Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Matematicka gimnazija

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124089 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.04.2006. u 12:55 - pre 219 meseci
Kad vec pomenu olimpijadu, prosle godine, od sestoro koji su isli, troju sada idu sa mnom u odeljenje

A sto se tica matematika, taj predmer je ionako ***** Ni ja nikad bio preterano uspesan na takmicenjima, Matematicku sam upisao prvenstveno zbog fizike.
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija16.04.2006. u 14:22 - pre 219 meseci
Matematika je sveobuhvatnija. Potrebno je znati mnogo vise stvari i trikova, i pre svega treba mnogo zadataka preraditi.
Dok je sa fizikom sve drugacije. Ako je razumes treba ti manje vezbanja i dobices bolje rezultate. Mrzeti te nece niko ,ako si bolja od njega, ali videces zezamo se i mi medusobom kako smo "streberi" i tako to.Ako si ambiciozna mozes sve da postignes, tako da iako ne prodes na republicko nema problema.i jos jedna info za drustvo u mg. To je vise neko moje misljenje , ali tamo gde se najvise uci tamo se i najvise i najbolje zeza.
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija17.04.2006. u 21:54 - pre 219 meseci
Da, valjda si upravu, Capi.

Imala sam 40 bodova sad na matematici. A test je bio najlaksi u poslednjih 10 godina. Zeznula sam formulu za piramidu i funkciju koju radim vezanih ociju i levom nogom. Zao mi je sto sam se zaista izblamirala na glupostima, al' ajd sad... Ostaje mi, onda, da taj prijemni lepo spremim, jer mi ne pada na pamet da polazem srpski. Hvala, Pyust, na tim utesnim recima, ali... Pa, dobro, sta da se radi. Ionako vreovatno ne bih stigla da spremim Republicko, jer je nedelju dana iza fizike, a nedelju ispred informatike. A fizika je moj favorit No1! Tesi me i to sto ipak nikad nisam imala pripremu 100%, pa i zaostajem sa dodatnim gradivom za prethodne razrede.

Hadzo, ja obicno sedim u zadnjoj klupi, do vrata. Imam dugu, braon kosu. Obicno stalno kasnim, a idem i na informatiku. Samo, ja dolazim od devet, jer mi nesto drugo pocinje od 11. Ti?

Jeste da ne zivim bas toliko daleko, ali kako je u domu, Ljubo? Mislim, cisto me zanima, kad smo vec pomenuli...

Ne znam to za ljubomoru i pritisak, tako sam nacula od nekih drugih ljudi, ali bice da su pogresili...
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.04.2006. u 08:49 - pre 219 meseci
Eh, sta ti je tu je, matematika je oduvek bila i bice najza...htevnija Ja sam prosle godine na gradskom, koje je takodje bilo lakse nego ikad, zeznuo na najlaksim zadacima i falilo mi je 5 bodova da prodjem. I onda je, naravno, republicko bilo tako lako da bih bez problema imao neku nagradu. Ali nije bilo preko potrebno. Drzi se ti fizike i informatike i daleko ces dogurati. Meni je uvek drago kada vidim da se zenska osoba interesuje za kompjutere. To je u u nasoj zemlji, nazalost, retko. 9/10 devojaka bi izabrale besplatan paket sminke umesto besplatnog kompjutera, kada bi mogle da biraju

CAPI, to sto kazes da se najvise zeza tamo gde se najvise uci, mozda je to i istina. Ja stvarno ne znam kako je u drugim odeljenjima, ali znam da je nama dovoljno dobro!
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.04.2006. u 10:10 - pre 219 meseci
Ne mora to da bude na bazi odeljenja.Time sam htela da kazem da i u matematickoj mozes da se kreces u drustvu koje se zeza(naravno postoje i neki koji ostaju na odmorima u ucionicama da se druze sa 1M(zbirka za fiziku) i ruskim zbirkama). Na tebi je da izaberes sa kim ces da se druzis. To za matu nemoj da te brine, mata je dosta proucena i tako da tu i nemas sta da ti procavas. Dok je sa fizikom sve drugacije.
 
