Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporuke za hosting i par pitanja

[es] :: Hosting :: Domeni :: Preporuke za hosting i par pitanja

[ Pregleda: 3297 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ultric
forum.krstur.net

Član broj: 91275
Poruke: 16
*.sksyu.net.

Sajt: www.krstur.net


Profil

icon Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 10:24 - pre 219 meseci
Pozdrav.
Novi sam u ovome, dosta toga sam skontao, ali i dalje mi neke stvari nisu jasne. Dakle, pomagajte ljudi! Evo ovako:
1. Da li je pametno uzimati hosting i domen kod iste firme?
2. Da li firma koja je obezbedila hosting i domen, ako ukine hosting iz nekog razloga, da li može mi uzeti i domen?
3. Od čega mi zavise mail adrese (broj adresa, i ostalo) od domena ili hostinga?
4. Da li mogu podeliti drugim korisnicima mog sajta mail adrese, ili su one iskljucivo za internu upotrebu mog sajta?
5. Uplacivao bih postanskom uplatnicom, ili u banci, ne bih uzimao Visu Virtuon, prevelika mi je zezancija sa tim, pa sam nasao dva provajdera usluga koja mi odgovaraju - loopia.co.yu i dreamwebhosting.net, s tim da ovi drugi imaju dosta jeftinije pakete, koji bi mi preporučili da je pouzdan (ne bih voleo da mi stranica "nestane" u roku od mesec dana)?
6. Hteo bih i napravim poddomen tipa: forum.ime-sajta.net kako se to radi (uglavnom, ta stranica bi samo bila redirekcija na vec postojeci forum)?


Unapred hvala na pomoci!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 12:28 - pre 219 meseci
Citat:
ultric:
1. Da li je pametno uzimati hosting i domen kod iste firme?

Nije. (Osim ako je u pitanju neki pouzdan webhosting provajder, ali nikad se ne zna... Zato se ne preporucuje.)

Citat:
2. Da li firma koja je obezbedila hosting i domen, ako ukine hosting iz nekog razloga, da li može mi uzeti i domen?

Moze i ne moze. U principu, nije problem to sto ce neko drugi (web-hosting provajder) da registruje domen za tebe, ali je problem ako ga registruje za tebe ali u svoje ime. Da bi izbegao sve eventualne probleme koji kasnije mogu da nastanu, preporucuje se da se domen registruje direktno kod pouzdanijeg registrara, na svoje ime.

Citat:
3. Od čega mi zavise mail adrese (broj adresa, i ostalo) od domena ili hostinga?

Od hostinga (paketa koji zakupis).

Citat:
4. Da li mogu podeliti drugim korisnicima mog sajta mail adrese, ili su one iskljucivo za internu upotrebu mog sajta?

Mozes da im das e-mail adresu. Ti ih kreiras, ti mozes i da ih obrises.

Citat:
5. Uplacivao bih postanskom uplatnicom, ili u banci, ne bih uzimao Visu Virtuon, prevelika mi je zezancija sa tim

Za VoBan VISA Internet karticu nije komplikovana procedura. Da bi je dobio, otvoris namenski devizni racun, a potrebna ti je samo licna karta i 20EUR za depozit koji imas u celosti na raspolaganju.

Citat:
pa sam nasao dva provajdera usluga koja mi odgovaraju - loopia.co.yu i dreamwebhosting.net, s tim da ovi drugi imaju dosta jeftinije pakete, koji bi mi preporučili da je pouzdan (ne bih voleo da mi stranica "nestane" u roku od mesec dana)?

Loopia jeste pouzdana, DreamWebhosting nisam probao. Ipak radije kupujem webhosting u inostranstvu.

Citat:
6. Hteo bih i napravim poddomen tipa: forum.ime-sajta.net kako se to radi (uglavnom, ta stranica bi samo bila redirekcija na vec postojeci forum)?

Preko kontrolnog panela.


 
Odgovor na temu

ultric
forum.krstur.net

Član broj: 91275
Poruke: 16
*.sksyu.net.

