Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija stane kod provjere diska...

[es] :: Linux :: Instalacija stane kod provjere diska...

[ Pregleda: 4127 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Instalacija stane kod provjere diska...04.04.2006. u 11:26 - pre 218 meseci
Kada pokrenem instalaciju, on ucita svoje podatke i sl., i kod provjere diska kada radi (on sam), jednostavno stane i ne ide vise, samo stoji (ver.: SuSe 9.3 DVD, RadHat 8 ili tako neki), pa ako netko zna...
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...04.04.2006. u 13:56 - pre 218 meseci
A koji HDD imaš? Da nije SATA?

I ja sam imao sličnih problema kada sam pokušavao da instaliram neke distribucije sa starijim kernelom...
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...04.04.2006. u 15:18 - pre 218 meseci
Nije imam normalni ATA disk, tako da nije... Imam ovaj novi SuSe 9.3 (mislim na originalnom DVD-u, i imam RedHat i jos nekih, ali mi stane jednostavno na provjeri diska), pravio sam i njegove ( za Linux particije Swap i Ext3 - mislim), ali nije moglo...

Ne znam sta je razlog, ali jednostavno samo stoji tako i ne pomjera se dalje dok ga ne restartujem, i kad ga ponovo boot-am, dode ponovo do provjere diska/ova i stane!!!
 
Odgovor na temu

Borovic
Stefan Borovic
Beograd

Član broj: 80154
Poruke: 204
*.eunet.yu.

Jabber: borovic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...23.04.2006. u 17:23 - pre 218 meseci
Prvo, pokusaj da napises sta ti TACNO kaze SUSE i Red Hat kada instalacija zamrzne.Takodje, probaj da pokrenes instalaciju Slackware Linux samo da vidis da li i on ne radi.Pomocu Slackware-a mozes da pre pocetka instalacije izaberes kernele, pa vidi da do toga nije problem.Napominjem, samo pokusaj da pokrenes setup u Slackware-u, ako neces da ga instaliras samo idi na Exit.SUSE i Red Hat odmah ucitaju kernel koji je po defaultu, pa to moze nekada da bude problem.I da ne bi bilo mozda bolje da uzmes novije verzije ovih distribucija?Javi rezultate.
n
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 10:41 - pre 218 meseci
Kada pokrenem instalaciju SuSa, kad dode do provjere diska/ova tu stane i "zamrzne" se, tj. mogu pomjerati kursor misa, ali instalacija samo stoji tu i ne ide dalje...

A kod RadHat-a, isto dode diskove ili tako nesto i onda izbaci "error", i pise mi da restartujem komp, i kada ga restartujem onda ponovo dode na isto...

A Slackware mislim da nisam probao, ali kad budem isao kuci probam pa javim... Mislim da mi je konfiguracija dovoljno dobra i da bi to trebalo sve funkcionisati...(jer sam na forumu vidio da sa puno slabijim konfiguracijama radi normalno)!!!

P4 1.5 GHz
RAM: 256 MB (RAMBUS)
HDD: 80GB i 40GB
MB: P4T
Graficka: 32MB ASUS V6800
DVD-RW...
Creative SoundCard
.
.
.

Ne znam sta bi moglo biti, probavao sam svasta, i nista nije promijenilo situaciju, ali necu da odustanem, jer mislim da je Linux nesto extra... Probavao sam Knoppix i cini mi se super!!! Probat cu kada dodem kuci to sa Slackware-om, pa ako ne mogne eto me opet po vasim ledima...

Hvala!!!

[Ovu poruku je menjao Karlo Gavric dana 24.04.2006. u 11:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 11:06 - pre 218 meseci
RH8? To je stara distribucija, ako je knoppix live radio OK, to je do starije distribucije onda. Slicno mozda i za SUSE (mada je novija). Ako ti Knoppix radi, mozes njega instalirati na hard disk, kako to ja nikad radio nisam, mogu ti samo pozeleti puno srece, uz nadu da ce ti ovo uputstvo

http://www.freenet.org.nz/misc/knoppix-install.html

biti od koristi.
 
Odgovor na temu

Borovic
Stefan Borovic
Beograd

Član broj: 80154
Poruke: 204
*.eunet.yu.

Jabber: borovic@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 12:14 - pre 218 meseci
Mislim da instaliranje Knoppix-a na har disk nije bas najbolja ideja jer je on zamisljen prvenstveno kao Live! distribucija.Pa zak stavise u Knoppix-ovom helpu kaze da je bolje instalirati Debian!A sto se tice distribucija SUSE i Red Hat, verzije koje ti imas, kao sto sam vec napomenuo, su prilicno stare pa bi bilo dobro da uzmes novije.I javi rezultate sa Slackware-om!Srecno!
n
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 13:17 - pre 218 meseci
da nije mozda particijska tabela 'pokvarena'? ako nemas nsita pametno an disku.. obrisi sve, sve particije i probaj jos jednom
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 14:26 - pre 218 meseci
Citat:
mulaz: da nije mozda particijska tabela 'pokvarena'? ako nemas nsita pametno an disku.. obrisi sve, sve particije i probaj jos jednom



Ovako, jednom sam bio napravio particiju swap i ext2/ext3, i oprobavao i nista nije pomoglo, pa sam onda formatirao disk i napravio FAT32 i pokrenuo instalaciju (jer Linux ne cita NTFS ili???) i opet je sve bilo po starom... - NISTA!!!

Imam dva diska kao sto sam vec rekao, ali bilo koji da formatiram ili odradim(napravim particije za Linux ili FAT32 nista ne pomaze), uvijek isti problem javlja...

