzista, ali samo se meni ne svidja da taj segment trzista zadovoljava firma koja je sebe pozicionirala na trzistu kao Rolls Royce medju kompjuterima. Ulazi u bitku gde je najbitnije da laptop kosta 499$, a to zasto toliko kosta nije previse vazno....
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 22:16 - pre 218 meseci
cekaj pc laptopovi koji nude raid ili tv kartice itd nisu nadogradivi nego uglavnom dolaze u takvim paketima.
evo vec neki proizvodjaci imaju 19" i u najavi 20" laptopove ali to su masine koje ja mislim da gube osnovnu poentu mobilnost i slicno.
toshiba ima q seriju ali takve masine raid tv tuner itd su prilicno extremne masine koje samo mali broj korisnika kupuje.
ok alienware (koji spada u domen najkreativnije pc firme) ima igracku masinu od 15000 dolara. da li to znaci da i apple sada treba da pravi takve masine? ne
poenta macbook pro od 17" je da je jasno namenjen profesionalnoj upotrebi.
ako ti bas treba tv tuner imas externa resenja.
ati i nvidia su hteli da unesu ideju zamene grafickog adaptera na laptop platformi ali za sada sa malo uspeha zasto?
pa prvo nisu hteli da se dogovore oko standarda a drugo ko je ciljna grupa?
sigurno ce neko hteti za pola godina da napravi nesto novo pa ce ponuditi laptop za preko 20" ali cemu ce to sluziti osim da udje u ginisovu knjigu rekorda?
zamislite da prenosite takvog monstruma.
evo dugo gledam pc laptop konfiguracije i uvek nesto strci ili fali. ja mislim da apple vrlo dobro odmerava konfiguraciju kao celinu.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80029.04.2006. u 23:39 - pre 218 meseci
> >os x u buducih par godina i uz sumanuti napredak nece postati
> igracka platforma niti takav profil ljudi (klinaca) zeli imati apple.

Ako se igraš na konzoli onda i ti spadaš u tu grupu koju si naveo
(ajd da ti oprostim ono 'klinci'). Nema starosne granice za igrače,
postoji samo razlika u igrama koje se igraju.

> >ja jos jednom definitivno zauzimam stav da su konzole vrlo dobro
> osmisljeni uredjaj i stvarno savetujem takvo koristenje.

Apple je napisao BootCamp, Apple je napravio Mac mini i u njega
stavio integrisanu grafičku i onda mu odvalio cenu. OK, mogu da
startujem AutoCAD i Max3D ali ne i da se igram. Čak i da sačekam da
izađe Call of Duty2 šta da radim sa njim kad je Mini već i sad slab
za njega. Dobro, sačekaću da izađe neka prava desktop mašian koja
će imati pravu graviku ali će i biti osetno skuplja. Itd... Dakle,
da te citiram 'ja jos jednom definitivno zauzimam stav da' Apple neće
imati iole značajniji deo tržišta sve dok mi ne dozvoli da na njemu
odigram i neku zahtevniju igru za neke normalne pare.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 11:11 - pre 218 meseci
1. U Mini-u NEMA MESTA za grafichku karticu. To je bilo jedino logichno objashnjenje, na koje sam ja naishao, zashto koriste integrisanu grafiku.

2. Precenjujesh znachaj zahtevnih igara kod mashina ovog tipa, a i kod kupaca koji imaju ovakvu mashinu u vidu. Btw, nadji mi jedan jedini small-factor PC koji mozhe da potera zahtevne igre, a da je pritom dovoljno malih dimenzija, tih i da se ne pregreva (cenu da ne uzimamo u obzir)
 
Odgovor na temu

Tempy

Član broj: 61010
Poruke: 7
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 11:43 - pre 218 meseci
Citat:
#1132970/hulja: cekaj pc laptopovi koji nude raid ili tv kartice itd nisu nadogradivi nego uglavnom dolaze u takvim paketima.
evo vec neki proizvodjaci imaju 19" i u najavi 20" laptopove ali to su masine koje ja mislim da gube osnovnu poentu mobilnost i slicno.
toshiba ima q seriju ali takve masine raid tv tuner itd su prilicno extremne masine koje samo mali broj korisnika kupuje.
ok alienware (koji spada u domen najkreativnije pc firme) ima igracku masinu od 15000 dolara. da li to znaci da i apple sada treba da pravi takve masine? ne
poenta macbook pro od 17" je da je jasno namenjen profesionalnoj upotrebi.


