Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako da povratim xp (ghost)

[es] :: Windows desktop :: kako da povratim xp (ghost)

[ Pregleda: 3487 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jogi45
ptt
novi beograd

Član broj: 92516
Poruke: 8
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon kako da povratim xp (ghost)23.04.2006. u 20:33 - pre 219 meseci
vrisnuo mi windiows a ja ne znam kako da odradim posao a da nesto ne zeznem pa ako moze pomoc.nasao sam temu al mi nije jasno sta treba da uradim.
imam boot cd i ghost dvd.jel moze neko da objasni postupak.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)23.04.2006. u 20:53 - pre 219 meseci
Citat:
jogi45:vrisnuo mi windiows a ja ne znam kako da odradim posao a da nesto ne zeznem
ako je vrisnuo kako mozes zeznuti
 
Odgovor na temu

loonies
~

Član broj: 40927
Poruke: 248



+12 Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)23.04.2006. u 23:42 - pre 219 meseci
Objasni malo detaljnije gde prijavljuje gresku i sta se desava. Da li uopste mozes da butujes win? Na tom ghost DVDu, jel ti na njemu backup tj "ghostovan" sistem tj da li si pomocu Symantec Norton Ghosta pravio rezervnu kopiju?

Ako je ova pretpostavka tvoj slucaj:
http://www.symantec.com/techsu...s/ghost/nghost_10/manuals.html
And all you touch and all you see
Is all your life will ever be
---Δ==

Neugodna istina - reaguj! | Linux is not Windows
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 09:09 - pre 218 meseci
http://www.elitesecurity.org/tema/98023

Citat:
Migracija sistema i podataka i "ghost-ovanje", tema 2, tema 3, tema 4, tema 5, tema 6, tema 7
 
Odgovor na temu

jogi45
ptt
novi beograd

Član broj: 92516
Poruke: 8
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 10:38 - pre 218 meseci
plavi ekran sa porukom:Stop c000021a {Fatal System Error}
The session manager initialization system process terminated unexpectedly with a status of 0xc0000017 (0x00000000, 0x0000000) The system has been shut down

sistem se sporije dize,nasao sam kako se ispravlj greska ali mi je to previse komplikovano,pa sam mislio da sve vratim u predjasnje stane posto imam ghost dvd.(1.8gb ne samo windows nego i prateci programi na c disku u trenutku kad je radjen ghost)
 
Odgovor na temu

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 15:32 - pre 218 meseci
Ako ima pristup Windows-u I ako imas sliku sistema koju si radio sa Ghostom, tu sliku kopiraj na D ili E particiju, znaci samo da nije sistemska.
Restore mozes pokrenuti I iz Windowsa ako imas instaliran Ghost
Ako nemas instaliran, pokreni boot sa bootabilne diskette ili diska ( valjda znas kako),
Pa idi na restore, odaberi putanju, do slike sistema I reci da je vrati na C particiju-sistemsku
To bi ti bilo to, ukratko
Napomena,ako ti je slika sistema na dvd ili cd nece ti verovatno vratiti system vec ce na kraju nesto zabrljati I prikazati gresku, bar se meni desavalo, znaci kopiraj na hard pa sve lepo obavi
Sto ti nije jasno pitaj, poznajem odlicno ovaj program I njegove boljke
Pozdrav,
 
Odgovor na temu

jogi45
ptt
novi beograd

Član broj: 92516
Poruke: 8
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 18:08 - pre 218 meseci
Radanko

radi windows ali sporo, secska,plavi ekran itd..
kopiracu na D ali me zanima posto je program ghost na boot CD kako se to pokrece jel ima neka posebna fora??
 
Odgovor na temu

jogi45
ptt
novi beograd

Član broj: 92516
Poruke: 8
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 21:28 - pre 218 meseci
konacno uspeo.bilo mi je malo zeznuto posto imam ghost 8.0 pa nisu iste komande.inace traje 2-3 minuta
je...ga kad ne znas ali kako drukcije da naucim!!!
hvala svima
 
Odgovor na temu

Radanko
Radanko Jerinic
Beograd

Član broj: 49174
Poruke: 541
*.scnet.yu.



