Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C++ promjenio sintaksu?!?!?!

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ promjenio sintaksu?!?!?!

[ Pregleda: 2340 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.fsb.hr.



+9 Profil

icon C++ promjenio sintaksu?!?!?!29.03.2006. u 14:56 - pre 219 meseci
Neznam da li ste vidjeli, no u MS VC++u su dodani mnogi noviteti glede same sintakse C++a. Rad sa poljima je znatno poboljšan, no klase su zakomplicirali da je to strašno. Sad imaju klase tipa ref, value i još mnoge druge. Uvedena je hrpa novih ključnih riječi, pointeri su promjenjeni itd itd.. Govorim o CLR-u. Naravno, još je uvijek sve moguće koristiti i stare pristupe, no ako hoćete raditri baš prave windows aplikacije morati ćete uglavnom sad koristiti ovaj pristup jer mi se čini da je MFC nekako postao nedostatan za nešto ozbiljnije....
 
Odgovor na temu

Alex21
Zagreb

Član broj: 89590
Poruke: 24
82.193.194.*



Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!29.03.2006. u 15:10 - pre 219 meseci
Da je MFC svoj vrhunac proživio, to je točno, ali kroz svoje godine postojanja, stekao je naklonost velikog broja programera.
U Windows Visti će MFC ipak narasti na verziju 8 (šuškalo se da se razvoj MFC neće nastaviti), jer se Microsoftu ne isplati zapostaviti velik broj programera.
Navodno će poboljšat simbiozu ta dva frameworka, pa će ih biti lakše za izmiksati.

 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.fsb.hr.



+9 Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!29.03.2006. u 17:31 - pre 219 meseci
Mah... samo dajte. Što se mene tiče možete svaki dan dodati nešto novo :-) Zato ja samo fino upalim Borland i na posao :-)

[Ovu poruku je menjao itf dana 29.03.2006. u 18:37 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.hsd1.ma.comcast.net.



+6 Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!29.03.2006. u 18:19 - pre 219 meseci
Čisto da ne bude zabune - to je novi programski jezik C++/CLI (šuška se da će da promene ime). Inače, MS-ov kompajler podržava standardan C++ kao i do sada.
 
Odgovor na temu

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
..81.static.gus.vf.siwnet.net.

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!29.03.2006. u 19:54 - pre 219 meseci
Ono sto radi Microsoft, a sto je vezano za "C++", daleko je od svega sto moze potpasti pod "promena C++ sintakse". Zasto? - Zato sto te promene nemaju nikakve veze sa C++ standardom. Kao sto rece Dragi Tata to se svrstava u domen novog programskog jezika.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.vtszg.hr.



+9 Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!30.03.2006. u 09:39 - pre 219 meseci
Citat:
leka: Ono sto radi Microsoft, a sto je vezano za "C++", daleko je od svega sto moze potpasti pod "promena C++ sintakse". Zasto? - Zato sto te promene nemaju nikakve veze sa C++ standardom. Kao sto rece Dragi Tata to se svrstava u domen novog programskog jezika.

Pogledaj MSDN. Tamo oni nisu uopće naveli da je o tome riječ, već da je baš riječ o novitetima vezanim za sam C++. Naravno, to jesu noviteti, no po meni ipak ekstremniji.

Citat:
Dragi Tata: Čisto da ne bude zabune - to je novi programski jezik C++/CLI (šuška se da će da promene ime). Inače, MS-ov kompajler podržava standardan C++ kao i do sada.

I bio bi red da promjene ime. Meni osobno je totalni kretenizam da ja moram rad učiti par verzija C++a. Pa stvarno... C++ treba biti C++... Jedinstven, a ne da svaki put nešto novo izlazi pod imenom "C++". Uopće i nemam volje za programiranjem kad vidim ovakvo što.

Razumijem da se za neku platformu nešto novo uvede, no neke elementarne stvari glede sintakse, kao npr. deklaracija i inicijalizacija varijabli, rad sa poljima i sl.. koje spadaju pod elementarne stvari stvarno ne bi se trebalo mijenjati.
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!30.03.2006. u 10:17 - pre 219 meseci
Nisu oni nista promjenili na C++, nego na njihovom proizvodu C++/CLI (ex. Managed C++). Radi se o dva razlicita svijeta koja su koliko toliko povezana.
Ne shvacam u cemu je problem, C++/CLI je nesto skroz drugo, i tko se njime ne zeli sluziti (zbog .NET-a) nemora.
Gotova prica...
 
Odgovor na temu

itf
Zagreb

Član broj: 59794
Poruke: 993
*.vtszg.hr.



+9 Profil

icon Re: C++ promjenio sintaksu?!?!?!30.03.2006. u 10:25 - pre 219 meseci
Citat:
NrmMyth: Nisu oni nista promjenili na C++, nego na njihovom proizvodu C++/CLI (ex. Managed C++). Radi se o dva razlicita svijeta koja su koliko toliko povezana.
Ne shvacam u cemu je problem, C++/CLI je nesto skroz drugo, i tko se njime ne zeli sluziti (zbog .NET-a) nemora.
Gotova prica...

Ma što se mene tiče uopće nema problema :) Ja ionako slabo koristim VS.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C++ promjenio sintaksu?!?!?!

[ Pregleda: 2340 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.