Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SB Audigy i OpenBSD 3.8

[es] :: BSD :: SB Audigy i OpenBSD 3.8

[ Pregleda: 2753 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon SB Audigy i OpenBSD 3.804.04.2006. u 17:10 - pre 218 meseci
Imam li sanse da moj Audigy proradi u Open BSD-u 3.8,jer sam tek kada sam nabavio 3.8 verziju provalio da ce SB Audigy imati punu podrsku u verziji 3.9 koja se ocekuje u maju-j...m ti malera,a taman sam nabavio i DVD sa svim programima....
Prilikom boot-a prikazuje mi da je nasao SB Audigy,ali izabacuje i not configured,sto prema dokumentaciji koju sam gledao znaci da nije podrzan...
Da li postojki neki drajver koji moze da se skine posebno sa net-a-kada sam koristio FreeBSD 5.3 uspeo sam poteram SB Audigy na njemu uz pomoc emu10k1 drajvera koji je inace predvidjen za SB Live kartice,koja je u principu jako slican Audigy-ju
Da li nekako mogu da ucitam taj modul koji,koliko sam video,postoji i u OpenBSD-u i koristim ga za Audigy?
Kako se to radi-nije kao kod FreeBSD-a sa kldload(probano),vec....?
Ima li pomoci?
Sluga pokoran....
PoZ!
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: SB Audigy i OpenBSD 3.804.04.2006. u 18:12 - pre 218 meseci
Ako nisu promjenili politiku od 3.5 verzije (sta cisto sumnjam) OpenBSD-ev kernel je projektiran kao jedan jedini file, bez dinamickih modula (kao na FreeBSD-u ili Linux-u). Tako da ako nemas podrsku u samom kernelu, djaba ti sve skupa.

Ali, postoji Open Sound System. Lista podrzanih kartica je na http://www.4front-tech.com/osshw.html, a OSS podrzava i OpenBSD 3.8. Samo ga skini sa te stranice, to je zapravo full functional trial verzija. Trial je, cini mi se, 3 mjeseca, nakon cega ga samo deinstaliras i instaliras opet.

Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.vdial.verat.net.



+4 Profil

icon Re: SB Audigy i OpenBSD 3.805.04.2006. u 01:20 - pre 218 meseci
Citat:
z@re: Ako nisu promjenili politiku od 3.5 verzije (sta cisto sumnjam) OpenBSD-ev kernel je projektiran kao jedan jedini file, bez dinamickih modula (kao na FreeBSD-u ili Linux-u). Tako da ako nemas podrsku u samom kernelu, djaba ti sve skupa.


Pa....pretpostavljao sam to,a i logicno je-kod Open BSD-a je sigurnost na prvom mestu,a udobanost i sve ostalo sto ide uz to je na drugom :-)

Citat:
z@re:
Ali, postoji Open Sound System. Lista podrzanih kartica je na http://www.4front-tech.com/osshw.html, a OSS podrzava i OpenBSD 3.8. Samo ga skini sa te stranice, to je zapravo full functional trial verzija. Trial je, cini mi se, 3 mjeseca, nakon cega ga samo deinstaliras i instaliras opet.


Hvala puno za ovo-SB Audigy se nalazi na spisku podrzanih kartica,a nadam se da se propevati na verziji drajvera za OpenBSD 3.8 koju cu uskoro skinuti....
Treba da sredim particije na disku gde mi je je OpenBSD-sve je u haosu-tako da cu verovatno raditi re-install.....
I ako cemo pravo vise mi se svidja OpenBSD-mozda jeste(nesto)komplikovaniji nego FreeBSD(bar kada su prosecni korisnici u pitanju)ali mi se neke stvari veoma svidjaju-FFS fajl sistem,odlicna hardverska podrska u samom kernelu(rekao bi cak i bolja nego kod FreeBSD-a)-ladno mi je automatski,prilikom konfigurisanja Xorg-a prepoznao mis sa tockicem i automatski to namestio...
Takodje cini mi se da su binarni paketi(ljudima je bitna stabilnost i sigurnost pre svega,a ne cutting i bleeding edge)kod njega pouzdaniji nego kod FreeBSD-a koji forsira source,a i sam managment paketa je,iako skoro isti,ipak malo elegantnije resen.....
Ali je u pitanju OS za ne bas svakog(reklo bi se i hakerski),pa se korisnici OpenBSD-a u Srbiji mogu prebrojati na sake dve ruke ,sto je zaista steta,jer on moze uz nesto truda da postane i odlican desktop sistem....
Eto i hvala jos jednom!
PoZ!
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

