Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Quark i fontovi.....

[es] :: Izdavaštvo :: Quark i fontovi.....

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PredragDJ
Predrag Djuricic
Belgrade

Član broj: 61529
Poruke: 17
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 311959219


Profil

icon Quark i fontovi.....29.03.2006. u 23:36 - pre 219 meseci
Pozdrav,
quark i fontovi...koliko se samo to spominjalo :D
Radio sam u Indesign-u i sve je bilo uredu prepoznao je normalno cirilicna slova, ali nisam mogao dalje da radim sa Indesign-om jer mi je sporo radio ( 5 strana uradim za sat vremena), dok u quark-u za sat vremena ceo bilten (u latinici) od 60 strana (brz program i jednostavan). Moj problem u quark-u je sledeci :
- Prvo dobijem tekstove na papiru, ja ih skeniram u JPG, i u ABBY-u skinem tekst i prebacim u WORD. A sad najbitnije posto u WORD-u mi je po default-u ARIAL ( kad prebacim tekst), sledeca stvar koju uradim u WORD-u jeste da Izbrisem font ( Clear Formatting) i stavi mi Times New Roman, i stavim u WINDOWS-u na Serbian(Cyrilic) i nastavim da pisem ( ja mislim da je to Unicode). Posle ja slozim tekst kako treba da bude, i uradim ( t.j. pokusavao sam da uradim ) da uz pomoc Yucc programa u WORD-u prebacim iz Latinice u Cirilicu ( ima i iz Latinice u Latinicu - ali to mi ne treba ), sve sam pokusavao ali nece u Quark-u da prepozna.....sve sami znaci Upitnika.... :(
- Da li treba posle Yucc u neki "ispravljeni" Yu times font prebacim ili neku drugu caku da upotrebim???
Hvala na razumevanju
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Quark i fontovi.....30.03.2006. u 09:51 - pre 219 meseci
Koristi Passport 6.5, ne bi trebalo da imaš problema.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
195.178.39.*

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Quark i fontovi.....30.03.2006. u 12:37 - pre 219 meseci
Za razliku od InDesigna i sličnih savremenih programa, Quark ne podržava Unicode, zaključno sa verzijom 6.5. Za sedmicu su najavili tako nešto, a u međuvremenu moraš da koristiš YUSCII raspored, ili Type 1 EastEuropean verzije fontova, ako uspeš da ih nađeš.


%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

PredragDJ
Predrag Djuricic
Belgrade

Član broj: 61529
Poruke: 17
*.dialup.sezampro.yu.

ICQ: 311959219


Profil

icon Re: Quark i fontovi.....30.03.2006. u 23:29 - pre 219 meseci
Pokusacu da nadjem quark 6.5 passport, i pokusacu sa tim fontovima.
Hvala
 
Odgovor na temu

vladimirt
puno ime
Beograd

Član broj: 68578
Poruke: 292
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Quark i fontovi.....30.03.2006. u 23:44 - pre 219 meseci
Citat:
u međuvremenu moraš da koristiš YUSCII raspored


Apsolutno netačno. Quark čak i u ranijim verzijama (5.0 sigurno, koliko se sećam i 4.x, možda čak i 3.31) prepoznaje Unicode fontove (Arial, Times New Roman itd.) ali ih deli na više različitih -- nprr Arial na Arial CE (latinica), Arial CYR (cirilica) itd. U verziji 6.5 su otklonjeni neki drugi iritirajući problemi, kao što je problem štampanja ćirilice i latinice u istom tekst boksu.
Mnogo je interesantnije ne znati nego znati. Kada znamo, svi znamo isto. Kada ne znamo, svako ne zna drugačije.
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
195.178.39.*

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Quark i fontovi.....31.03.2006. u 09:55 - pre 219 meseci
Citat:
vladimirt: Apsolutno netačno. Quark čak i u ranijim verzijama (5.0 sigurno, koliko se sećam i 4.x, možda čak i 3.31) prepoznaje Unicode fontove (Arial, Times New Roman itd.) ali ih deli na više različitih -- nprr Arial na Arial CE (latinica), Arial CYR (cirilica) itd. U verziji 6.5 su otklonjeni neki drugi iritirajući problemi, kao što je problem štampanja ćirilice i latinice u istom tekst boksu.


Unicode upravo i jeste mogućnost postojanja više kodnih rasporeda u jednom fontu. Quark ga ne podržava, zato i radi to što si opisao. Plus - to što radi, radi sa Type 1 fontovima, dok OpenType uopšte ne podržava.

[Ovu poruku je menjao henrik dana 31.03.2006. u 10:56 GMT+1]
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Quark i fontovi.....

[ Pregleda: 3204 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.