Odgovor na temu

hadza
Milos Hadzic
Chlan Rock benda
Barich City

Član broj: 47408
Poruke: 30
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.04.2006. u 17:50 - pre 219 meseci
Maxy mislim da znam ko si. Jel si niska i dal si ti radila u nedelju onaj zadatak sa tikom i djosom. Ja sedim u predzadnjoj klupi do prozora. Covece nemogu da verujem koliko se ljudi prikacilo na moju temu. Na pripremama ilzledas prilicno pametno, ili to, ili si naucila celu zbirku napamet.

-----------IMA LI JOS NEKO SA PRIPREME KOD OGNJANOVICA------------
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.04.2006. u 21:19 - pre 219 meseci
Pa dobro, nekad je preko potrebno ostati u ucionici, kontrolni i pismeni umeju da budu jako zahtevni! Ali to ne treba da te brine. Gde god zavrsis, uzivaces.

Moj moto: Uzivam, jer to je vazno
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija18.04.2006. u 21:44 - pre 219 meseci
Ne, Hadzo, nisam ja Sandra, to je moja drugarica. Ona jeste zaista dobra u matematici, bar u odnosu na mene. Ja sam ona sto sedi do nje. Nije ona popila zbirku, jednostavno je jako pametna devojka. I vredna. I ne bi joj se svidelo da joj kazes da je niska. Ali, eto, da se bar pohvalim, i ja sam znala da uradim taj zadatak: cista fizika za sesti razred!

Pa, Pyost, eto ja sam ona jedna devojka, izabrala bih komp bez dileme. Skroz bih zaboravila na informatiku da je nisi ti sad spomenuo! Kad li je Republicko za osnovce??? Mislim da ima vremena... U svakom slucaju, sad strebam fiziku - predivnu optiku...

>>Uzivam jer to je vazno<<??? Pa to je moto i moje Tanje. Mislim, cure koja je isla u moju skolu, sad je u Racunarskoj. Da je ne poznajes, mozda?

Sigurna sam da ima i totalne opustencije, kao sto rekoh, manje vise znam odredjene likove koji idu u osmi razred pri MG, i ne ponasaju se kao savrseni streberi...

Pa, kad je vec ovoliko zazivela tema, nemojte da je ureknemo... Pisite
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.04.2006. u 08:38 - pre 219 meseci
Uf, ja se taman uplasio da su je obrisali

Tanja, Tanja Nikolic? Naravno da je znam, ona je taj moto maznula od nas. Redovno je vidjam, posto dolazi kod nas na dodatne iz fizike. Zapravo, toliko je kod nas, ko da ide u MG Jel znas mozda nekog iz MGa iz 1. razreda?

Jedna losa stvar kod optike - moram i ja da je ucim Jer, mi sada na takmicenjima dobijamo zadatke iz proslih razreda. Doduse to obicno bubu skolski zadaci, jer se vise orijentisu na teze zadatke iz prvog. Evo, npr. sada smo na republickom imali sledeci zadatak: imas poluprecnik izdubljenog ogledala, i kaze ti da lik mora da bude realan i uvecan 10 puta. Odredi na kojoj udaljenosti od ogledala mora da se nalazi predmet Naravno, jako lako! Ali optika u osmom nije uopste laka, mogu takve zadatke da daju, pa to je..... Odakle vezbas?
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.04.2006. u 09:20 - pre 219 meseci
Vezbam iz Kaporove (zelenkasta, ima vise autora) zbirke, iz 3. za gimnaziju u izdanju "Kruga", od autora Natase Calukovic, zatim "Devetka" od Natase Calukovic i Ratomirke Miler, zatim zadaci sa prethodnih takmicenja, a ne mogu sad da se setim, mislim da imam jos par zbirki.

Da, poznato mi je da daju zadatke za skolski nivo. Evo sad na Republickom sam zeznula zadatak koji inace radim vezanih ociju i levom nogom, jer sam mislila da mora da bude tezak.

Znam Ivanu Cvijovic, koja se ranije druzila sa Tanjom, sad su malo nesto kao u svadji. Ona ide samnom na astronomiju.

