Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravljenje licnog sajta

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pravljenje licnog sajta

[ Pregleda: 9654 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Pravljenje licnog sajta18.07.2001. u 19:30 - pre 276 meseci
Imam jedno pitanje u vezi sa izgradnjom sajtova. Naime jeste malo glupo ali ne znam kako i gde da napravim svoj sajt, na nekom hostu koji je besplatan. Da li trebam da znam HTML? Gradio sam nesto osnovno na geocities ali ne znam dalje :( Na kom hostu mogu da dobijem malo da mesta stavim i neke programcice ne velike naravno. A sa druge strane ne znam kako bih mogao da uploadujem na tom sajtu. Jeste smesno i pocetnicki, ali kada sam hteo da napravim jedan amterski sajt koji ne bi bio profi, nisam znao kako do kraja da ga zavrsim i koji su dobri hostovi jos besplatni osim geocities?
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta18.07.2001. u 20:10 - pre 276 meseci
Pa geocities i nije neki host... moja preporuka je recimo www.f2s.com ... imas sve sto ti je potrebno....
Mozes da radis sajt bez ikakvog znanja html-a u Front-Pageu, ili Macromedia Dreamweaver-u. ALi cacni po htmlu, i provalices kako je to nevidjeno lako.... Mozes i da radis po raznim mestima na netu, jer postoji gomila glupih i neglupih templates za takve stvari. Znas naravno da ne smes da uploadujes pirated software...
Upload mozes da vrsis pomocu bilo kog FTP clienta(ws ftp, cuteftp....), a mozes i na preko njihovog web-uploada. To je u svakom slucaju uzasno lako, pa ti nece biti problem nista ako iole znas engleski... mozda se nisam lepo izrazavao, ali snaci ces se. Mozes i da ukucas u bilo koji pretrazivac free web space, izaci ce ti stotine i stotine servisa. Neki bljuju reklame, neki ne bljuju reklame, neki bljuju popup-windows, itd, itd... Mozes da odes na http://bannerkillers.cjb.net ako jos sljakaju, i da vidis kako da skines reklamu, u slucaju da se odlucis za neki od tih servisa, a mozda te i bole uvo za reklame. Eto tako... smorio sam se malo pa baljezgam, ali se nadam da sam ti malo pomogao...
peace!:)
FBzP
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta19.07.2001. u 20:05 - pre 276 meseci
Pa najbolje ti je obican note pad ali za pocetnike preporucujem ti
front page ili cool page 2.65 mislim cool page ti je za pocetnike ono bas najbolji mislim moja sestra koja ima 9 godina je napravila sajt u njemu...
Tako da neces imati problema.
 
Odgovor na temu

Trunks
Stefan T.
Freelance web/grafički dizajner.
Novi Sad, Srbija

Član broj: 34
Poruke: 2465
*.38.EUnet.yu

ICQ: 28675801
Sajt: Linemotion.com


+1 Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta19.07.2001. u 22:18 - pre 276 meseci
Citat:
weB_KiLeR je napisao:
Pa najbolje ti je obican note pad ali za pocetnike preporucujem ti
front page ili cool page 2.65 mislim cool page ti je za pocetnike ono bas najbolji mislim moja sestra koja ima 9 godina je napravila sajt u njemu...
Tako da neces imati problema.


kako je ovo zvucalo l33t...


sorry, morao sam :)
» Mom, mom, look what I did, mom!
» Look what I did to my hands, I broke 'em!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.ipt.aol.com



+1 Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta19.07.2001. u 23:20 - pre 276 meseci
ih, pa nije to nista... moja necaka od 7 meseci obozava da koristi notepad za html, ali malo joj teze ide, posto je mrzi da kuca, a i ne svidja joj se vizuelni prikaz notepada, te stoga vise voli da koristi wordpad :D
FBzP
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta20.07.2001. u 14:04 - pre 276 meseci
Oki sve sto ste mi napisali mi je jasno ali me sledece interesuje. Nime nesto sam brckao tu i tamo i naporavio sam jednu stranicu i ostale 4 stranice koje su povezane sa prvom. E sada mene interesuje kada budem uploadovao ovo da li uploadujem sve fajlove 'svih 5' odjednom. Znam, znam ovo je smesnosto pitam, ali me interesuje da li ce se kasnije to tamo sve lepo povezati, da se prva stranica pojavljuje kao prva stranica kada se ukuca URL a ostale 4 stranice da budu povezane sa tom prvom. Ja sam sve te cetiri stranice snimio na hard i onda me je front page pitao nesto kao, da li sam siguran da zelim da to uradim jer mozda necu biti u mogucnosti da ih posaljem na web' ili tako nesto, pa sam zbog toga pitao ovo.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ivand
Ivan Dimitrijević
...
yu/pa

Član broj: 17
Poruke: 2161
*.panet.co.yu

Sajt: www.webmanijak.com


+4 Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta20.07.2001. u 14:20 - pre 276 meseci
front page je s***** nemoj da slusas njega !
 
Odgovor na temu

Milan Aksic

Član broj: 412
Poruke: 1053
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Pravljenje licnog sajta20.07.2001. u 16:32 - pre 276 meseci
Pored ovogo gore navedenog pitanja imam jos tri. I u Front Page-u i u Macromedia Dreamweaver kada npr. pisem text ne mogu tabom da idem, vise od jenog mesta. Kako onda da izravnjam text. I drugo pitanje kako da stavljam fajlove na stranicu, sa koje bi posetioci mogli da skidaju te iste fajlove. I gde bi te fajlove trebalo da uploadujem?
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Pravljenje licnog sajta

[ Pregleda: 9654 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.