Sajt: www.krstur.net


Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 12:37 - pre 219 meseci
Ok, hvala puno na odgovorima.
Drugo pitanje nisi razumeo, ali tu sam i ja kriv! Mislio sam da li mi moze ODUZETI domen!
Mislim da cu ipak uzimati Visu, jedino mi je Raiffeisen daleko!
2. Preporuči mi neki pouzdan registar, da ga mogu platiti sa Visa Virtuon.
4. Znaci ja mogu napraviti nekoliko mail naloga namenjenih mojim korisnicima, koji ce koristiti svoju sifru i username za pristup svom mailu, jel tako?
Da li mogu iskoristiti besplatnog hosta sa registrovanim domenom, konkretno 50webs.com sa www.moja-stranica.net?
I kad registrujem domen, da li ga kasnije mogu preusmeravati kako hocu (npr. ukinu mi hosting, i sad ja hocu da mi se preusmerava adresa na drugi host)?

Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
..nis1-nis.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 12:39 - pre 219 meseci
www.goddady.com
jeftini su, i imaju super panel za rad sa domenima. Super rade sa Virtuonkom
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.wxs.nl.



+3 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 15:10 - pre 219 meseci
Sa prvim pitanje / odgovorom se ne slazem:

"Nije. (Osim ako je u pitanju neki pouzdan webhosting provajder, ali nikad se ne zna... Zato se ne preporucuje.)"

Naime, tehnicki je jednostavnije za krajnjeg korisnika da su domen i hosting kod iste firme, jer cesto ta firma ima potpuno razradjen sistem tehcnicko / administrativnog povezivanja domena i hostinga. U suprotnom, mogu da te odbiju za hosting ili da 2 x placas registraciju domena...

Moj savet - pouzdan hosting, pa kod njih i domen i hosting.

Sto se tice oduzimanja domena, definisi sta mislis pod time? Mogu da ti blokiraju sadrzaj iza domena (website, ftp, ssh, mail, sta god u paketu imas), ali domen ostaje tvoje vlasnistvo.

Sto se tice mail-a: zavisi od paketa. Ako sa 'glavnim' nalogom mozes da kreiras extra mail adrese, nema razloga da ih ne delis drugima (koji ce imati svoj user / pass).

Domen mozes preusmeravati ako ga solo kupis. Ako uzmes domen i paket kod jednog hostinga, uvek mozes da prebacis ceo domen i uzmes nov hosting kod nove firme. Ovo sve radi nova firma, na tvoj zahtev, dakle nemas tu nista posla.

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 17:18 - pre 219 meseci
Citat:
ultric: Mislio sam da li mi moze ODUZETI domen!

Ne moze da ti oduzme ako je registrovan na TVOJE ime, sa TVOJIM kontakt-podacima, ukljucujuci i onaj najvazniji - TVOJU e-mail adresu (drugim recima ako se TI vodis kao REGISTRANT tog domena).

Citat:
4. Znaci ja mogu napraviti nekoliko mail naloga namenjenih mojim korisnicima, koji ce koristiti svoju sifru i username za pristup svom mailu, jel tako?

Da.

Citat:
SmilieBG: Sa prvim pitanje / odgovorom se ne slazem:

"Nije. (Osim ako je u pitanju neki pouzdan webhosting provajder, ali nikad se ne zna... Zato se ne preporucuje.)"

Naime, tehnicki je jednostavnije za krajnjeg korisnika da su domen i hosting kod iste firme, jer cesto ta firma ima potpuno razradjen sistem tehcnicko / administrativnog povezivanja domena i hostinga. U suprotnom, mogu da te odbiju za hosting ili da 2 x placas registraciju domena...

Prvo, niko ne moze da te odbije za hosting ako domen nije registrovan kod njega (osim ako nije neki spekulant, da ne kazem prevarant). Uostalom, i ako te odbije, pa ima toliko hiljada web-hosting provajdera koji ce te rado prihvatiti.

Sto se tice duplog placanja registracije, to nije moguce. Jednostavno, ako te neki web-host (poput b-one.net) i tera (uslovljava) da, ukoliko se odlucis da pazaris web-hosting (k)od njih, moras da izvrsis i transfer domena od svog trenutnog registrara do njih (b-one) i za to platis cenu za godinu registracije, registracija se automatski produzava za jos jednu godinu. Znaci, nema placanja 2x.

Citat:
Moj savet - pouzdan hosting, pa kod njih i domen i hosting.

A moj savet: registruj domen sam, kod pouzdanog registrara, a sajt hostuj tamo gde ti je volja.

