Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

canon a610 dva pitanja!

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon a610 dva pitanja!

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NNick
Nikola Kopilović
Novi Sad

Član broj: 86804
Poruke: 51
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon canon a610 dva pitanja!17.03.2006. u 18:37 - pre 220 meseci
Da li ja nekako mogu da vidim trenutno stanje memorije i jačine baterije ( znam za onu cifru koja pokazuje koliko još snimaka možeš da ispucaš u određenom modu ) i da li su zraci koje zrači mobilni telefon štetni po digitalni fotoaparat tj. da li je preporučljivo i bezbedno nositi u istoj torbici mobilni i fotoaparat. Hvala unapred svima
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!18.03.2006. u 11:52 - pre 220 meseci
Na zalost Canon u radni odnos prima i osobe ometene u razvoju pa jos uvek nemaju pouzdan indikator stanja baterija. Tek kad baterije odluce da presvisnu pojavi se obavestenje...

Mozes slobodno da setas telefon i fotoaparat u istoj torbici. Da je drugacije, mobilni telefoni sa integrisanim fotoaparatima bi po difoltu bili pokvareni...
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!18.03.2006. u 17:26 - pre 220 meseci
Ne znam da li je ovo sa “ometenim u razvoju” ozbiljno ili je sala? Moze da bude i jedno i drugo, ali ovo oko indikatora istrosenosti baterija ima svoje tehnicko objasnjenje.
Naime, nije problem u aparatu (da li ga je konstruktor predvideo ili ne) vec bas u baterijama. Kriva praznjenja NiMh baterija (najcesce koriscenih u aparatima) je takva da je vecim svojim delom linearna (ravna) do jednog momenta gde naglo opada. Upravo zbog toga je nemoguce a i bezsmisleno stavljati bilo kakav indikator jer onog momenta kad indikator pokaze da ce se baterija isprazniti, ona ce to uciniti vrlo brzo (polozaj naglog pada krive praznjenja) pa ce te u tom rezimu moci napraviti samo par snimaka i kraj.
Kod alkalnih baterija je situacija nesto drugacija te bi eventualno kod njh postojanje indikatora imalo smisla, no one se zbog neekonomicnosti (ne mogu se ponovo puniti; osim nekih posebno namenjenih) redje primenjuju. Kod njih je kriva praznjenja nesto drugacija a i nagli pad (strmina) nije izrazen kao kod NiMh. Upravo zbog toga se moze primetiti da kad kod kvalitetnih alkala indikator pokaze pola, moguce je jos dosta snimati dok se baterije sasvim ne isprazne.
Litijumske baterije po svojoj krivi su slicnije NiMh tipovima, ali kod nekih tipova je posebnom elektronikom i to vrlo slozenom (sa nezavisnim procesorom) „napravljen“ idikator koji relativno precizno meri vreme (remain) vodeci racuna o vise parametara kao sto su: pocetni kapacitet, trenutna struja praznjenja, broj punjenja i dopunjavanja, duzina rada pre poslednjeg punjenja, i jos mnostvo drugih parametara. Mislim da su Sonijevi virtuozi u tome otisli najdalje i da je njihova konstrukcija InfoLitium u ovom segmentu najbolja.
Obzirom da a610 koristi AA baterije moracete sami proceniti i na osnovu iskustva doci do zakljucka.
Ovaj aparat sam testirao sa CFL baterijama (2300mAh potpuno novim) i uspeo sam 2 puta napuniti 1Gb karticu (oko 800 snimaka) i to sa blicem (do 2,5m) i sa upaljenim TFTom a da baterije nisu pokazale istrosenost. Tacno je da sam to obavio za nesto vise od pola sata ali i tako je podatak za respekt i ne vidim razlog za zabrinutost. Jednostavno ponesete jos jednu garnituru baterija i nema posla koji necete obaviti.
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!18.03.2006. u 18:09 - pre 220 meseci
Ajdee...

Kako volim kilometarski post koji se moze osporiti jednom recenicom:

Sony aparati sasvim dobro prikazuju stanje NiMH baterija. Kao i njihovi diskmeni....


Znaci ima resenja.

