Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)

[es] :: Video produkcija :: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)

[ Pregleda: 4381 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nenad Ignjatovic

Član broj: 26773
Poruke: 12
*.neobee.net.



Profil

icon Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)19.03.2006. u 10:57 - pre 220 meseci
Pozdrav svima!!!
Pokusao sam na milion nacina da uradim capture sa kamere na racunar, preko firewire-a.
Sve odradim "kako treba", ali uvak na skinutom fajlu mi se pojavljuju horizontalne linijice koje su posebno uocljive pri brzim pokretima.
Kako da resim taj problem, probao sam u premier-u, pinnacle-u....ne ide!!!
Probao sam da se igram i sa lower, uper field, ali je rezultat uvek isti.
Kamera je sony dcr-hc-22e, nemam nikakvu video karticu.

Unapred HVALA!!!
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)21.03.2006. u 12:55 - pre 220 meseci
Ja mislim da je u pitanju INTERLACE u tvom capturiranom materijalu... I ja imam firewire i DCR-HC40E, u VDubu uradim Deinterlace i to je to... Mada sam od Cileinteractiva dobio savjet da capturiram sa NO FIELDS, pa sada uopšte ne radim deinterlace, materijal je ko suza cist...
 
Odgovor na temu

zuz

Član broj: 41247
Poruke: 123
195.222.46.*



Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)23.03.2006. u 09:06 - pre 219 meseci
Citat:
dulesusic: Ja mislim da je u pitanju INTERLACE u tvom capturiranom materijalu... I ja imam firewire i DCR-HC40E, u VDubu uradim Deinterlace i to je to... Mada sam od Cileinteractiva dobio savjet da capturiram sa NO FIELDS, pa sada uopšte ne radim deinterlace, materijal je ko suza cist...


Moze biti to sto je gore navedeno, ali eto palo mi na pamet da kazem i za ovu mogucnost. Naime grebovani materijal na isti nacin koa sto i ti radis radim i ja, nebitno Pinnacle ili Premiere, kada to gledam na CRT monitoru horizontalnih linija nema, medjutim kada gledam taj isti materijal na LCD monitoru obavezno se vide te horizontalne linije a iz kog razloga ne znam, samo se ne uzbudjujem oko toga previse jer finalni proizvod na TV je ok.
 
Odgovor na temu

manix
IDD Lab
Arilje

Član broj: 9936
Poruke: 482
*.direcpceu.com.

Sajt: www.lendovisanje.com


Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)04.04.2006. u 00:01 - pre 219 meseci
Citat:
zuz: kada to gledam na CRT monitoru horizontalnih linija nema, medjutim kada gledam taj isti materijal na LCD monitoru obavezno se vide te horizontalne linije a iz kog razloga ne znam, samo se ne uzbudjujem oko toga previse jer finalni proizvod na TV je ok.


ako se dogadja i na CRT zavisi od kvaliteta tvoje graficke karice, a na LCD-u je u pitanju brzina odziva i osvezavanja.
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)07.06.2007. u 00:04 - pre 205 meseci
Citat:
Ja mislim da je u pitanju INTERLACE u tvom capturiranom materijalu... I ja imam firewire i DCR-HC40E, u VDubu uradim Deinterlace i to je to... Mada sam od Cileinteractiva dobio savjet da capturiram sa NO FIELDS, pa sada uopšte ne radim deinterlace, materijal je ko suza cist...

U kom programu radis capture (no fields opcija)?
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)07.06.2007. u 07:15 - pre 205 meseci
To sam nekad radio u Adobe Premiere.. Na samom pocetku kada pravis project, imas opcije Lower Fields First, Upper Fields First i No Fields. Sada koristim
Edius, capturiram, obradim i rezem na DVD. Ne znam kad sam zadnji put uradio Deinterlace! Pustite to!
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)08.06.2007. u 11:08 - pre 205 meseci
Citat:
Na samom pocetku kada pravis project, imas opcije Lower Fields First, Upper Fields First i No Fields.

To znam. Mislio sam da u Capturing software ima takva opcija; procitao sam negde trik za dobijanje boljeg motion-blur efekta, kao, capture snimka sa lower field, pa opet capture sa upper field, pa se ta dva snimka kombinuju i dobije se shiri motion blur...
Inace deinterlace nisam nikad radio, sve snimke sa kamere rezem sirovo na DVD kao bekap, gledam u BSPlayeru (ima svoj real-time deinterlace filter), a na TV-u se interlace ne vidi.
Ali me zanima kada radim authoring DVD-a, da li treba deinterlace snimka uraditi ili ne? Ima li razlike ako se pusta takav DVD na CRT ili TFT televizoru ?
 
Odgovor na temu

dulesusic
Dušan Šušić
Novi Sad

Član broj: 45176
Poruke: 418
*.teol.net.



+3 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)08.06.2007. u 12:26 - pre 205 meseci
Ma ne, bolje je ne raditi deinterlace jer se time degradira snimak koliko-toliko! TV je radjen za standard Interlace tako da se to na TV-u nikako ne vidi! Za CRT, TFT ne znam , nisam imao takva iskustva, al na LCD monitoru se to nikako ne primjeti!
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 769
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)08.06.2007. u 21:26 - pre 205 meseci
OK, hvala ti!
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: Kako uraditi capture bez horizontalnih linijica (flicker-a)

[ Pregleda: 4381 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.