Ako odeš na HP sajt, pogledaš mašinu iz jedne od prošlih poruka i klikneš na customize videćeš šta sve možeš da promeniš na njoj.

Ja ne kažem da svakome treba RAID ili tuner, ali kao što sam rekao ne treba ni svakom baš procesor od 2.16GHz nego bi možda savršeno odgovarao slabiji za manje pare. Radi se o mogućnosti izbora koja se javlja kao posledica poslovne politike & dizajna

Uopšte nemam ambiciju da definišem šta je potrebno sve na laptopu (to svako određuje za sebe) ali isto tako ne vidim svrhu da samo blanko prihvatamo da je granica potrebnog & poželjnog upravo tamo gde je Apple postavio.
 
Odgovor na temu

hulja
dejan djordjevic
bg

Član broj: 43291
Poruke: 527
..njuel-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 13:29 - pre 218 meseci
ok
apple pravi specifikacije laptopova kakve pravi jer tako?
znaci ako ti neki od tih uredjaja odgovara ok ako ne i to je ok.
ne nude opcije customize tako da ne vidim zasto bi pravili dalju diskusiju oko toga.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 19:54 - pre 218 meseci
> ~ne nude opcije customize tako da ne vidim zasto bi pravili dalju
> diskusiju oko toga.

Mozda neko ovo sa Apple-a procita pa ukapira da ima ljudi koji 'think
different' :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 20:13 - pre 218 meseci
> ~2. Precenjujesh znachaj zahtevnih igara kod mashina ovog tipa, a i
> kod kupaca koji imaju ovakvu mashinu u vidu.

Ma, zaboravi ove nove zahtevnije. Nista novije od dve godine. A
masina je nova novcijata, sta onda da ocekujem krajem godine (pomenuo
sam Call of Duty 2, sta kad se on letos pojavi za Mac?).

> ~Btw, nadji mi jedan jedini small-factor PC koji mozhe da potera
> zahtevne igre, a da je pritom dovoljno malih dimenzija, tih i da se
> ne pregreva (cenu da ne uzimamo u obzir)

Nije mi poznat pojam 'small-factor PC' a i da ne zalazim u neugodne
vode samo da primetim da ovde mogu da sklopim 'pristojnog' (po mojim
sadistickim merilima :)) pisija sa sve LCD digitalnim monitorom za
osnovnu cenu 1.66 GHz Minija. Al pisi nece da mi predje prag tako da
mi samo ostaje da kukam da Jobs ipak malko promeni filozofiju.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80030.04.2006. u 22:16 - pre 218 meseci
Citat:
Nije mi poznat pojam 'small-factor PC'


Recimo Shuttle XPC, jedan od najpopularnijih : http://eu.shuttle.com/en/Desktopdefault.aspx/tabid-3/

Small-factor PC-evi su zadnjih godina postali jako jako popularni kao media/file serveri, iz istog razloga iz kog su ljubitelji Apple-a kupovali Mini.
Sada pogledaj specifikacije i cenu XPC-a (tj. nakon shto im dodash CPU, grafiku, memoriju, hard...)... videcesh da je cena veoma slichna ceni Minija. Ovakvi rachunari NE MOGU da se porede sa obichnim stonim mashinama (bili oni Apple ili zhute PC kanturine), jer su sasvim drugachije koncipirani, i od njih ne treba ochekivati da poteraju moderne igre (COD2 jeste moderna igra) na high detaljima uz dovoljan frame rate.

Ja lichno uzimam Intel Mini-a za ulogu kucnog music, web i SVN servera, i za to je ubedljivo najbolja kupovina - ne zhelim stone mashine (ni PC ni Mac) koje su prebuchne i preglomazne (ne mogu da ih sakrijem iza hifi-a), ne mogu da rade "bezglave" (za mac mini mi je dovoljan samo povremeni vnc pristup), a Mini je (na kraju, kada se ukljuchi i cena softvera) JEFTINIJI od odgovarajucih small-factor PC-a. Integrisana grafichka mi ni najmanje ne smeta.

