Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

marketing i sajtovi u PHP-u

[es] :: Pretraživači i SEO :: marketing i sajtovi u PHP-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5732 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.etf.bg.ac.yu



Profil

icon marketing i sajtovi u PHP-u08.12.2002. u 15:22 - pre 259 meseci
Zdravo...

Pokusavam da radim marketing sajta koji je kompletno uradjen u php-u, konkretno u PHP Nuke 5.2. Medjutim, iako sajt radi vec skoro godinu dana jos uvek se nije pojavio na svetskim pretrazivacima, iako sam blagovremeno podneo zahteve.
Rec je o sajtu www.yu-build.co.yu. Recimo za Google - jedino kada ukucam yu-build kao pojam za pretragu dobijam u listi rezultata dotican sajt. Medjutim, on nema nikakav opis, nikakav sadrzaj, jedino pise www.yu-build.co.yu/. Na ostalim pretrazivacima se u vecini slucajeva ne dobija cak ni taj, trivijalan rezultat.
Kada pokusam da pretrazujem neku frazu koja se konstantno nalazi na sajtu (ime neke od kategorija), uopste se ne pojavljujem medju rezultatima.
Sa druge strane, balkanika.net za pretragu yu-build izbacuje zeljeni sajt, cak prikazuje i neki katasrofalno zastareli sadrzaj.

Da li neko zna sta se desava, zasto stranice nisu indeksirane?

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u08.12.2002. u 19:02 - pre 259 meseci
skoro mi je drugar objasnjavao da google (a verovatno ni ostali pretrazivaci) ne voli stranice sa znakom pitanja i mnogo parametara u get zahtevu (a svaki link u php/post nuke je takav: index.php?module=blah&function=opa&ovo&ono).

zasto, pa ne znam bash. mozda misli da su takve stranice "automatski generisane" (prilicno tacno) ali i nepostojane, pa je onda glupo indexirati nesto sto za mesec dana (kada index bude rebildovan) nece postojati.

druga stvar je i tvoj tzv PageRank. sto ti je veci, vise stranica ce biti indexirano. (on se povecava sa linkovima ka tvojoj stranici od strane drugih, sto popularnijih sajtova).


inace, pretpostavljam da je zbog ovog prvog i gojko promenio url-ove u /tema/12435 (umesto /forum.php?action=showTopic&topicID=1235)...

pitaj gojka da kaze svoje iskustvo...
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nscable.net

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u08.12.2002. u 19:19 - pre 259 meseci
Što se tiče marketinga php sajtova, moj sajt je php/mysql. Ali, pogledajte njegovu URL strukturu. To je jedan od bitnih delova SEO-a.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u08.12.2002. u 21:11 - pre 259 meseci
na kom tacno "vasem" sajtu?

na pretraga.co.yu ili nekom licnom vasem sajtu?

btw, da li sam bio mnogo daleko od istine u mom prethodnom postu ili ne?
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.AIM.AC.YU



Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u08.12.2002. u 22:57 - pre 259 meseci
Da, svestan sam da php strane sa mnogo upitnika u adresi cesto nisu indeksirane, medjutim strana koja se prva ucitava na sajtu je index.php, znaci bez ikakvih upitnika. Medjutim, ni ona nije indeksirana.

Sa druge strane, maticni sajt php nuke-a, www.phpnuke.org je uredno indeksiran na google-u, iako je i on uradjen u phpnuke-u.

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.verat.net



+11 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u09.12.2002. u 12:33 - pre 259 meseci
Predložio bih ti da doteraš TITLE i DESCRIPTION u stranama. Vrlo su ti šturi a oni imaju možda i najveću ulogu u indeksiraju sajta.

Umesto da ti u TITLE stoji samo Yu-build, napiši kratak opis čemu to služi. U DESC budi još podrobniji. Gledaj da u oba polja pomeneš one ključne reči koje su najbitnije za sajt.

Naravno, nemoj preterivati, TITLE treba da bude kratak, tolik da se ceo viti u zaglavlju prozora, a description ograniči ne nekoliko kvalitetnih rečenica.

Sajt ti jeste indeksiran, kad središ TITLE i DSCRIOTION biće bolje rangiran.

Obavezno ga prijavi na dmoz.org, bez toga ga Alexa neće ni pogledati. A ne bi bilo loše da obezbediš da na nekim drugim sajtovima postoje linkovi na tvoj sajt.
 
Odgovor na temu

mikis
Mihailo Stefanović
Beograd

Član broj: 1825
Poruke: 767
*.verat.net

Sajt: www.mikis.org


Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u09.12.2002. u 15:10 - pre 259 meseci
Na WebMasterWorld forumu ima opširna diskusija o tome i sve više ljudi tvrdi kako TITLE i META tagovi imaju sve manje značenja pri indeksiranju strana, zbog prevelike (zlo)upotrebe istih od strane spamera. Slažem se da i jedan i drugi moraju postojati, ali gledaj da budu koncizni i da realno opisuju tvoj sajt, nemoj preterivati sa keywordima jer ti se može obiti o glavu.
 