I jos jedno pitanje za Borovica, jeli ima negdje da netko snima ili tako nesto distribucije, ili ako imas ti pa da se cujemo na PP i dogovorimo...

Hvala
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 14:31 - pre 218 meseci
Linux čita, šta više i piše na ntfs, ali za to su potrebna neka dodatna podešavanja. Nešto mi nije jasno u tvojoj priči. Kada startuješ SuSe (recimo da se držiš njega jer je on kudi kamo bolje rešenje od dva ponuđena), On izvrši inicijalizaciju sistema, uđeš u njegov meni za instalaciju, namestiš particionisanje, namestiš pakete i stratuješ instalaciju, i on ti... Isformatira hd i javlja poruku greške ili ti čak ni to ne uradi?
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 15:10 - pre 218 meseci
Ovako, boota se iz DOS-a, i onda dolazi ono odabir instalacije... onda podesavanje jezika i ta cuda, i onda on pocne odradivati onaj dio gdje vrsi provjeru hardwerea (USB - nesto prijavljuje ga, i drugo) i kada dode do HDD-a onda jednostavno stoji tu i ne ide dalje od te provjere... Zasto - nemam pojma, da su mi diskovi osteceni ne bih rekao jer sam prije 10-ak da´na formatirao disk i stavio XP na njega sa SP-om bez ikakvih problema!!!
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 15:24 - pre 218 meseci
neverujem da je problem u diskovima... Interesuje me da li ti je primarni na grani hd ili cd? Možda je u pitanju i neka nekompatibilnost sa ovim hd-om (sa obzirom da ti je knopix radio - ne reče koja verzija knoppixa). Možda je nešto što su tek noviji kerneli razrešili. U tom slučaju bi bilo idealno neku novu distribuciju da uzmeš... Probaj sa nekom Mandrivom 2006 ili tako što. Oni su relativno konforni za instalaciju, vala baš Win model... Može se naručiti neke distribucije sa interneta (ako nemaš dovoljno dobru vezu da ih sam skineš)...
 
Odgovor na temu

Karlo Gavric
Wien

Član broj: 69912
Poruke: 578
*.lang.uni-linz.ac.at.



+2 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 15:31 - pre 218 meseci
A gdje bih ih mogao skinuti (ako ima free), a diskove sam kopcao svakako, kopcao sam samo jedan disk i CD/DVD-ROM ali nije pomogle...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...24.04.2006. u 16:23 - pre 218 meseci
Ako imaš torrent programe (nažalost moraćeš malo potražiti) www.torrentreactor.com i www.torrentspy.com . Tu možeš naći i one distribucije koje nisu free, pa ako si totalno bez iskustva predlažem ti da skineš Xandrosa 3.0 deluxe, strava fino radi ili nešto što ti dalje preporučujem...

za noramlno skidanje
ako si bez iskustva:
kubuntu http://www.kubuntu.org/download.php
ubuntu http://www.ubuntu.org/download.php
mandriva free varijanta (mada je ja ne volim nešto) http://wwwnew.mandriva.com/en/downloads/mirrors
suse free varijanta http://en.opensuse.org/Download
vector linux http://www.vectorlinux.com/mod...page&menu=12&page_id=4
atomx linux (pošto je distro iz srbije pa možeš tražiti podršku na jeziku koji razumeš) www.atomixlinux.org

ako imaš malo više iskustva u radu sa linuxom
slackware http://alphageek.dyndns.org/linux/slackware-mirrors.shtml
gentoo http://www.gentoo.org/main/en/mirrors.xml

Posebno bi ti predložio gentoo jer je mene oduševio (a ja sam ti tip čoveka koga je veoma teško oduševiti) i kubuntu (u varijanti ako si bez iskustva)

[Ovu poruku je menjao vladared dana 24.04.2006. u 17:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao vladared dana 24.04.2006. u 20:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.adsl.beocity.net.



Profil

icon Re: Instalacija stane kod provjere diska...25.04.2006. u 18:23 - pre 218 meseci
Kažeš da si bez problema instalirao WinXP. Ta konfiguracija hardware-a je u redu i ako još uvek imaš taj XP iz njega obezbedi kontinualni prazan prostor na disku gde misliš da instaliraš SuSE.
SuSE traži da napravi dve particije a ako nema uslova on ćuti neko vreme i onda javi da nema prostora za instalaciju. Tada pomaže expert mode.
Da bi SuSE mogao da napravi sam particije potrebno je da na disku pored praznog prostora budu još najviše dve primarne particije (extendented je primarna sa logical volumes) i kreni u instalaciju naravno ne iz dos-a već direktno sa boot dvd-a.
Ako nemaš ove uslove onda napravi extended particiju i swap u njoj a ostatak ostavi prazno da bi SuSE napravio root sa reiserfs, na ext2 ili 3 SuSE loše radi. Ostalo je gore opisano.

Knoppix svaki a pogotovu 4.0.2 dvd radi perfektno instaliran na hdd a ako izabereš Debian like instalaciju, dobijaš kustomizovan Debian iz testing grane i sve pogodnosti koje on nudi uključujući, beše, apt-get ili tako nekako kojim ga ažuriraš bezbedno jer on proveri sve međuzavisnosti. I za njega su ti potrebne minumum dve particije swap i / (root). Čini mi se da se instalira komandom sudo knoppix-installer. Davno bilo kad sam ga držao na laptopu.

Sve ovo važi pod predpostavkom da su ti instalacioni mediji ispravni. RH zaboravi stvarno je matora distribucija. Ako instaliraš SuSE 9.3 sa net-a svuci dva malo veća multimedijalna paketa kao update i miran si sa multimedijom u potpunosti.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Instalacija stane kod provjere diska...

[ Pregleda: 4127 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.