Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.6

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.6

[ Pregleda: 4844 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gnjilane
Zoran Nikolic
Svedska

Član broj: 91223
Poruke: 2
*.bredband.comhem.se.



Profil

icon Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.611.04.2006. u 23:03 - pre 219 meseci
Zanima me ima li knjiga ,tutorijala,ili nesto drugo a da covek moze da nauci brzo ovaj 3d sistem za projektovanje koristi se u naftnoj industriji.
 
Odgovor na temu

petar0001

Član broj: 64012
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.619.12.2007. u 13:11 - pre 198 meseci
Pozdrav,
ja radim u PDMS-u, upute imas u instalacijskom folderu u C:\Aveva\manuals....
Pozdrav
 
Odgovor na temu

SENS doo

Član broj: 161565
Poruke: 5
*.adsl-surfen.hetnet.nl.

Sajt: www.sens.ba


Profil

icon Re: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.623.12.2007. u 23:51 - pre 198 meseci
Citat:
petar0001: Pozdrav,
ja radim u PDMS-u, upute imas u instalacijskom folderu u C:\Aveva\manuals....
Pozdrav


Petar0001,

u kojoj design disciplini ti radis - koristis PDMS? Za koju firmu?
Mi smo u potrazi za Piping i Structural dizajnerima u PDMSu.
Ako si zinteresovan javi se na [email protected]

Lijep pozdrav

 
Odgovor na temu

srdjan milic

Član broj: 44406
Poruke: 148
*.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.627.12.2007. u 13:40 - pre 198 meseci
Pozdrav svima,

Izuzetno zanimljivo pitanje, da li postoji neka knjiga, da li postoje tutorijali...Zao mi je sto cu te razocarati ali za sve vreme rada u PDMS nisam naisao ni na jednu valjanu knjigu ili nesto slicno sto bi moglo da pojasni ovaj software.

Neverevatno.

Koliko sam upoznat postoje knjige koje objasnjavaju generalno dizajn postrojenja, i koje daju uopsteno neke reference kojih se treba drzati ali sama upotreba PDMS, ne

Kao sto je covek iznad pomenuo, postoji zvanicni AVEVA tutorijal koji se dobija uz samu instalaciju PDMS i koji sluzi samo za opste upoznavanje sa programom i modulima samoga programa. Ali stvarna upotreba programa se uci kroz upotrebu i razgovor sa kolegama i posecivanjem nekoliko foruma na internetu.

Nisam siguran kolika je zajednica PDMS specijalista uopsteno, ali mislim da postoji nacin da se na svako pitanje pronadje odgovor na pomenutim forumima....Probaj malo da googlas sto se tice foruma a ja ti mogu preporuciti:

http://www.pdmsworld.com/forum/

http://www.pdmsforum.com/

gde sam, i sam clan i pokusavam resiti nedoumice i pitanjca, naravno kada znam . Ovaj drugi se malo cudno ponasa, ali no dobro, mozemo reci da je i sam kao PDMS (musicav, i pomalo konfuzan)

Ako vas jos nesto interesuje, pisite mozda ovde i zazivi neka tema o PDMS, posto vidim da se slabo obraca paznja na ovaj dosta koristan i ne preterano fleksibilan program

Milic Srdjan
MB GigaByte 7N400L * AMD 1800+ * HDD WD80GB * Kingston 3*256 MB DC* Asus ATI 9550GE *
WinXPSp2
 
Odgovor na temu

petar0001

Član broj: 64012
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.611.01.2008. u 07:14 - pre 198 meseci
Pozdrav,

ja sam strojar i radim piping, HVAC i cabletrays.....ima na i u structure, ali se radi u tribonu m3.....Inace, firma se bavi brodogradnjom, ali, sve ove discipline su sita stvar na brodu ili na livadi.....

Ima li ko da radi u ovim disciplinama koje ja radim?
 
Odgovor na temu

Bata1981

Član broj: 154282
Poruke: 121
82.208.195.*

Sajt: mechanics.ftn.ns.ac.yu/sr..


Profil

icon Re: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.611.01.2008. u 20:15 - pre 198 meseci
A da li ste culi za Hextran 9.1?Ja ga imam ali ne mogu nikako da ga instaliram,uradio sam sve krekove koje je zahtevao ali i dalje trazi password.......nebitno ako ga neko ima instalirano mogu mu postovati knjigu za proracun i konstrukciju razmenjivaca toplote,i u toj knjizi ima nekoliko primera uradjenih bas u Hextran 9.1.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: Ima li neko ko radi sa PDMS-Plain desgn managment system11.6

[ Pregleda: 4844 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.