A ovo za retardirane inzenjere u Canonu stoji i nije sala.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!18.03.2006. u 22:48 - pre 220 meseci
Generalno je onako kako sam napisao. Kako se to moze resiti (a delimicno moze) trebao bi mnogo duzi post. Sto se tice Sonya, i dalje tvrdim da je remain resen samo kod InfoLitiuma. Cak ni tamo nije reseno 100% (da ne ulazim u detalje). Za ostale tipove baterija postoji kvazi resenje koje je samo mozda Sonyu poslo za rukom da postigne zadovoljavajuci rezultat (jos uvek daleko od realnog pokazivanja narocito kad baterije malo ostare). Inace kod relativno malih potrosaca (diskmena) je ovaj problem moguce resiti.
Citat:
Abdee:A ovo za retardirane inzenjere u Canonu stoji i nije sala.

Sto se tice retardiranosti samo da kazem da je Canon u 2004. godini prijavio skoro 2000 patenata (negde oko 10 dnevno). Koliko je to retardirano procenite sami (mozda i nije daleko od istine). Mada mislim da kojim slucajem znaju srpski i da kojim slucajem citaju ove postove, da bi se samo smeskali:
gde su oni a gde mi? A mozda bi satisfakciju pronalazili u cinjenici sto su im retardirani inzenjeri a ne pravnici pa recimo umesto sto pecaju pametnije koriste vreme praveci "internet zakone".
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!19.03.2006. u 09:28 - pre 220 meseci
Zarsilicu, debil i kada prijavi milion patenata ostaje debil. A samo debil moze da tera korisnika da gleda u veliki LCD dok menja ISO, ne stavi ISO u trazilo, ne moze da napravi iole normalan AF sistem sem onog sa EOS-a 30...

Kad pocnes da Canon aparat koristis za fotografisanje a ne samo za nosenje oko vrata shvatices sta govorim... Naravno, nije ni Noink nista bolji po pitanju nekih sitnica koje bas umeju da iznerviraju... Kad se samo setim nekih starih Coolpix modela i njihovog CAF-a...


Najmanje imbecila je bilo medju inzenjerima u Minolti... Ali su na zalost oni idiote imali u drugim odeljenjima...
 
Odgovor na temu

NNick
Nikola Kopilović
Novi Sad

Član broj: 86804
Poruke: 51
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!19.03.2006. u 10:01 - pre 220 meseci
E pa hvala vam na detaljno razrađenom pitanju, svaki put kada postavim pitanje znam da sam na dobrom forumu zato što ovde vlada zdrava konkurencija ( ili možda ne ) koja je poduprta sa dosta znanja! Uzeo sam SANYO charger MQR02N sa 4x2500mAh SANYO baterijama tako da mislim da su mi one dovoljne za stabilan i dug rad.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!19.03.2006. u 10:25 - pre 220 meseci
@ Abdee
Oko Minolte se slazem. Duzi niz godina koristio sam 7Xi (jos uvek je tu negde u ormaru) i ni jednom nije promasila fokus. Cak ni na cistom belom zidu (plafonu) u mraku. Nisam siguran da je do danasnjeg dana napravljen bolji i pouzdaniji AF, a ovaj aparat je konstruisan davne 90e.
@NNick
Jel to i50 otpao?

[Ovu poruku je menjao zarsilic dana 19.03.2006. u 16:21 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!19.03.2006. u 12:16 - pre 220 meseci
Daa... ..Minolta... ...šmrc!
 
Odgovor na temu

NNick
Nikola Kopilović
Novi Sad

Član broj: 86804
Poruke: 51
*.ftn.ns.ac.yu.



Profil

icon Re: canon a610 dva pitanja!19.03.2006. u 15:37 - pre 220 meseci
Jeste, jeste, jedno vreme sam bio zagrejan za te ultra compact, pa sam shvatio da cannon A610 daje najviše, a i nije toliko veliki, mada da sam imao još +100 evrića uzeo bi neki ixus ili fuji f --- ali onda bi mi falilo još 50 evrića za S2 IS što bi isto voleo da imam i tako u nedogled. Ovako sam kupio A610, 512 sd ultra II i punjač i baterije pa ću biti miran neko vreme dok se ne obogatim pa da kupim nešto bolje :)
Mada video sam sada ispao je A700 i po njegovim specifikacijama izgleda strašan aparat, ali ne možeš imati sve!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: canon a610 dva pitanja!

[ Pregleda: 2455 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.