Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LIVE SEO tutorijal :)

[es] :: Pretraživači i SEO :: LIVE SEO tutorijal :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50367 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)15.05.2006. u 03:24 - pre 217 meseci
Koji forum je SEO friendly? Može li se vbulletin natjerati da bude SEO friendly?
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)15.05.2006. u 10:03 - pre 217 meseci
Nemam pojma, nemam niti jedan forum, niti sam ikad nešto radio sa time. Za takva pitanja možeš otvorit zasebnu temu da ne odemo previše u OT :)
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)15.05.2006. u 13:07 - pre 217 meseci
Citat:
Bhamby: Međutim, uzimajući u obzir da sam se "ubio" vršeći promociju naslovne strane (PR 2), a na ove druge (PR 3) sam i zaboravio, nikad mi neće biti najjasnije. Ne isključujem mogućnost da je neko negde linkovao ove strane, ali te linkove ne nalazim ni na mestima gde ne skrivaju broj linkova (Yahoo).

Kad bolje razmislim, nije ni toliko važno.


Kad samo razmislis, uopste nije vazno. Google PR je mit, magla, whatever, i njegova jedina svrha je uzeti (ili bar pokusati da se uzme) kintu vise (za reklamu, link, prilikom prodaje web-sajta i tome slicno) na kontu veceg PR-a (naravno, od onoga ko ne zna, pa misli da je GooglePR nesto... wow!, hehe). Inace, ako te zanima PRacunica, evo jos jednom jednog objasnjenja PageRank-a: http://www.webworkshop.net/pagerank.html

Citat:
bsaric: A kad si počeo i kad si završio, nakon implementacije Big Daddy malo se sve usporilo, pa je na priznanje nekih linkova potrebno duže vrijeme nego prije.


A kada je u toku bio "BigDaddy", covek nije prosto mogao da ostane ziv od tih silnih "Google PR Prediction Tools" i svega sto je "BigDaddy" pratilo - tu je bilo i odusevljenja, prosto ushicenja ali i razocarenja... A zasto? Kolk'o je PR +1 u pozicijama, evrima, cemu god? Potpuno besmisleno. Ali ima ljudi koji to vole...

Naravno, to je bio samo ogroman + za Google Inc. na polju PR, ali ne page rank, nego public relations.


@||NeX||:

http://www.vbseo.com/
http://www.vbulletin-faq.com/forum/forumdisplay.php?f=17
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)15.05.2006. u 13:43 - pre 217 meseci
Citat:
Kad samo razmislis, uopste nije vazno. Google PR je mit, magla, whatever, i njegova jedina svrha je uzeti (ili bar pokusati da se uzme) kintu vise (za reklamu, link, prilikom prodaje web-sajta i tome slicno) na kontu veceg PR-a (naravno, od onoga ko ne zna, pa misli da je GooglePR nesto... wow!, hehe). Inace, ako te zanima PRacunica, evo jos jednom jednog objasnjenja PageRank-a: http://www.webworkshop.net/pagerank.html


Moram reć da se ne slažem oko toga u potpunosti, PR nije nešto što je užasno važno za rejting, ali definitivno nije mrtav, niti mit, niti magla. Ima svoju svrhu i jedan je od preko 100 faktora. Govorimo o modificiranom PR jer se definitivno vidi da je nešto mijenjano po tom pitanju.

Znam i ja ponekad reagirat da je PR manje bitan ili da ne treba paziti na to itd, ali ja ne bih skakao tolko u krajnost sa Google PR kao ti:).
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

analitilicnost

Član broj: 94803
Poruke: 1
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 07:54 - pre 217 meseci
Izgleda da PR nije jastan pojam!
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 08:20 - pre 217 meseci
Nisam nam puno pomogao sa tim postom oko toga :). Jel znaš nešto više iz iskustva ili pitaš?
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 08:20 - pre 217 meseci
@Bhamby

I ja to primecujem na sopstvenom sajtu

@crews_adder

Dobro, a ti onda objasni zasto je koga djavola Google menjao tj. unapredjivao pagerank algoritam, ako mu ne sluzi nicemu? To je zahtevalo i ljude i vreme i novac, zasto su to radili ako ga ne koriste? Sada, koliko pagerank utice ili ne utice na poziciju nezahvalno je govoriti.

Neko moje nagadjanje, modifikovan PR moze i da ne zavisi samo od linkova, zasto bi? A Google svakako nece obelodaniti sopstveni algoritam.

