Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?

[es] :: Muzička produkcija :: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?

[ Pregleda: 8849 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?17.03.2006. u 11:28 - pre 219 meseci
Mozda nije za ovaj forum al ajde..
Interesuje me sta je obaveza jednog muzickog urednika na televiziji?Kako to funkcionise?Sta je potrebno itd..?Ako ima takvih neka se jave..

pozzz..
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bulldogdsl.com.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?17.03.2006. u 11:56 - pre 219 meseci
sve zavisi od koncepta televizije i programske sheme.

ukoliko se pustaju muzicki spotovi, bez sumnje ce na uredniku biti da pravi liste spotova. za sve muzicke emisije, ili emisije sa gostima iz muzickog sveta, posao ovog urednika ce biti da napravi kontakte i eventualno probere sledece goste, kao i sastavljanje liste pitanja za razgovor u programu, bez obzira da li je on sam prezenter ili neko drugi. ovo bi bilo nesto sto mi prvo pada na pamet.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?17.03.2006. u 12:02 - pre 219 meseci
Hehe, mora da ima OOOGROMNU kontakt-listu kod sebe i poznaje lično mnogo ljudi sa estrade (autostrade).

Koordiniše rad cele muzičke redakcije.

Sprečava nepotizam i održava dobre kontakte sa izdavačkim kućama, kao i sa SOKOJ-em.

Aktivno traži i kontaktira talentovane izvođače, i promoviše njihov rad kroz program.


Ovo je bre, wishlista, nije realnost.
 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
..njuel.bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?17.03.2006. u 14:28 - pre 219 meseci
a najcesce nista ne radi, znam ih par
 
Odgovor na temu

sadux

Član broj: 5320
Poruke: 968
*.inffo.net.

Jabber: sadux@elitesecurity.org
ICQ: 337176241


+1 Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?18.03.2006. u 17:33 - pre 219 meseci
Ma da,znam ja da kod nas uglavnom nista ne rade ali me interesuje na strani,i kako to sve ide..
A mora li on da vodi racuna i o kartoteci muzike koja je na tv-u?
Ko je muzicki urednik na televizijama:pink,bk,b92 itd..
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?18.03.2006. u 19:52 - pre 219 meseci
Na Pinku je Željkova žena, Milica.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?18.03.2006. u 20:21 - pre 219 meseci
Ova tema je vec pokrenuta na jednom drugom forumu...tamo sam i ja dodao svoj post :D ...a posto me mrzi da ponovo pisem, uradicu copy-paste sa tog foruma:

Evo, ja mogu da opisem kako je to na radiju, posto na tv-u nisam nikada radio
Ja obavljam posao muzickog urednika jednog radija koji po svojoj programskoj semi bas i nije muzicki, nego malo vise informativni (ali naravno, muzika uvek cini veci deo programa), tako da nisam nikada imao potrebe da imam debeo telefonski imenik i da se petljam sa pritiscima raznih menadzera da forsiram bas njihovog pulena. Ako bude jednog dana doslo do promene programske koncepcije i ako se bude trazilo "bas to", verovatno cu prepustiti nekom drugom svoje mesto, jer nemam nerava da se petljam sa domacom estradom.
Kreiranje osnovne muzicke koncepcije je osnovna stavka i treba se brinuti da tonsko-muzicki realizatori u smenama ne prave odstupanja od osnovnih pravila. Naravno, to ne znaci da nemaju pravo na slobodu kreiranja, naprotiv. Ali osnovna postavka se postuje.
Celodnevni raspored emitovanih muzickih dela se MORA cuvati. Svaka pesma koja je otisla u etar mora biti evidentirana. Jednom u toku meseca se ovaj spisak salje SOKOJ-u, a onda oni odrede koliko to kosta
Naravno, evidentira se i muzika koja se koristi za izradu reklama, spica, jinglova kao i ona koja se stavlja kao podloga za govorne emisije.
Posao radijskog muzickog urednika je i da non-stop visi na internetu i da prati svetske top liste, vesti i desavanja na muzickoj sceni kao i playliste drugih radio stanica...i pozeljno je da mnogo slusa strane radio stanice
Na svu srecu, na mom radiju je deo posla oko popunjavanja fonoteke podeljen izmedju mene i jos jednog kolege - on je uglavnom zaduzen za novitete, a ja za preturanje po paucini i starim top listama
Inace posao muzickog urednika se razlikuje od radija do radija (ili od televizije do televizije). Ovo sto sam ja naveo do sada prilicno se razlikuje od posla na iskljucivo muzickim el. medijima...tu su obaveze muzickog urednika vidno drugacije.
 
Odgovor na temu

uad
Beograd

Član broj: 79792
Poruke: 59
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?19.03.2006. u 12:29 - pre 219 meseci
na BK je Jelena Ilic
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Sta zapravo podrazumeva posao muzickog urednika na televiziji?

[ Pregleda: 8849 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.