Opet, mislim da precenjujesh(te) potrebu da jedan rachunar mora da obavlja SVE funkcije, od DTP mashine do igranja igara, i da sve radi kako valja. Meni je uvek primer filozofije "do one thing right" bio iPod, i to mi se sada svidja kod Mini-a jer sledi upravo tu filozofiju. I shto reche hulja - zaboravite sve te silne arkadne igre. PS2 koshta 100 evra, beskrajna zabava, ostavite Mac onome chemu je namenjen :)
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80001.05.2006. u 03:44 - pre 218 meseci
> ~... videcesh da je cena veoma slichna ceni Minija. Ovakvi
> rachunari NE MOGU da se porede sa obichnim stonim mashinama (bili
> oni Apple ili zhute PC kanturine), jer su sasvim drugachije
> koncipirani, i od njih ne treba ochekivati da poteraju moderne igre
> (COD2 jeste moderna igra) na high detaljima uz dovoljan frame rate.

Za par minuta sam pomenutog linka sklopio Sempron 3000+ AMD sa 80Gb,
DVDRW-DL, 512Mb i grafickom 9600 AGP 256Mb za 711$. Tesko da je ovo
nece moci da pokrene cak i Call of Dutu3. :)

> ~ostavite Mac onome chemu je namenjen :)

A Miki pomenu 'progres'. Mozda bi to bio los potez al dok ne probamo
necemo znati, jel tako. :)
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80001.05.2006. u 10:50 - pre 218 meseci
Da ne bude da zakeram, ali ta mashina koju si "sklopio" je jeftinija $50-ak, ali i garant sporija od Mini-a sa DualCore procom :)
A i ta grafichka je sve samo ne "COD2 killer". Summa summarum, iz te mashine cesh izvuci nekih 10-ak frejmova u zahtevnim igrama, tj. neigrivo.

My point? Apple veoma dobro odabira komponente za svoje kompove. Neko je gore pomenuo "mogucnost izbora" - Apple je oduvek nudio BTO opciju (built to order) gde se odredjene komponente mogu zameniti (dograditi), ali je, sem dodavanja memorije, retko potrebno menjati bilo shta da bi se imala optimalna mashina.
 
Odgovor na temu

MacOS
ljubisha
Karaburma

Član broj: 18300
Poruke: 641
*.co.yu
Via: [es] mailing liste

Sajt: ljubisha.net


+12 Profil

icon Re: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 80001.05.2006. u 13:15 - pre 218 meseci
> ~A i ta grafichka je sve samo ne "COD2 killer". Summa summarum, iz
> te mashine cesh izvuci nekih 10-ak frejmova u zahtevnim igrama, tj.
> neigrivo.

A? 9600 AGP sa 256Mb slaba? Pa ja je imam u Aluminijumu na 1.25 (sa
64Mb) i stavljam pare da ce na mojoj masini COD1 da radi neuporedivo
brze nego na Miniju pod win-om sa njegovom grafikom.
>
> ~Apple je oduvek nudio BTO opciju (built to order) gde se odredjene
> komponente mogu zameniti (dograditi), ali je, sem dodavanja
> memorije, retko potrebno menjati bilo shta da bi se imala optimalna
> mashina.

Ma daj, BTO. Prvo mi izbaci modem a onda mi ga ponudi uz doplatu. OK,
ako nekome bas i treba ali to je to. Neka izbaci Air port pa da se
razmislim. Hard, memorija i optika je problem samo za tupave amere.
Uzgred, pojam 'optimalno' valjda podrazumeva da SVE radi podjednako
isto a ne ono sto ti mislis, da radi 'optimalno' samo ono sto ti
koristis.
Svako ima pravo na mišljenje a ima budala koje se tim pravom i koriste.
 
Odgovor na temu

[es] :: Mac hardware :: macbookpro 17" double-layer dvd rezac plus firewire 800

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9262 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.