@analiticnost

Originalni PR je zavisio samo od linkova, a od cega modifikovani PR zavisi sve, zasto bi Google uopste obelodanio? Treba da iznese u javnost svoje algoritme da ih koriste spameri i konkurencija? Moguce je da novi modifikovani PR ne uzima samo linkove u obzir, navedi sad samo jedan dobar razlog zasto bi Google taj algoritam dao meni ili tebi na uvid. ;-)

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.05.2006. u 09:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 12:45 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic
@crews_adder

Dobro, a ti onda objasni zasto je koga djavola Google menjao tj. unapredjivao pagerank algoritam, ako mu ne sluzi nicemu? To je zahtevalo i ljude i vreme i novac, zasto su to radili ako ga ne koriste? Sada, koliko pagerank utice ili ne utice na poziciju nezahvalno je govoriti.

Neko moje nagadjanje, modifikovan PR moze i da ne zavisi samo od linkova, zasto bi? A Google svakako nece obelodaniti sopstveni algoritam.


Pa zar nisi i sam dao odgovor? Jer, ako je "nezahvalno govoriti o tome koliko PageRank (ne)utice na poziciju", cemu onda sluzi (ako uz to u stvari i ne radi )? Ako Google PR, koji je (ili bar bi trebalo da bude) zasnovan pre svega na broju jednosmernih, dolazecih linkova linkova, nema veci uticaj i na poziciju, onda stvarno, "cemu onda toliki ljudi, vreme i novac na unapredjenje PR-a"? To bih i ja voleo da znam. Mislim da daleko vise rade na svom (Google Inc.) PR-u nego na stvarnom, GooglePR-u.

Google svakako nece obelodaniti svoj algoritam, ali je ipak najveca nepoznanica Yahoo!-ov algoritam, zar ne? Ipak, posto je to tako, posto je, dakle, Google-ov algoritam (naj?)veca "poznanica", svi vrse optimizaciju za Google, ali ipak ne dobiju odgovarajuce (ni izbliza ocekivane) rezultate ili dobiju neke rezultate iznad ocekivanja ali sa mnogo nelogicnosti, itd. (ovde ne mislim na rezultate u smislu same pozicije, vec u smislu Google PR-a). U tome i jeste "car" neotkrivanja algoritma pretrazivaca.

Na kraju, mozda ipak cela poenta i jeste u strpljenju (naravno uz neprestani rad na sadrzaju i SEO), pa ce se vremenom svi rezultati i sve blagodeti Google-ovog rada na unapredjenju algoritma pretrazivaca konacno i pokazati. Nadam se da ce se isto tako pokazati i za Google PR, oko kojeg vlada tolika fama.

BTW, pogledaj i ono istrazivanje o sigurnosti SE pa vidi da, ako se izuzmu AskJeevs i AOL (koje domaca Internet populacija i ne koristi), Google se pokazao kao gori od MSN i Y!. Ne kazem da to nije upravo posledica toga sto je Google kao pretrazivac mozda superiorniji u odnosu na MSN i Y!, ali zar i to nije dokaz u prilog onoj mojoj prici o nesavrsenosti pretrazivaca i, s tim u vezi, uticaju i koristi primenjene SEO, ali sa aspekta korisnika pretrage, tj. "pretrazivaca"?

Jedno pitanje: u poslednje vreme citao sam dosta u vezi sa SEO Copywriting-om, pa me interesuje: da li bi trebalo da se pise za pretrazivace ili za ljude?


 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 13:47 - pre 217 meseci
Nema potrebe sa raspravom o PR kad ionako ništa se ne da zaključit, no činjenica je da sa većim PR ima više linkova, time i veće šanse za bolji rejting, i iz te perspektive treba gradit PR. Problem je što strašno puno webmastera, ali i raznih medija, nabrijalo utjecaj PR, to njihov problem.

Citat:
Jedno pitanje: u poslednje vreme citao sam dosta u vezi sa SEO Copywriting-om, pa me interesuje: da li bi trebalo da se pise za pretrazivace ili za ljude?


Ne mogu protumačit ovo pitanje nego kao klasično pitanje da li je SEO štetan ili ne :). Pa odgovor je uvijek standardni, ne treba generalizirati.

Treba pisat i za ljude i pretraživače. Za ljude na prvom mjestu.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 17:04 - pre 217 meseci
Citat:
Pa zar nisi i sam dao odgovor? Jer, ako je "nezahvalno govoriti o tome koliko PageRank (ne)utice na poziciju", cemu onda sluzi (ako uz to u stvari i ne radi )?


Sto ih ne pitas, a? Sve SEO tehnike su potpuno empirijske, tj nista nije sigurno, nema nicega sto ce u sto procenata slucajeva da ti podigne poziciju na pretrazivacu. Dalje, ako komentarises da ne radi, mozes i ne koristiti, zar ne, i gde je tu problem?