+1 Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)24.04.2006. u 22:40 - pre 218 meseci
Malo sam zakasnio,ali evo ovo ce nekom zatrebati
Pre nego sto bilo sta zapocnes ,sve bitno sa C particije, My documents., prebaci na D.
Jedan savet ,ako imas pristup Windowsu idi na prvi nacin, ako nemas, ili nemas program GHOST da instaliras,ako vec nije instaliran imas I drugi nacin.

Prvi nacin:
Kopiraj sliku (ghost image fajl na hard, na particiju koja nije sistemska(D,E)
Instaliraj I otvori ghost, restore-next-browse-nadji gde si kopirao sliku , kad nadjes,klik na nju pa open,pa next,optvorice ti se prozor I levo gde pise source image, klikni na ovo gde ti pise broj GB,desno ce tada biti aktivan prozorcic, klik na C (sistemska gde vracas sistem),pa next,markiraj overwrite windows,next, pa next,pa ponovo next,sad aces videti da pise source (mesto ,fajl koji si kopirao,slika, njegova destinacija), a ispod toga, destinacija C, run now, I potvrdi sa ok.
To je to
Posle kada se podigne system, restartuj racunar, I to je TO

Druga mogucnost:

Ubaci taj boot disk I podesi da ti se racunar(system) podize sa tog citaca(cd/dvd roma)
Restartuj racunar.
Sad ace se ucitati ghost u njegovom dos okruzenju, nista strasno, cak I lepo izgleda,
Kada se pojavi ok potvrdi to, pa idi na LOKAL-PARTITION-FROM IMAGE.
Gde ti pise Look in na strelicu nadji skiku ghosta koju si kopirao na hard na npr.D particiji.Kad nadjes taj folder pojavice ti se ghost image I bice aktivno OPEN, I idi na OPEN,pa OK,sada te pita valjda za hard disk( ako imas jedan samo idi na OK), pa ponovo na OK,sada ces imati pod 1 primary(primarna particija), klik na nju, pa OK, pa YES(Potvrdi da uradi restore)
Sada on sam odradjuje posao I na kraju kada zavrsi nesto ce da te pita ,ali ne secam se sta, treba da izaberes nesto(cini mi se continue, ili tako nesto) ako pogresis idi sve nanovo pa to drugo . Ne bi trebalo da bude problema,jos ako znas engleski, veruj mi.
To bi bilo to.

Za nekoga kome treba uputstvo kako se pravi slika sistema na CD/DVD (pod uslovom da nije veca od kapaciteta CD/DVD). Trebaci i ovo nekom, valjda.
Pokrenuti ghost,backup,next,obeleziC-sistemska particija,recordable CD/DVD,next,,next,advanced settings pa compression I odabrati high(najvecu kompresiju),apply, ok, next, next, continue, run now, OK
Takav disk(CD/DVD) je ujedno I BOOT disk.
Ko ima veci hard obavezno ovaj disk kopirati u jedan folder na particiji koja nije sistemska(D,E). To je bitno jer ce bolje odraditi restore sa harda, verujte, sa CD nekada I ne vrati system. Nacin sam vec opisao.
Sistem se lepo vraca iz Windowsa, ali ako zatreba, pa se nekada Windows ne podigne tu je CD/DVD koji je od pomoci,odradite to na drugi nacin i to je to.

Ako ima gresaka u pisanju, a ima verovatno,izvinite to je zbog brzine pisanja I detaljisanja.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

jogi45
ptt
novi beograd

Član broj: 92516
Poruke: 8
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: kako da povratim xp (ghost)25.04.2006. u 17:08 - pre 218 meseci
Radanko
hvala puno na bas bas iscrpnim informacijama
uspesno obavljeno
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: kako da povratim xp (ghost)

[ Pregleda: 3487 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.