Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podešavanje SpeedTouch 516 ADSL modema

[es] :: SOHO Networking :: Podešavanje SpeedTouch 516 ADSL modema

[ Pregleda: 4318 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Podešavanje SpeedTouch 516 ADSL modema04.04.2006. u 16:30 - pre 219 meseci
Pozdrav, juce sam prikljucio si ADSL, i dobio uz link

SpeedTouch 516

-----------------------------------------------------
Stvar je slijedeca, imam mrezu racunara, na jendom od racunara u mrezi tacnije 192.168.106.115 je instaliran IIS, imam stalnu ip adresu i htio bih da podignem web i ftp server za licne potrebe, kada kucam localhost server radi , međutim kad kucamwan ip tj javnu onda mi otvara web sucelje rutera, kad pingam svoj ip ima pinga, ali kad neko drugi sa druge ip pingfa moji IP nema odziva, takođe imal ko iskustva s ovim ruterom kako da ga nastimam da otvaram web server.

PLZ POMOC

[Ovu poruku je menjao trooper dana 14.04.2006. u 15:55 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Pomoć oko privatnog servera ?04.04.2006. u 19:00 - pre 219 meseci
To je ovaj modem:

http://www.speedtouch.com/prod516.htm
dok ja koristim:
http://www.speedtouch.com/prod510.htm

Sta trebas da uradis jeste:

kucas: http://10.0.0.138

eventualno kucas user i pass ako imas (ako je podeseno) za modem. Ako nije - cim pristupis web interfacu modema NAMESTI user i pass ili preimenuj default admin/admin u nesto 'teze'.

Zatim, ides na (nadam se da se meni ne razlikuje previse od mog): Advanced > Napt > Napt entries, pa kucas new, pa:

Protokol TCP (za web)
inside IP: 192.168.106.115
inside port: 80 (80 je default za web servere, ali ako instaliras IIS na 3355, onda tu stavis 3355);
outside IP: 0.0.0.0 (ovo znaci: bilo koja. Ako za neke druge servere / servise na kompu zelis da ogranici pristup samo jednoj (grupi) ip adresa, onda ih tu kucas);
outside IP: 80

Zatim Apply, a zatim Save All (gore levo, iznad menija).

Sada ce moci da pristupaju tvom IIS-u na 192.168.106.115 preko 'spoljne', tj javne IP adrese.

Ako hoces FTP, onda radis isto, samo kucas druge portove, i trebaju ti oba protokola...

Ovo gore se drugacije zove 'otvaranje' portova na routeru. Sta se zapravo desava, jeste da drugi racunar pristupa tvojoj IP adresi (na kojoj je router prvi u mrezi) na odredjenom portu. Router prepoznaje port, zatim proverava sta je na tom portu i odradjuje tu akciju. U slucaju web servera, port 80, dogadja se, da racunar koji pristupa portu 80, bude od strane routera preusmeren interno u mrezi ka racunaru 192.168.106.115, zatim na tom racunaru se javlja IIS, koji usluje stranicu. Ista fora za FTP (port 21 standardno). Takodje za sve druge stvari je isti princip: P2P programi, razni drugi serveri i tako dalje.

Obrati paznju, da sto vise otvorenih portova imas, to je potencijlna opasnost veca. NIKAKO ne savetujem da koristis opciju u web interfacu:

Advanced > Napt > Default Server kojom SAV saobracaj, na SVIH 65.000+ portova usmeravas ka jednom racunaru, vec _jedan_ po _jedan_ port otvaraj, kako ti se ukaze potreba. Bice daleko bolje zasticen sistem ;)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pomoć oko privatnog servera ?05.04.2006. u 06:39 - pre 219 meseci
Smile je lepo objasnio.
Imam i ja jedan speedtocuh modem sa eth portom, radi fino, i isto je admin interfejs na toj adresi.

P.S. Sta ce tema na hostingu=??
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć oko privatnog servera ?05.04.2006. u 10:43 - pre 219 meseci
Druze hvala ti puno, bitno je da znam nacin, mada nisam nista napravio, jer ne znam ne moze niko od mojih jarana da pinguje moj IP, jel moguce kako da je na ruteru zakljucan pristup IP, pinganje i to. Znam da mi je staticka iP , znam i koja kad je prazno sve u natu-i po defaultu kad kucam ip svoj pravi tj wan IP otvara mi control panel rutera, a kad stavim ovo sto si mi ti rekao nista canot page display, pokusao sma promjneiti port staviti na 81 i isto opet.
 
Odgovor na temu

SmilieBG
Aleksandar Skodric
NL

Član broj: 13094
Poruke: 1821
*.speed.planet.nl.



+3 Profil

icon Re: Pomoć oko privatnog servera ?06.04.2006. u 21:17 - pre 219 meseci
Pazi, ako te je blokirao provajder 'ispred' routera, onda ne moze niko da ti pridje..

Napisi prva 2 sloga IP adrese za koju smatras da je staticna, dakle: 123.123. ostalo ne moras...

Sve mi nesto mirise, da dajes drugovima adresu iz private range :)

Poz,
Sale
=========
Uporedi cene i karakteristike za vise od 10.000 proizvoda, izmedju ostalog:
Digitalni foto-aparati
Mobilni telefoni
Skolski pribor
=========
 
Odgovor na temu

zerostyle
Damir Basic
INTERNET KLUB EXTREME

Član broj: 10633
Poruke: 260
*.rb.a.2-1.230.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Pomoć oko privatnog servera ?14.04.2006. u 06:08 - pre 219 meseci
Hmm sory sto me nije bilo dugo, ev ip 195.222....
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Podešavanje SpeedTouch 516 ADSL modema

[ Pregleda: 4318 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.