z@re
Zarko Bulatovic
Split

Član broj: 29849
Poruke: 443
*.cmu.carnet.hr.



+25 Profil

icon Re: SB Audigy i OpenBSD 3.805.04.2006. u 14:06 - pre 218 meseci
Po meni je najveca prednost OpenBSD-a sama politika cistoce sistema, bas onako UNIX tradicionalno. Bazicna instalacija ti instalira samo bazu sistema, cisto bez ikakvih dodatnih paketa, i opcionalno jos X11 ako navedes. Dalje sve radis sam, a definitivno nije tesko dovlacit pakete sa ftp-a, i instalirat ih sa pkg_add.

Ima i OpenBSD ports stablo, samo kako je sigurnost na prvom mjestu, tako se vise koristi repozirotij prekompajliranih paketa, jer su oni sigurno testirani na propuste, patchani, itd...

Ni ja nisam imao znatnijih problema sa hardverom, takorec sve je radilo OOTB. Cak sam i uspio nabuzit 3D akceleraciju desktopa, preko UtahGLX/Mesa3D stvari, jer je graficka starije generacije (MGA-G400).

Ali, najvise me odbija u desktop radu cinjenica nepostojanja kernel podrske za DRI, tako da mozes zaboravit hadversku akceleraciju ako imas karticu mladju od 2001. godine koja nije podrzana preko UtahGLX (ovaj projekt je trenutno u teskom mrtvilu). I eto, ako ti nije HW podrzan direktno u kernelu, mozes se kiselit. Eto, tebi za zvuk je lako, jer postoji OSS, ali ako imas neki egzoticni kontroler/periferiju/mrezni uredjaj, nemozes prakticki nista konstruktivno napravit oko toga. Core je cisti monolit, znaci driveri su direktno upakirani u jedan kernel binary, kojeg konfiguriras preko conf fileova. Sve sta nema u tom core-u, je fakticki nepodrzano.



Q: HSP56 Micromodem nece da radi kompjuter ga prepozna a kad treba da se konektujem nece ne daje ni znaka zivota. u cemu je problem.

A: Crko mozda od grmljavine mozda od spanaca. Uglavnom baci ga u WC solju jako povuci vodu. Skupi 5e i uzmi drugi i ne postuj temu na pogresno mesto.
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
213.244.197.*



+4 Profil

icon Re: SB Audigy i OpenBSD 3.815.04.2006. u 22:49 - pre 218 meseci
Evo javljam se konacno,a nisam uspeo da poteram OSS.....
Kada pokusam da ucitam ossmix ili testiram karticu,koja je inace prepoznata-on prijavi da ne moze da ucita libc.neki broj....
Kada pokusam da ucitam OSS sa "soundon" on kaze da je sve ucitano,ali cuje se samo neko priguseno sustanje svo vreme....
Mozda gresim u tome sto nisam kompajlirao kernel-jer je pre instalacije drajvera potrebno je u kernelu iskljuciti podrsku za zvuk,a to raditi to preko config-a nije bas srecno reseneje,jer mi se u /usr/src ne nalazi nista-da li je moguce....
Ili da ja lepo sacekam Open BSD 3.9 koji izlazi u maju i koji ce imati punu podrsku za Audigy,pa da uradim upgrade sa cd-om....
Well?
Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

[es] :: BSD :: SB Audigy i OpenBSD 3.8

[ Pregleda: 2753 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.