Citat:
BTW, pogledaj i ono istrazivanje o sigurnosti SE pa vidi da, ako se izuzmu AskJeevs i AOL (koje domaca Internet populacija i ne koristi), Google se pokazao kao gori od MSN i Y!. Ne kazem da to nije upravo posledica toga sto je Google kao pretrazivac mozda superiorniji u odnosu na MSN i Y!, ali zar i to nije dokaz u prilog onoj mojoj prici o nesavrsenosti pretrazivaca i, s tim u vezi, uticaju i koristi primenjene SEO, ali sa aspekta korisnika pretrage, tj. "pretrazivaca"?

Jedno pitanje: u poslednje vreme citao sam dosta u vezi sa SEO Copywriting-om, pa me interesuje: da li bi trebalo da se pise za pretrazivace ili za ljude?


A sta je ovo, trolovanje? Pa znas ko pise za pretrazivace, oni koji koriste markov chain skripte za generisanje random teksta.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.05.2006. u 18:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 19:56 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Dalje, ako komentarises da ne radi, mozes i ne koristiti, zar ne, i gde je tu problem?


Ne koristim Google Toolbar i ne proveravam Google PR. Nema svrhe, pa nema ni problema.

Citat:
bojan_bozovic: A sta je ovo, trolovanje? Pa znas ko pise za pretrazivace, oni koji koriste markov chain skripte za generisanje random teksta.


Zasto trolovanje? SEO Copywriting je jedna od SEO tehnika, zar ne? Zato se pitanje i uklapa se u temu. Ljudi idu u krajnost i pisu za pretrazivace. Hoces da kazes da to nije tacno? Uostalom, who cares.


 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.pat-pool.le.sbb.co.yu.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 20:04 - pre 217 meseci
Svi koji ne koriste skripte za random tekst pisu, zamisli, za ljude. Nisam nasao nijedan sajt koji ne mogu procitati, a da je vredan citanja. Dalje, ako to nije bio flamebait, ne znam sta jeste, jer nam u usta stavljas da ne pisemo sadrzaj za ljude, vec za pretrazivac.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 17.05.2006. u 21:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

crews_adder
Serbia

Član broj: 28500
Poruke: 2159
*.dial.b92.net.

ICQ: 302374108


+2 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)17.05.2006. u 22:03 - pre 217 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Dalje, ako to nije bio flamebait, ne znam sta jeste, jer nam u usta stavljas da ne pisemo sadrzaj za ljude, vec za pretrazivac.


Ma nista ja vama ne prebacujem. Jednostavno, imajuci u vidu SEO Copywriting i njegovu primenu, postavlja se pitanje - kome su takvi tekstovi prvenstveno namenjeni, jer SEO Copywriting podrazumeva, da tako kazem, SE-friendly tekstove, dakle pisanje za pretrazivace. Naravno da su tekstovi namenjeni ljudima (bar u krajnjoj liniji), ali ako se pisu tako da odgovaraju potrebama SEO-a, odn. pretrazivaca...

No, korisno bi bilo da ja prestanem da se bavim ovom tematikom, posto diskusija srlja u offtopic.


 
Odgovor na temu

||NeX||
Nedim Šabić
Vlasnik SEO.ba
BiH

Član broj: 1430
Poruke: 1733
*.wh-stuttgart.de.



+4 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)30.05.2006. u 05:33 - pre 217 meseci
Pročitao sam http://www.seo.hr/blog/3 , ali nikako da skužim kako se općenito radi.
Zar ne može reći za http://www.domena.com/kupus/salata/12/23/index.html
da rewrite-uje u http://www.domena.com/keyword1/keyword2.html ?
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)30.05.2006. u 09:28 - pre 217 meseci
Možeš ali će ti htaccess bit strašno dugačak, ako nisi prilikom programiranja imao na umu da ti se u parametrima javljaju ključne riječi gdje je to moguće.

No nisam prevelik guru za htaccess, vjerojatno tu ima netko tko to možda zna riješit po skraćenom postupku :), ako ne idi na mod rewrite forum i potraži rješenje: forum.modrewrite.com
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Crazy Man
Web developer
Hrvatska

Član broj: 58703
Poruke: 37
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)07.06.2006. u 13:12 - pre 216 meseci
Vidim da si promjenio dizajne stranice ali sada se i navigacija nalazi skroz gore (iznad headera), a i malo si sadrzaj promjenio... Baš me zanima kako će se tražilice ponašati prema svemu tomu. Šta ti misliš ? Vjerovatno će se poboljšati sve jer ne bi tako nešto bzveze radio... Inače svaka čast za dizajn, vrhunski je ;)
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)07.06.2006. u 13:34 - pre 216 meseci
Meni se dizajn iskreno ne sviđa (što ne znači da se neće svidjet većini :) ), nedorađen je, boje nisu baš najbolje odabrane, slike su loše, pogotovo na početnoj, uglavnom to mi je uvijek problem jer sve radim na brzinu, htio sam izbacit što je prije moguće seo alate i omogućit brže postanje po blogu sa kraćim postovima. Još u planu imam 5 jačih alata za google.co.yu, google.si, pogodke i slično :)