Odgovor na temu

dacha
Kragujevac

Član broj: 3291
Poruke: 148
*.verat.net



Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u10.12.2002. u 02:38 - pre 259 meseci
Ne bih bas rekao da se to odnosi na TITLE, cak naprotiv. Sto se tice DESC. taga, tu moze da se razgovara ali licno mislim da je dobro imati kvalitetan opis stranice. KEY. definitivno nema mnogo znacaja pa moze da se izostavi, ali i nije na odmet da se stavi. Ako uradis posteno meta tagove, ne pokusas da prevaris pretrazivace vec se potrudis da stvarno budu odraz sadrzaja stranice, ne mogu ti nikako smetati, a mogu bar malo pomoci.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nscable.net

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u10.12.2002. u 20:04 - pre 259 meseci
Citat:
zombie / DDG:
na kom tacno "vasem" sajtu?
na pretraga.co.yu ili nekom licnom vasem sajtu?
btw, da li sam bio mnogo daleko od istine u mom prethodnom postu ili ne?


Da, mislio sam na Pretraga.co.yu. Da li znate jos neki moj sajt? :)

Što se tiče & i / priče, to jeste tačno, ali postoji i ozbiljnije, sistemsko rešenje (pitati sistem-administratore). Poenta cele priče je, kao što sam i prethodno napisao, u strukturi URL-a.

Što se tiče Title-a, niko od ozbiljnijih stručnjaka nije spominjao da to nije najbitniji marketinški segment u tehnologiji izrade stranice. Dovoljna je činjenica da korisnik svih crowler-based pretraživača vidi prvo naslov nekog rezultata pretraživanja i klikće upravo na njega.


Bez obzitra na napisano, najbitniji je ipak sam sadržaj pojedinačne stranice, ali i linkovi na drugim sajtovima. Zato, za yu-build.com trebalo bi napraviti strategiju linkovanja.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u10.12.2002. u 20:53 - pre 259 meseci
Pa, imas PR3, (samo) home ti je indexiran, ali bez cashe-a, ...
sto sve implicira da je problem u kodu (php-nuke).
I jos jedna stvar implicira to: onaj yu-build.com je, pretpostavljam, isto tvoj. A on je radjen u FrontPage-u i uredno je indexiran, izlistane su sve stranice (pretpostavljam, jer ima ih dosta).

Drugi moguci odgovor je da ti je sajt indexiran kad je indexiran, ali da je u zadnjem update-u bio down ( za to treba da si baksuz :))

P.S. Ne prikazuje ti backward linkove, ali to ne treba da te zabrinjava. Google cesto zna da ne prikazuje backward linkove sa sajtova koji su PR3 i manje, a posto je tvoj home PR3, verovatno su i sajtovi koji linkuju ka tebi PR3 i manje.

P.P.S. Ovo <META NAME="REVISIT-AFTER" CONTENT="1 DAYS"> ti uopste ne treba.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u11.12.2002. u 04:32 - pre 259 meseci
Varagic:
ako vam nije mnogo tesko, jel mozete josh malo o toj "strukturi URL-a". vec dva puta ste pomenuli, i ja sam bio na pretraga, i nisam primetio nista cudno... ako sam dosadan, samo me ignorisite ;)


fox:
kazi ukratko kako se nalaze svi ovi podaci o sajtu (naravno ne PR, ali svi ostali tipa broj indexiranih str, back linkovi i slicno... naravno za google...)
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.nscable.net

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u11.12.2002. u 10:01 - pre 259 meseci
Struktura URL-a s marketinškog aspekta predstavlja njegovo značenje u odnosu na konkretan sadržaj koji se predstavlja na određenom hijerarhijskom nivou (najpoznatiji je Yahoo-like princip direktorijuma). Kod mog sajta primer stranice

www.pretraga.co.yu/pretraga/prikazi/domaci/index.php ili
www.pretraga.co.yu/marketing/napredne/content/index.php
i konkretan članak u datoj kategoriji
www.pretraga.co.yu/marketing/n...hp?s=online_automatizacija_-_2

gde se vec u strukturi URL-a može pretpostaviti koji se sadržaj nalazi na stranici.
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u11.12.2002. u 10:28 - pre 259 meseci
Citat:
zombie / DDG:
fox:
kazi ukratko kako se nalaze svi ovi podaci o sajtu (naravno ne PR, ali svi ostali tipa broj indexiranih str, back linkovi i slicno... naravno za google...)


Pa, evo ovako:

"site:www.domen.com keyword" . Ovo znaci da ces pretrazivati domen.com za odredjeni keyword. Da bi otkrio koliko ima indexiranih stranica domen.com, za keyword ces ubaciti nesto sto se pojavljuje u meta tagovima i/ili title i izbacice ti najverovatnije sve indexirane stranice. U gornjem slucaju za keyword sam uzeo yu-build i izbacio je za yu-build.com preko 400 stranica (yu-build.co.yu, vec sam reko, samo home).