U principu nije problem da registrujes domen preko iste firme kod koje kupis i web-hosting (naravno, samo u slucaju da su ga registrovali ZA TEBE ali i U TVOJE IME, tj. sa TOBOM kao vlasnikom domena). Medjutim, problem uglavnom nastaje u slucaju kada hoces da promenis webhosting-provajdera, pa da bi to izbegao, registruj sam svoj domen (npr. kod GoDaddy.com ili namecheap.com).

Citat:
Sto se tice oduzimanja domena, definisi sta mislis pod time? Mogu da ti blokiraju sadrzaj iza domena (website, ftp, ssh, mail, sta god u paketu imas), ali domen ostaje tvoje vlasnistvo.

Da, ostaje njegovo vlasnistvo, ali samo u slucaju ako se on vodi kao registrant (a ne njegov web-host).

 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja12.04.2006. u 18:49 - pre 219 meseci
"Da, ostaje njegovo vlasnistvo, ali samo u slucaju ako se on vodi kao registrant (a ne njegov web-host)."
to sam i podrazumevao :) Kao i sa bilo cime drugim, materijalnim, u zivotu, tvoje je, dokle je god na tvoje ime ;)

Sto se tice duplog placanja, jeftiniji (sto ne mora automatski da znaci preveranti ili nepouzdani) provajderi, bash da bi ponudili tako jeftino registraciju i hosting imaju gotove aplikacije, u kojima nema mnogo 'mrdanja' tipa domen ovde, hosting onde, mail tamo, drz - ne daj... Tako da oni nemaju izbora nego da mu posalju racun sve sa registracijom domena, iako domen nije kod njih...

Naravno, ovo nece da plati, ali ce da salje mailove, da zove, da se cima, dok se to, administrativno ne sredi...
Ovo iz iskustva ;)

Vece kompanije, koje su cesto i skuplje imaju svoje aplikacije, koje su daleko flexibilnije, pa onda to nije problem...

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja15.04.2006. u 13:49 - pre 219 meseci
E majstore, moj ti je savet da odes na www.b-one.net jeftina usluga, brzo rade, pouzdani su (vec dve godine imam kod njih domen NA MOJE IME i prostor, nikad nista nije zezalo, radi ko sat, i mail smtp/pop i sve) i oni ce da ti srede sve sto treba za jedan dan. Treba samo da platis visa karticom. Sigurni su. Sve muke resis na jednom mestu. Ovako treba da cekas milion godina, dok registrujes, pa transfer, pa hosting, pa DNS pa ono pa ovo... Sto se tice emaila, mozes da imas beskonacno adresa i da koriste oni kojima ti to dozvolis...

Ne znam kako ne shvatate da registrovanje samo domena uglavnom vrse kompanije ili firme koje imaju svoje servere. Ako imas svoj server i to ti je jeftinije nego da zakupis negde drugde onda kupi samo domen ime.

Citat:
6. Hteo bih i napravim poddomen tipa: forum.ime-sajta.net kako se to radi (uglavnom, ta stranica bi samo bila redirekcija na vec postojeci forum)?


To nista ne treba iz kontrolnog panela. Svaki folder na serveru u okviru tvog domena koji u sebi sadrzi index.html ili index.htm ili index.php itd, moze da bude

ili
http://subfolder.mojdomen.net
ili
http://www.mojdomen.net/subfolder

Mislim, nemojte da sirite dezinformacije, kakav kontrolpanel....



[Ovu poruku je menjao euripyd dana 15.04.2006. u 14:59 GMT+1]
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja15.04.2006. u 16:25 - pre 219 meseci
Nisu dezinformacije. Preko svakog kontrolnog panela uz pomoc svega dva-tri klika moze da se kreira poddomen.

B-one.net daje samo jednu MySQL bazu u okviru paketa, zar ne?

 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.swipnet.se.



+7 Profil

icon Re: Preporuke za hosting i par pitanja15.04.2006. u 22:50 - pre 219 meseci
Ne razumem ovo sto hoces da kazes preko kontrolnog panela. Ja imam svaki poddomen tako sto imam direktorijum sa idex.

b-one nudi jednu bazu.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: Domeni :: Preporuke za hosting i par pitanja

[ Pregleda: 3297 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.