Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer

[es] :: .NET :: Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer

[ Pregleda: 1886 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gewra
Ivan Djuric
Beograd

Član broj: 43205
Poruke: 31
*.46.eunet.yu.



Profil

icon Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer04.04.2006. u 18:15 - pre 219 meseci
Samo da napomenem da koristim C# i MS SQL
Dakle, koliko se secam ranije je ovo moglo. Napravi se konekcija sa bazom i jednostavno se prevuce data konekcija iz server explorer-a misem u designer. Zatim sam Visual Studio napravi kod u InitailizeComponent tipa:
this.sqlConnection1=new System.Data.SqlClient.SqlConnection();
this.sqlConnection1.ConnectionString=........
i na dnu prozora visual studia se formira objekat sqlConnection1 kome se zatim moze pristupati kao i bilo kojoj drugoj kontroli.

Elem meni ovo iz nekog razloga ne radi u Visual Studio 2005. U prethodnoj verziji fercera bas lepo, pa sad ne znam da li je negde problem je ova opcija izbacena (u sta prosto ne verejum).
Takodje u server ecplorer/u kada izaberem datu database connection, sve lepo vidim, sve tabele, sve poglede,... ali nemogu da pristupim prozoru propreties?!
Ako neko zna u cemu je stvar molio bi da mi pomogne.
Ivan!
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer05.04.2006. u 00:44 - pre 219 meseci
Oces da kazes da nemas u sqlConnection - Komponentu u ToolBoox-u koju ces da prevuces na Formu i mozes joj pristupiti
???

Ako je to onda idi ovako:

Ides na ToolBox - Data - Desni Klik negde u podrucju data ili cak i na data ako hoces.
Iz prikazanog PopUpMenija izaberi Choose Items...

U .NET FrameWorks Components
Cekiraj:
SqlCommand
SqlConnection
SqlDataAdapter
I na kraju klikni na OK i te komponente ce se pojaviti u ToolBoox i kasnije ces ih moci jednostavno ko i sve druge da prevuces na formu i da se dole pojavi/formira sqlConnection1 ....

Pozzzzz
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

gewra
Ivan Djuric
Beograd

Član broj: 43205
Poruke: 31
*.42.eunet.yu.



Profil

icon Re: Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer05.04.2006. u 09:25 - pre 219 meseci
U toolbox-u definitivno nisam imao bilo sta vezano za sql ukljucujuci i sqlConnection, SqlDataAdapter i SqlCommand, pa sam dodao naknadno. Medjutim ja koliko se secam nekad je moglo lagano da se data connection iz serever explorer-a prevuce u formu i da C# sam generise sql konekciju. Zatim se jednostavno iz server explorer-a vukla npr. tabela u designer pa bi C# sam generisao SqlDataAdapter.
Zakljucak je da meni ove stvari ne rade i interesuje me da li je to izbaceno iz .NET-a (u sta cisto sumnjam) ili je jednostavno neko glupo podesavanje.
Pozdrav, Ivan!

[Ovu poruku je menjao gewra dana 05.04.2006. u 10:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Ubacivanje database connection iz server explorer-a u designer

[ Pregleda: 1886 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.