Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VB.6 pomoc

[es] :: Visual Basic 6 :: VB.6 pomoc

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vexx
Vukovar

Član broj: 6731
Poruke: 22
*.net.hinet.hr



Profil

icon VB.6 pomoc08.12.2002. u 21:30 - pre 260 meseci
Trenutno radim jednu aplikaciju u VB.6 koja upravlja bazom podataka jedne
prodavnice racunarske opreme,znaci sve od ulaznih kalkulacija pa do racuna.
Problem je sledeci:
1. Imam formu Kalkulacija u koju prilikom unosa vrednosti u jedno od Text polja treba uneti robu(artikl).Ja zelim da to uradim tako sto cu pomocu jednog dugmeta iza Text polja uci u vec kreiranu formu Roba iz koje(sto sam vec obezbedio)mogu da izaberem vec postojeci artikl sa duplim klikom na DataGrid ili da unesem novi artikl,a da zatim taj podatak prenesem u formu Kalkulacija.

2. Subform.Vezano isto za formu Kalkulacija.Ova forma je podeljena izmedju dve tabele(tblKalkZag,tblKalkStav)koje su povezane pr. kljucem(Broj,KalkID)1:n.Treba da povezem ove dve tabele tako da kada se krecem kroz tblKalkZag u donjem delu dobijam samo odgovarajuce vrednosti u Text poljima tabele tblKalkStav preko pr. kluca.Klasicna Subform-a ali sta god da pokusam prikaze mi sve podatke iz tblKalkstav.

Ovo treba da uradim pomocu ADO objekta.Bio bih mnogo zahvalan kada bi mi neko resenje ovog problema poslao mailom.Unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: VB.6 pomoc09.12.2002. u 04:47 - pre 260 meseci
Moramo li bas stalno da resavamo necije domace, sto je, cini mi se ovde slucaj ?? Jos i mailom da ti posaljemo resenje.. eh!
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.ptt.yu



Profil

icon Re: VB.6 pomoc09.12.2002. u 16:47 - pre 260 meseci
Degojs, izgleda da je tako.

Off topic - koliko jos ljudi ima na forumu koji poznaju DAO/ADO/ADO.NET dovoljno, da bi moderisali VB i ostale forume gde je ova prolematika u igri? Bolje receno, koliko ti smatras da ih ima? Mislim da si ti u stanju da ovo procenis na pravi nacin.

Pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

vexx
Vukovar

Član broj: 6731
Poruke: 22
*.net.hinet.hr



Profil

icon Re: VB.6 pomoc09.12.2002. u 20:55 - pre 260 meseci
Hvala.Veoma ste ljubazni.Pozdrav.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: VB.6 pomoc10.12.2002. u 14:34 - pre 260 meseci
vexx:
Radi se o tome sto si dao problem i onda trazis gotovo resenje. Ima li to uopste smisla? Ako ces vec da trazis gotovo resenje onda bi posteno bilo da kazes: placam toliko i toliko pa da ljudi imaju razloga da odvoje vreme za pisanje komplet resenja. Ne govorim to zbog sebe, nego jednostavno, pokazi da si i ti ulozio vreme u to, a mi smo tu da pomognemo.

Postenije bi bilo da pokazes da si uradio makar nesto i onda: e, zapelo mi je tu i tu. Kako da idem dalje i slicno tome.

Kako ces uopste da odradis jednu tako kompleksnu aplikaciju ako za ovaj problem tipa forma-sub forma (cini mi se da je access u pitanju, posto tamo to tako cesto ide) trazis gotovo resenje?

pozdrav

Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Vuki
Beograd

Član broj: 5121
Poruke: 8
*.61.EUnet.yu



Profil

icon Re: VB.6 pomoc11.12.2002. u 16:44 - pre 260 meseci
Posto su te ovi izgrdili ajd da ti kazem nesto.
Ako koristis grid idi na dogadjaj rowcol_change i tu postavi uslov (promenljivoj dodeli uslov) i zati postavi tu promenljivu u filter.
ado.recordset.fiter promenljiva
i to je to.
Nema vremena da ti objasnim do detalja pa ako ti nije jasno ti postavi ponovo pitanje.
Ajd sretno
Vuki
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VB.6 pomoc

[ Pregleda: 3125 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.