Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Word] Spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan

[es] :: Office :: Word :: [Word] Spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan

[ Pregleda: 9653 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon [Word] Spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan18.03.2006. u 22:00 - pre 220 meseci
elem, imam problem..

rec je o gomili dokumenata, svaki sadrzi po jednu ili dve strane teksta, a meni treba da ih sve odstampam (redosled je bitan, a fajlovi su sortirani po brojevima) jedan za drugim, ali ako moze to nekako da se automatizuje. takodje je i problem sto vecina dokumenata (kao za inat) ima neparan broj stranica, pa bi moralo rucno da se radi ubacivanja papira...

probao sam nesto sa "merge", ali to izgelda ne sluzi ovome sto meni treba. :) :)

[Ovu poruku je menjao Shadowed dana 13.05.2006. u 18:53 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan18.03.2006. u 22:36 - pre 220 meseci
Udjes u Word, pa file/open,

u prozoru koji otvorio, pronadjes dokumente koje zelis da odstampas,

selektujes ih sve zajedno,

pa ides na Tools u gornjem desnom uglu i tu samo odaberes print,

automatski se stampaju svi dokumenti koji su selektovani!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan19.03.2006. u 00:42 - pre 220 meseci
Možeš preko VBA koda da ih posasatavljaš u jedan (po željenom redosledu) i s' obzirom da imaš jedan dokument za štampu broj (parno/nepano) stranica ne bi trebalo da bude problem.
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan19.03.2006. u 13:36 - pre 220 meseci
Citat:
Acika: pa ides na Tools u gornjem desnom uglu i tu samo odaberes print,

automatski se stampaju svi dokumenti koji su selektovani!


hvala! samo, tako se stampaju jedan za drugim, ali ih ne tretira kao jedan dokument nego ih sve naredja u spooler pa jedan za drugim. to mi je nezgodno jer imam HP1020 koji u drajveru ima mogucnost da se namesti da stampa dvostrano (prvo parne stranice, pa onda ponovo stavim tabak i on odstampa neparne). zato mi treba da ih sve spoji i tretira kao jedan dokument...

Citat:
Brz_na_tastaturi: Možeš preko VBA koda da ih posasatavljaš u jedan (po željenom redosledu) i s' obzirom da imaš jedan dokument za štampu broj (parno/nepano) stranica ne bi trebalo da bude problem.

ne umem ovo da uradim, pa ako ti nije problem da mi kazes jos neki detalj kako to mogu da izvedem.

hvala i pozdrav!

[Ovu poruku je menjao Andreja Dulovic dana 19.03.2006. u 17:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Brz_na_tastaturi
Svilajnac

Član broj: 63852
Poruke: 318
213.137.99.*



+1 Profil

icon Re: spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan21.03.2006. u 23:13 - pre 220 meseci
Izvini nisam stigao pre da odgovorim.
Probaj sa ovim dokumetom koji sam zakačio.
Prvo treba u wordu da omogućiš izvršavanje makroa Tools->Macros->Security podesi na Low ili Medium i kad te pita da li dozvoljavaš izvršavanje makroa odgovoriš potvrdno.
Napravi folder C:\test (da ne bi morao da prepravljš kod koristi taj folder i nemoj da preimenuješ ovaj dokument dok ne sastaviš to što ti treba) i u njega iskopiraj ovaj dokument i te dokumente koje hoćeš da sastaviš.
Otvoriš priloženi dokumet sve.doc i pokreneš makro "sastaviDokumenta" (Tools->Macro->Macros ... izabereš taj makro i klikneš na Run), kad on završi možeš da snimiš taj dokumet pod bilo kojim imenom i da obrišeš makro iz njega (Tools->Macro->Macros ... izabereš taj makro i klikneš na Delete).

Fajlovi će biti dodati jedan za drugim poređani po nazivu i svaki fajl počinje na novoj strani.
Pretpostavka je da nemaš više od 1000 dokumenta.

Štampanje parnih i neparnih stranica nije u direktonoj zavisnosti od štampača, u samom Wordu imaš opciju za to, kao i za štampanje 'unazad' od poslednje do prve stranice.




[Ovu poruku je menjao Brz_na_tastaturi dana 22.03.2006. u 00:20 GMT+1]
Možda je tačno da je sve već rečeno, samo nisu svi sve čuli i razumeli ...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Andreja Dulovic

Član broj: 14570
Poruke: 246
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan23.03.2006. u 19:02 - pre 220 meseci
hvala brzi, car si!
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: [Word] Spajanje vise word (doc) dokumenata u jedan

[ Pregleda: 9653 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.