Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pocetnik trazi pomoc

[es] :: MS SQL :: Pocetnik trazi pomoc

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lazarius

Član broj: 45885
Poruke: 31
*.nasamreza.com.



Profil

icon Pocetnik trazi pomoc01.04.2006. u 11:08 - pre 219 meseci
Nedavno sam dobio mogucnost koriscenja MS SQL od provajdera.Moj problem je u tome sto se ne mogu nikako konektovati na server (koristim EMS SQL Manager 2005).Izbacuje mi poruku da server ne postoji ili je pristup serveru zabranjen.Zanima me u cemu gresim.Provajder me je obavestio da treba da ubacim par linija koda(poslao mi je include file) ali ja ne znam gde treba njega da ukljucim.Moze li mi neko pomoci?Hvala
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Pocetnik trazi pomoc01.04.2006. u 12:27 - pre 219 meseci
Sumnjam da ćeš moći da se nakačiš od kuće - provajder ti je dozvolio korišćenje MSSQL, ali njemu možeš pristupiti samo sa svog sajta (iz svojih skripti). Skriptu koju si dobio koristiš da vidiš kako da se iz svojih skripti (ASP pretpostavljam) povežeš na bazu.
 
Odgovor na temu

lazarius

Član broj: 45885
Poruke: 31
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Pocetnik trazi pomoc01.04.2006. u 13:13 - pre 219 meseci
Ako sam dobro razumeo treba da skriptu koju sam dobio upload-ujem na svoj sajt (uz pomoc FTP-a).Sta onda? Provajder kaze "pristupate serveru iz MS SQL Enterprise Managera.Osim ovih podataka (username, password) potrebno je da sami kreirate include file koji izgleda ovako..... i da ga nazovete npr. sql.inc".Evo o cemu se radi:hocu da pokusam da podignem forum na svoj sajt (skinuo sam web wiz forum), ali da bih ga administrirao treba da kreiram bazu na serveru.Ovih par linija koda koje sam dobio - treba da ih sacuvam - kako,kao koji tip fajla i gde?Napominjem da je zakupljen data host C paket kod provajdera (omogucav rad sa bazama podataka).Ne mogu da se snadjem nikako-googlajuci nailazim na uputstvo za konekciju (imam username i password), postupim po njemu ali i dalje nista.Server je MS SQL 2000.
 
Odgovor na temu

[es] :: MS SQL :: Pocetnik trazi pomoc

[ Pregleda: 1733 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.