Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektromagneti (od cega da koristim)

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektromagneti (od cega da koristim)

[ Pregleda: 2873 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Elektromagneti (od cega da koristim)30.03.2006. u 11:57 - pre 220 meseci
Ovako, potrebni su mi elektomagneti ili neko slicno resenje za udarace koji bi bili kontrolisani putem racunara preko MIDI izlaza. Ono sto je veoma bitno je da sve bude dovoljno brzo kako nebi bilo veceg kasnjenja. Elektromagneti nebi morali da pokrecu bubnjarske palice koje su relativno teske vec krace, lakse palice ali je snaga ipak kriticna. Imam u vidu palice poput, do pola polizane lizalice :) Razmisljao sam o elektromagnetima kakve sam vidjao na ventilima ves masina, i oni bi bili dobri za metalofon, ali za bubnjeve nisu bas zgodni. Naleteo sam na lika koji je napravio isto ovo sto ja hocu ali je koristio pneumatiku sto je prilicno skupo. Verujem da je moguce reciklirati neke atenuatore iz nekog krsa ili u krajnjem slucaju kupiti neke elektromagnete, samo od cega. Unapred hvala.
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Elektromagneti (od cega da koristim)30.03.2006. u 21:22 - pre 220 meseci
Klasično "ding-dong" zvonce?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

fibra
Saša Đurić
Beograd

Član broj: 37773
Poruke: 240
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Elektromagneti (od cega da koristim)30.03.2006. u 21:40 - pre 220 meseci
Dovoljno je jako za ovu namenu? Nesto sam razmisljao... mozda neko od viklera pravi elektromagnete. Ja kao izlaz imam LED-ove. Paralelno sa njima bih stavio neke tranzistore ili tiristore koji bi pogonili elektromagnete. Koje bi mi bilo najbolje (najpovoljnije) resenje od LED-a do udarca u bubanj. Dali da koristim nizi napon ili 220V za elektromagnete i po kojoj formuli mozda da izracunam broj namotaja/debljinu zice? Kojim tranzistorima/tiristorima da pogonim elektromagnete ako je poznata njihova karakteristika. Bio bih zahvalan za savet ili strucno misljenje posto znam da je sve ovo izvodljivo ali ne i koji je najbolji i najefikasniji nacin za to. Nalazio sam na netu firme koje prodaju elektromagnete, ali su za profi upotrebu i prilicno su skupi. Znaci meni treba neka "stap i kanap" kombinacija :) jer sva ta skalamerija i treba da izgleda bas tako - sklepano. Ima li neko iskustva u slicnim stvarima?

[Ovu poruku je menjao fibra dana 31.03.2006. u 12:50 GMT+1]
Pozdrav, Saša
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Elektromagneti (od cega da koristim)

[ Pregleda: 2873 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.