Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?

elitemadzone.org :: MadZone :: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20859 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

HoT_Steppa

Član broj: 25399
Poruke: 1940



+398 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?10.04.2006. u 20:49 - pre 219 meseci
Citat:
define: Da li se ovo odnosi samo na registrovae oglasivace ili ce morati svaki sajt koji se bavi oglasima da isto uradi, mislim mogu li oni nekog da nateraju da to uradi ako je recimo nesto.com i nema adrese?

Bas proveravam pcberzu, tamo jos uvek nista o ovome...
Mozda ne vazi na Internet oglase nego samo za papirne.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
213.244.212.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?01.03.2007. u 10:16 - pre 208 meseci
Vidim da je tema "stara" ali moje pitanje je u vezi deklaracije pa da ne otvaram novu temu. Dakle u tom članu zakona piše:

Oglašivač je dužan da licu koje objavljuje odnosno emituje oglasnu poruku, uz oglasnu poruku dostavi i popunjen obrazac (u daljem tekstu: deklaracija ), koji naročito sadrži podatke o:
1) proizvođaču oglasne poruke (poslovno ime i sedište, broj pod kojim je registrovan u odgovarajućem registru za obavljanje delatnosti proizvodnje oglasnih poruka, odnosno ime i prezime, adresa stanovanja, matični broj, broj lične karte i mesto izdavanja lične karte odgovornog lica);
........... idt.

e sad u nekim deklaracijama vidim da piše Podaci o proizvođaču oglasne poruke (ne popunjava se ukoliko je oglašivač sam kreirao oglasnu poruku)

Iz člana zakona ne vidim da to može da se tako napiše. Možda postoji neko tumačenje koje nisam našao ??
Moje pitanje je da li zaposleni u firmi koja se oglašava može da napravi pripremu za reklamu iako ta firma nije registrovana za proizvodnju oglasnih poruka ?

format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?01.03.2007. u 10:25 - pre 208 meseci
Ma nista to ne popunjavas, nemoj da se zamlacujes.

Ja popunim samo rubriku gde idu podaci "ko je taj sto daje oglas". Ne stavljam ni pib. One druge dve precrtam, tu o proizvodjacu oglasne poruke (WTF) i onu jos jednu. I nikad mi se nisu zalili, uvek mi je izasao oglas.

Ime prezime adresa telefon i dovidjenja.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?01.03.2007. u 14:10 - pre 208 meseci
Citat:
Joker: Moje pitanje je da li zaposleni u firmi koja se oglašava može da napravi pripremu za reklamu iako ta firma nije registrovana za proizvodnju oglasnih poruka ?

Da li zaposleni u firmi mogu da rade kao obezbedjenje firme ako firma nije registrovana kao FTO? Da li mogu da voze sluzbeni automobil ako firma nije registrovana za drumski saobracaj? Da li cistacica sme da cisti po firmi ako firma nije registrovana za usluge odrzavanja cistoce? Glupih li pitanja...

Na stranu to sto se odavno ne registruje svaka delatnost kojom se preduzece bavi, vec samo pretezna, tako da svaka firma moze da izvrsi uslugu proizvodnje oglasne poruke drugom pravnom ili fizickom licu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
89.110.197.*



+3 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?01.03.2007. u 19:06 - pre 208 meseci
Tacno tako

Pricao sam ja na sa nekom devojkom/zenom koja se javlja na telefon tamo u halooglasima, bas vezano za deklaraciju. Kaze ona: "Nama to traze, mi trazimo vama. Popunite nesto samo da imamo".

I divota
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?01.03.2007. u 21:41 - pre 208 meseci
Citat:
spartak:koja se javlja na telefon tamo u halooglasima

e, dobro me podseti, u kontekstu onog gore, smeju li radnici da se javljaju na telefon ako firma nije registrovana za telekomunikacione usluge?
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
213.244.212.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?02.03.2007. u 06:40 - pre 208 meseci
@pctel
Ti ili nećeš da shvatiš pitanje ili .........
Ajd sad još jednom pročitaj moje pitanje, ili još dva puta. Ali mogu ovde da ponovim pitanje, bitan deo ću da boldujem:

Moje pitanje je da li zaposleni u firmi koja se oglašava može da napravi pripremu za reklamu iako ta firma nije registrovana za proizvodnju oglasnih poruka ?

A sada da pojednostavim:
Da li ti možeš da napravis pripremu reklame za svoju firmu i odneseš je u redakciju novina da je objave i u rubrici Proizvođač oglasne poruke upišeš svoju firmu ? Pošto u zakonu piše ........broj pod kojim je registrovan u odgovarajućem registru za obavljanje delatnosti proizvodnje oglasnih poruka..........
Nije bilo reči o izradi reklamne poruke drugom pravnom/fizičkom licu.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Halo Oglasi - deklaracija? What the hell?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 20859 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.