Sve će se to još mijenjat sa vremenom žestoko. :)

Što se tiče promjena za poziciju, ništa posebno se neće dogodit, no sad sa ovim idem u drugi krug po linkove, jer od kada došao u top 20 nisam prstom pomaknuo.
Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Crazy Man
Web developer
Hrvatska

Član broj: 58703
Poruke: 37
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)07.06.2006. u 17:53 - pre 216 meseci
Ajde de... kažeš po linkove. Mene još uvijek to zanima: kako dobiti kvalitetne linkove? Znam da treba pisati kvalitetne tekstove, imati kvalitetnu i profesionalnu stranicu itd. Ali kako sada saznati tko se sve bavi time (konkurencija i sl.) i njih kontaktirati za razmjenu linkova itd. Ili kontaktirati neki slični portal koji se time bavi da objave vijest o meni i sl. Zanima me kada se nekoga kontaktira da napišem neki mail bzveze ili da to nekako profesionalno sročim i napišem (prezentiram). Ima li netko neki gotovi primjer kako se najbolje prezentirati nekome putem maila, da ovaj drugi vidi da smo profesionalni a ne neki levati.
 
Odgovor na temu

bsaric
Bruno Šarić
SEO
Samobor, Hrvatska

Član broj: 72221
Poruke: 527
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.seo.hr


Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)07.06.2006. u 18:49 - pre 216 meseci
Mislim da prvo treba razjasnit što je kvalitetan link, točnija definicija za mene je link koji je kvalitetan u očima tražilice, znači domene koje stoje dobro ili odlično za svoje i moje ključne riječi, drugim riječima može bit da je totalno stari i ružan sajt u vrhu, nekome to nije kvalitetno, no nije kvalitetno u očima korisnika, no je u očima tražilice.

A sad kako? Jednostavno ako se baviš prodajom čarapa, očito je da linkove treba nabavit sa sajtova koji su očima tražilice relevatni za prodaju čarapa :). Time nećeš baš konkurenciju pitat, no za svaki pojam ili industriju možeš naći sajtove koji se bave tom industrijom, naći ćeš ih naravno, tražilicama ili preporukama ili putem linkova na sajtovima te tematike. Mislim da sajtove nije problem naći već je veći problem kako dobit link sa nečega što smatraš kvalitetnim.

Ako se recimo sajt bavi čarapama, prvo ćeš googleom i ostalim tražilicama proć sve webove koji se time bave i pokušat pitat za link, nazvat telefonom ili pak dogovorit kakvu suradnju ili bilo što tog tipa sa ciljem da dobiješ i link. Uzeo sam malo drastičan primjer za čarape jer za to ti niti ne trebaju linkovi neki posebni, klasičnim prijava po direktorijima i boljim internim linkanjem si već gore.

Sve se to svodi na klasični marketing + neke osnove što tražilice vole.

Kak ćeš složit mail? Napišeš zašto bi netko postavio link prema tvojoj stranici, naravno taj razlog bi trebao biti dobar sadržaj i nešto kvalitetno i zanimljivo, jer ako je domena komercijalna i sa samom ponudom proizvoda i usluga teško se nešto može dobit free.

Kao recimo što ću ja sad napravit za seo.hr, složio 6 alata i blog i promovirat ću njega, ne svoje usluge :).


Ne odgovaram na pitanja preko PP i emaila vezana uz SEO niti ne pregledavam
domene.
SEO blog | Životopis
- Posao
 
Odgovor na temu

Crazy Man
Web developer
Hrvatska

Član broj: 58703
Poruke: 37
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: LIVE SEO tutorijal :)07.06.2006. u 19:42 - pre 216 meseci
Yap, skontao sam te potpuno o cemu se radi. Ali ipak sam i za to da stranica bude kvalitetno i profesionalno napravljena u korist samih posjetitelja. Nije sve samo u tražilicima.

Šta misliš jel bolje imati veliki community ili dobru SEO stranicu? Ili možda 50-50? Ja sada otvaram jednu stranicu pa nekako gađam na community dosta jer mi je to i najvažnije za ovakvu vrstu stranice, ali ipak trebam se i malo oko SEO pozabaviti... O kakvih točno 6 alata govoriš?
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: LIVE SEO tutorijal :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 50367 | Odgovora: 169 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.