Ne, stvarno ne mogu da se setim iz cega jos vezbam. Imas neki savet?
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.04.2006. u 10:40 - pre 219 meseci
Ivana ide sa mnom u odeljenje

Ja mislim da ti je to sasvim dovoljno za takmicenje, ali me zanima ta zelenkasta zbirka. Znam jednu zelenkastu za osmi razred, po meni najbolju, izdaje je Zmaj. Je li to ta?
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija19.04.2006. u 23:14 - pre 219 meseci
Cini mi se da jeste. Ima takva i za sesti i za sedmi. Uvek prvo iz nje vezbam.

Moja nastavnica vec razmislja i o eksperimentu. Da, da... To stvarno nemam pojma kako da spremim, a da razmisljam samo o zadacima - ne ide... Bice kasno ako prodjem na eksperiment. Kako se vi u MG spremate za to? Taj deo postoji na Saveznim takmicenjima i za sve razrede srednje skole, koliko ja znam.

Sta je sa ostalima, zasto ne pisu...
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 09:38 - pre 219 meseci
Zasto ne pisemo?
Pa vi ste presli na neke zbirke. . .
Ako ima jos nekih pitanja. . . .
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 10:26 - pre 219 meseci
Ma bre, ruske zbirke iz matematike su zakon, treba svi da im se klanjamo

Sto se tice priprema, evo kako to izgleda kod nas. Calukovicka nas pusti u laboratoriju i podeli nam zadatke. Ima stvarno svasta, merenje g, nekih masa, raznih momenata (ucices to u 1. srednje) itd. Sam eksperiment nije toliko tezak, ali je vazno da znas ono sto ti je bilo potrebno za misaoni eksperiment, odnosno kako se obradjuju rezultati. U 1. je to malo teze, zato sto su greske pri merenjima kompleksnije, ali ti ne bi trebala da imas problema ako si ovladala misaonim delom (kao sto je nisam).

Ako se ne varam, zbirke za 6. i 7. su zuta u roze, ili tako nesto. To su fenomenalne zbirke, pored toga i starih takmicenja nista vise ti i ne treba.

P.S.
@CAPI
Sta ti ima protiv zbirki? To je nesto uzviseno..
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 11:01 - pre 219 meseci
Nemam ja nista protiv zbirki. Ja se najvise druzim sa 1M,zatim matematiskopom i knjigom iz geometrije.
Koje su to ruske zbirke?
Da li su one na ruskom ili sta?
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 12:05 - pre 219 meseci
Mislim da jesu te boje.

Jos pitanja? Pregrst.

Sta ima da se zna u vezi nekih gresaka? Ja mislim da jesam ovladala misaonima.

Jel' se polaze kvalifikacioni (srpski i matematika) za MG?

Jel' postoji nesto kao skolska biblioteka u MG?

I sta znaci fakultativno ici na neki predmet (npr. na drugi strani jezik)?
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 18:40 - pre 219 meseci
Pa ovako, sto se tice ruskih zbirki, one su predmet obozavanja, posto su zadaci u njima najbolji (i najtezi). Obicno ti je dovoljan jedan A4 papir sa nekim prevedenim ruskim recima koje se cesto koriste. Ipak, koliko kod se njima svi klanjali, takodje ih se i gnusaju, jer niko ne voli preteske zadatke.

A sad odgovori na sledeca pitanja:

Sta ima da se zna u vezi nekih gresaka? Ja mislim da jesam ovladala misaonima.

U osnovnoj skoli ne mnogo, ali se dosta uvodi u 1. razredu. Ali necu da te (jos) opterecujem tim stvarima.

Jel' se polaze kvalifikacioni (srpski i matematika) za MG?

Ove godine se prijemni za matematicku polaze 3. juna (ako se ne varam). Na njemu imas 12 zadataka od po 10 poena blablabla, to sve verovatno vec znas. Rezultati obicno budu istog dana, pa znas da li si usla ili ne. Dalje, AKO si usla, ti mozes ali NE MORAS da polazes obican prijemni (srpski i matematika). Naravno, niko nije lud da buba srpski ako udje u MG. Ja nisam polagao.