Da bi naso backward linkove kucaces "link:http://www.domen.com/" i to je to.

Naravno ima jos dosta interesantnih nacina pretrage na google-u
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.91.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u11.12.2002. u 13:53 - pre 259 meseci
koristan link:
http://www.google.com/intl/sr/webmasters/faq.html
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u11.12.2002. u 17:08 - pre 259 meseci
hvala svoj trojici!
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.etf.bg.ac.yu



Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u15.12.2002. u 14:14 - pre 259 meseci
Izvinjavam se sto nisam bio u mogucnosti da aktivno pratim diskusiju i zahvalim se na savetima i informacijama (problemi sa hardverom).

yu-build.co.yu i yu-build.com su sajtovi firme yu-build, namenjeni razlicitim ciljnim grupama. Pojavili su se u otprilike isto vreme, .co.yu varijanta mozda par meseci pre .com. Situacija je takva da .com ima posetu od preko 1000 za prosli mesec (i sa konstantnim mesecnim porastom od 50%), dok .co.yu stagnira na mnogo manjoj cifri.

.com sajt je ceo uradjen u html-u, prva strana sadrzi dosta kljucnih reci tipa construction, yugoslavia, consulting i rangiranje na pretrazivacima je zadovoljavajuce. Bas zbog toga sam posumnjao da nesto nije u redu sa indeksiranjem .co.yu sajta. I jedan i drugi su hostovani kod euneta, te mislim da nije bilo problema oko padanja servera u trenutku indeksiranja.

Title za .co.yu jeste katastrofalan, i to pod hitno menjam. Sto se linkova tice, na .co.yu linkuju recimo b92, krstarica i jos neki sajtovi koji imaju PR veci od 3 (b92 recimo ima PR5). Takodje i par strucnih sajtova koji su manje poznati.

Sto se .com tice, on nema nekih posebnih linkova koji ukazuju na njega - najvise posetilaca dolazi preko pretrazivaca (konkretno google-a)

Hocu da kazem, da sam se za .co.yu sajt mnogo vise trudio, prijavljivao linkove i slicne stvari, dok je .com statirao - ali na kraju mnogo bolje prosao.

Prijavljivao sam se na dmoz.org pre nekih par meseci, jos se nista nije desilo (sto sam i ocekivao), ali recimo danas nisam uspeo da prodjem formular za prijavu (jako dugo se cekalo posle pritiskanja submit dugmeta, da bi na kraju izbacio poruku da nesto nije u redu i da treba ponovo pokusati. naravno, ni iz druge nije uspelo). Da li se jos nekom desilo nesto slicno?

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.AIM.AC.YU



Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u04.01.2003. u 20:38 - pre 258 meseci
Zdravo...

...posle zaista dugo vremena provedenog lupajuci glavu zbog cega je yu-build.co.yu izostavljen sa pretrazivaca, nasao sam razlog...naime, u fajlu robots.txt je bio kompletno zabranjen pristup svim spiderima.

Eto, ako se nekome nesto slicno desi, neka prvo pogleda robots.txt, a tek onda vice po forumima i lupa glavom o zid...

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u04.01.2003. u 21:22 - pre 258 meseci
Eto vidis - mi lupamo glavu, a ti stavio robots :)))
(BTW, sta ti je pisalo tamo)

Sto se tice google-a: dance je upravo zavrsen, main crawling pocinje, videcemo sta ce biti krajem meseca, nakon sledeceg update-a.
 
Odgovor na temu

trcha
bgd

Član broj: 4877
Poruke: 31
*.AIM.AC.YU



Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u04.01.2003. u 21:31 - pre 258 meseci
...pisala mi je najgora moguca varijanta:
User-agent: *
Disallow: /

Inace, da li postoji bilo sta poznato o onih 7 data centara koji se mogu pretrazivati preko google-dance.com? Jer se recimo u mom slucaju, za pretragu yugoslavia construction pojavljujem ili na prvom ili na nekom dalekom mestu. I to se konstantno menja, cas sam prvi na jednom centru, a onda padnem skroz dole na istom, pa ponovo...

Pozdrav,
Vlada
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: marketing i sajtovi u PHP-u04.01.2003. u 22:04 - pre 258 meseci
efactory kaze da je gotovo,pa nisam ni nesto mnogo proveravao, uglavnom se sve stabilizovalo, ali, da, primetio sam razlicite rezultate za tvoju pretragu na datacentrima.
Pa, nista, u svakom slucaju za tu pretragu ces biti na 1. mestu (za yu-build.com), danas, sutra, u januaru...
Sto se tice datacentara, ne znam sta te zanima...
www-sj je u san jose-u
www-ex santa clara
www-va virginia
www-zu cirih
.
.
.
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: marketing i sajtovi u PHP-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5732 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.