Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Remote Desktop connection - kako ustimati?

[es] :: SOHO Networking :: Remote Desktop connection - kako ustimati?

[ Pregleda: 7768 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.PPPoE-1633.sa.bih.net.ba.



Profil

icon Remote Desktop connection - kako ustimati?21.04.2006. u 23:09 - pre 218 meseci
Poz.

Uspio sam preuzeti desktop u mrezi na svim racunarima ali mi se javlja jedan mali problem. Kada preuzmem racunar (desktop) taj preuzeti racunar se odlogira. Tj user (nije kreiran user) se odlogira. Kako to iskljuciti?

Zelim da gledam sta mi tko radi na kojem racunaru u internet klubu i da preuzmem komplet kontrolu. Recimo, instalacija programa puno brze i lakse ide
Jedne sam prilike gledao kako to sve radi a da se ne vrsi Logoff i sl.

Kako to sve odraditi i preko interneta?? Imam ADSL i dinamicnu IP, naravno.

Hvala unaprijed.
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

AleksandarNS
Consultant
Novi Sad/Beograd

Član broj: 36938
Poruke: 1209
*.ADSL.neobee.net.



+4 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?22.04.2006. u 11:07 - pre 218 meseci
Ako je klijentski kompjuter XP, onda to neće da može. XP podržava samo jednu sesiju istovremeno za razliku od Windows Servera 2003 koji može da ima 3 istovremene sesije.

Postoji neki dokument koji objašnjava kako je moguće zaobići to ograničenje u XP-u, ali koliko sam čitao na forumuma - ne radi baš svima najbolje.

Za to što ti hoćeš, preporučio bih ti Remote Administrator (Radmin). Direktno se uključuješ u sesiju sa userom koji radi na kompjuteru na koji se se logovao (nešto poput forsiranog Remote Assistancea)

P.S. Što se tiče dinamičke IP, to možeš srediti preko dyndns-a. (www.dyndns.com)
It's a big mistake to allow computer to realise that you are in a hurry.
 
Odgovor na temu

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?02.05.2006. u 14:18 - pre 218 meseci
Remote Administrator je programcic koji ce za igraonicu da ti odlicno zavrsi posao.
Topla preporuka!
 
Odgovor na temu

ststeva
Stevan Stevanovic
Arandjelovac

Član broj: 91371
Poruke: 280
195.178.58.*



+21 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?14.10.2006. u 13:29 - pre 212 meseci
Moze li neko da mi pojasni kako da iskonfigurisem i da namestim RADMIN da radi??

Instalirao sam ga na oba kompa. Kad ukucam IP adresu drugog compa pise conecting pa posle nekog vremena conection filed...



Sta da radim??



Ima li negde neko uputstvo??

PLZZZ
DJ STEVASSY
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?14.10.2006. u 14:23 - pre 212 meseci
Pa uputstvo imas u njihovom Help-u :)

Oba racunara su u tvojoj mrezi?

Radmin ima i serversku i klijentsku komponentu. Nadam se da su obe instalirane na oba racunara. Da bi sa racunara A "posmatrao" racunar B, prvo na racunaru B moras pokrenuti "Start Remote Administrator Server". Zatim na racunaru A pokreni "Remote Administrator Viewer" i ukucaj IP adresu ili ime racunra. Konekciju mogu ometati zastitni zidovi oba racunara, pa ih za pocetak iskljuci. Kada sve proradi onda ces i ti poraditi na zidovima.
To je procedura koja vazi za svaki program takve namene.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
195.252.89.*



+10 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?14.10.2006. u 14:28 - pre 212 meseci
Da dodam... U "Settings for Remote Administrator Server" klikni na "Set password...", pa ako nisi vican Windows administracijiti nemoj odabrati "Enable NT security", vec u gornjem delu tog prozora definisi pasvord. Ako ga budes koristio preko Interneta neka bude zaista jak taj pasvord.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

bvladan
Bojovic Vladan
Podgorica

Član broj: 119178
Poruke: 37
85.94.113.*



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?29.05.2008. u 18:52 - pre 192 meseci
Kako moze da se iskoristi sajt koji ste ponudili DynDNS? Sta bi trebalo da se uradi da pristupam mrezi racunara koja ima privatne adrese i izlazi na internet preko rutera koji ima dinamicku IP adresu, preko remote administratora?
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?29.05.2008. u 19:33 - pre 192 meseci
Kreiraš nalog na dyndns i dobiješ svoju adresu. Onda podesiš ruter da dyndns serveru javlja koja ti je trenutna dinamička IP adresa. Ako ruter nema tu opciju, instaliraš program Dyndns updater (sa sajta) pa on odrađuje posao. Kada hoćeš da pristupiš ruteru, ne kucaš IP nego DNS adresu, to ide preko dyndns servera koji onda prosledi na IP adresu koju trenutno ima ruter.
Ala sam jednostavno objasnio. ;)
 
Odgovor na temu

dusko_m
Dusko Mandic
beograd

Član broj: 25161
Poruke: 65
77.46.236.*



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?30.05.2008. u 18:16 - pre 192 meseci
Teamviewer je po meni bolje resenje od Radmin-a. Veza se uspostavlja redirekcijom preko njihovog servera tako da nije potrebna gimnastika sa DynDNS-om. Veza moze da funkcionise i kada nije odradjen port forward. Istinski zero config.

I jos jedna lepa stvar je sto je free za privatnu upotrebu. ( ovde zazmuris malo )
 
Odgovor na temu

kevin mitnik
Bojan Mitnik
microsoft
srbija

Član broj: 170192
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?31.05.2008. u 08:08 - pre 192 meseci
Pozdrav svima.Vec duze vreme se bavim jednim problemom ali nikako da ga resim,pa se nadam da ce mi neko od vas pomoci.
Evo o cemu se radi, imam par racunara koji su umrezeni i zelim jedan od njih da restartujem ali ne da odem do tog racunara vec sa nekog drugog (naravno umrezenog).Pokusavao sam preko command prompta ali nisam uspeo.Da li je to moguce uraditi preko command prompta?Ako jeste ,onda kako?Unapred hvala.
C++
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.dynamic.sbb.rs.



+18 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?31.05.2008. u 08:40 - pre 192 meseci
PSTools je resenje za command prompt.

http://technet.microsoft.com/en-us/sysinternals/bb896649.aspx
YU2MP
 
Odgovor na temu

kevin mitnik
Bojan Mitnik
microsoft
srbija

Član broj: 170192
Poruke: 3
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?31.05.2008. u 14:14 - pre 192 meseci
Nisam se mozda najbolje izrazio zanima me preko command prompta kako mogu da to uradim a ne pomocu nekog programa koji cu da skinem sa neta.Da li bi mi mogao neko to da objasni ?

C++
 
Odgovor na temu

bvladan
Bojovic Vladan
Podgorica

Član broj: 119178
Poruke: 37
77.222.1.*



Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?31.05.2008. u 15:46 - pre 192 meseci
Hvala calexx i ostalima, meni je uspjela ova stvar sa Remote adminom, koristeci i dynDns i Hamachi. Mada mislim da je ovo sa Hamachijem i VPN-om mnogo prakticnije i bolje.
Puno pozdrava...
 
Odgovor na temu

Ve$eli
Veselin Ilic

Član broj: 20439
Poruke: 238
*.adsl.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Remote Desktop connection - kako ustimati?01.06.2008. u 07:46 - pre 192 meseci
@kevin

probaj C:\ shutdown -f -r
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Remote Desktop connection - kako ustimati?

[ Pregleda: 7768 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.