Jel' postoji nesto kao skolska biblioteka u MG?

Da, ima biblioteka, ali nije nista preterano veliko. U svakom slucaju, ima sve sto ti treba, mada, po mom misljenju, nema dovoljno kompjuterskih knjiga Knjiga moze da se zadrzi 20 dana, a svaki dan posle toga (ako ne produzis) placa se 1 dinar

I sta znaci fakultativno ici na neki predmet (npr. na drugi strani jezik)?

Predmet koji ne ulazi u redovne predmete, vec mozes da ides na njega ako pozelis. Ali kada se prijavis, moras da isteras do kraja i ocena ti ulazi u prosek. Po meni, jedino vredi ici na napredne tehnike programiranja u 3. godini. Takodje, ako se ne sakupi dovoljno velika grupa, nece se odrzavati. Ja mislim da kod nas sada niko ne ide na likovno i muzicko, a to me ni ne cudi. Ima na sajtu Matematicke tacno koliko i kada imas koji fakultativni, a i obicni predmet.


Nadam su odgovori dovoljno potpuni. Ako imas jos neka pitanja, fire away
 
Odgovor na temu

CAPI

Član broj: 71977
Poruke: 60
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 20:25 - pre 219 meseci
Nasa bibliotekarka ja smislila pesmicu o tome kako se vraca knjiga:
Il' produzi,ili vrati
ili dinar dnevno plati.

Fakultativni predmeti su npr. drugi jezici. Ja idem na ruski, trenutno i mislila sam kako cu ja tamo bogzna sta nauciti. Za sadan mi je to mucna obaveza.
Ti ako se prijavis na neki jezik ni ne moras da deolazis(mislim moras, ali posto profesori koji to predaju ne zapisuju odsutne, ti ne moras da dolazis).
Fakultativni predmeti ti ne ulaze u prosek, i najcesce se neces morati da se potrudis da dobijes 5.
Evo ja sam imala na polugodistu 4 iz ruskog, a da nisam bila prisutna na vecini casova,a nisam ni odgovarala.


pyost: Ti zadaci iz ruskih zbirkida da li su oni za pripremu za takmicenja ili su za nastavu? Da li mozes da napravis poredjenje sa obicnom knjigom iz analize i matematioskopom?

[Ovu poruku je menjao CAPI dana 20.04.2006. u 21:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pyost
Nenad Božidarević
Software Engineer
Facebook
Vancouver

Član broj: 77955
Poruke: 77

Sajt: www.bozidarevic.com


Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 21:02 - pre 219 meseci
Tezi zadaci nego na takmicenjima Mada ih nikad nisam resavao, samo sam ih video.

A kako to da fakultativni predmeti ne ulaze u prosek? Ja sam ubedjen da je kod nas drugi jezik ulazio na polugodistu.
 
Odgovor na temu

maxydelanoche
maxy delanoche

Član broj: 78435
Poruke: 126



Profil

icon Re: Matematicka gimnazija20.04.2006. u 21:03 - pre 219 meseci
ZA SADA samo jos tri pitanje:
Dogovorite se, ocena iz fakultativnih predmeta ULAZI ili NE ULAZI u prosek???

I da: ako smo vec naceli temu fizika, da pitam: jel' sve u svemu strasan mnogo taj eksperiment? Mislim, jel' neophodno da vezbas pre toga merenja i takve strvari, ili je dovoljno samo znanje o graficima i slicno?

Ako cujete nesto u vezi toga hoce li postojati mentorsko odeljenje dogodine, javite. Kada otprilike saznas da li si ili nisi u mentorskom? Cisto me onako zanima, nemoj da se Capi uvredi.

Obecavam da cu smisliti jos pitanja do sutra, posto ste vi tako raspolozeni da dajete odgovore. Posle takvih informatora, verovatno bi bilo jako glupo od mene da ne upisem MG.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Obrazovne institucije :: Matematicka gimnazija

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 124089 | Odgovora: 389 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.