Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?

[ Pregleda: 5252 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.61.eunet.yu.



+7 Profil

icon Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?13.03.2006. u 16:11 - pre 220 meseci
Molim vas pomoc:
evo sta mi treba,treba mi kontakti koji lice kao kontakti na zvucnicima-papucice-i to muski kontakti koje bih zalemio za stampanu plocicu-znaci lemni kontakti ,mislio sam da se to zove muska buksna ili klema ali nije ni jedno ni drugo,kad sam narucio buksne iz Radio kluba,poslali su mi zenske buksne kojima je unutrasnji precnik 4mm, i kako sam saznao kasnije valjda idu banana prikljucci 4mm.
Zatim sam narucio lemne usice nadajuci se da cu dobiti to sto zelim medjutim dobio sam kontakte koji imaju otvor za M3 ili M4 srafove i to se srafi za stampanu plocicu ili neku izolator a onda se zica lemi na gornji kraj te usice.
Zatim postoje lemni stubici,klinovi.....ali nista o mojim kontaktima.
Znaci ja sam hteo na kablovima da stavim klasicne da kazem elektricarske kleme-one koje se koriste na kablovima za grejace-rerna,boljere-grejace.....i da onda te kablove prikljucim na stampanu plocicu preko muskih kontakta-papucica ili kako se zovu,koji se leme na stampanu plocicu, ima ih i pod uglom od 90 stepeni.
U SD Nisu-prodavnici ih zovu muski-zenski kontakt(za kabal,za st.plocu) ali u Radio klubu ona zenska nezna da mi objasni kako se to zove da bih narucio-pomagajte kako se to zove?
Zanci na toj stampanoj plocici hteo sam da napajanje-kablove prikljucim preko kleme na stampanoj plocici(mislim da se zove klema za stampanu plocu),ulazni signal-posto se radi o audio pojacivacu,da dovedem preko kontakta-buksne zenske-one klasicne kao za boljer samo manje mislim da je 3.8mm, a na stampanoj plocici da stavim papucice- lemne(da ih zalemim na stampanoj ploci) pod uglom od 90 stepeni, i na kraju izlaz za zvucnike da prikljucim preko zenske buksne od 6mm, na stampanoj plocici na muske buksne-papucice isto pod uglom od 90 stepeni.Tako da bih mogao kad mi treba da izvadim ceo taj modul bez odlemljavanja.
kako se zovu ti kontakti za stampane plocice-buksne nisu...........?
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?13.03.2006. u 16:39 - pre 220 meseci
Mislim da se to u katalogu RK zove redna stezaljka. Ima ih 2,3,4 i 5 polnih.
Slicne su "luster klemama", ali imaju stubice kojima se leme na stampu, raster im je, ako se ne varam 5mm.


[Ovu poruku je menjao Blejd dana 13.03.2006. u 17:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Blejd
Branko Zebic
Pozarevac

Član broj: 147
Poruke: 327
..taman-bg.customer.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?13.03.2006. u 17:31 - pre 220 meseci
U ITC ih zovu kleme za print montazu
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.47.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?15.03.2006. u 21:03 - pre 220 meseci
Nisam mislio za kleme za stampanu plocu,znam za njih,vec postoje kao stopice,pa videli ste kako izgledaju kontakti na zvucnicima-posebno na onima u kolima,stim sto je obicno jedna stopica manja od druge i na njih idu kablovi sa buksnama ili kako da ih nazovem koji se nataknu na te stopice,e takve ja hocu samo da mogu da ih zalemim na stampanu plocu,mislim na muske stopice, ima ih u SD nisu, i zovu ih samo musku ili zenski kontakt i onda ima od 3.8mm i od 6 mm sirine, kako bre ljudi niste videli takve utikace, pa sta ide na grejacu od boljera ili grejacu od rerne-kako se to zove sto stoji na kablu-jel buksna? e takva mi treba za kabal a na samom grejacu ima stopica na kojoj se prikljuci ova buksna sa kablom, e ima takva muska stopica i za stampane ploce ali ne znam tacno kako se zove-pomoc(ne trebaju mi kleme!)
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?15.03.2006. u 21:14 - pre 220 meseci

Ako mislis na ovo:


to je zenska, ima ih u ITC-u i zovu se natikaci. :)

Verovatno imaju i muske

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Arnold Layne
Chedomir Jokanovich
Beograd

Član broj: 33895
Poruke: 772
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.

Sajt: chejok.freecoolsite.com


Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?15.03.2006. u 21:35 - pre 220 meseci
A u radio klubu se to isto zove flah konektor i izgleda ovako:




ima i muskih za pcb, pod uglom ili ne...


A sa druge strane imas i nylon konektore koji izgledaju ovako (isto u rk)




A sto ti lepo ne narucis i njihov katalog na cd-u i imas pdf sa svim komponentama i slikama pa da se ne mucis ovako.
Aj kada se cimam, iscimacu se do kraja. na pm-u imas listu ovih flahova koje imaju u rk-u (iz kataloga)

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 15.03.2006. u 22:36 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Arnold Layne dana 15.03.2006. u 22:42 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.44.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?16.03.2006. u 16:11 - pre 220 meseci
TO Majstore to sam trazio,vidis u Elementi se zovu stopice,kazes i ITC-u natikaci, a u Radio klubu Flash , e to je problem kao da moram tri jezika da naucim ,to mi treba ti flash utikaci koji idu na kabal , a muski deo ide na PCB.HVALAAA!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.44.eunet.yu.



+7 Profil

icon Re: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?16.03.2006. u 16:38 - pre 220 meseci
Tacno na flash konektore sam i mislio, a evo u cemu je problem:
U ITC-u ih zovu natikaci,u Elementi ih zovu stopice, a u Radio klubu flash konektori, a ustvari to je jedno te isto,ja sam mislio da se to zove buksna i kad sam dobio od Radio kluba video sam da sam se zjb...ali mogu to da iskoristim za izlazni terminal pojacala,dali se vi slazete da buksne budu izlazni terminal za zvucnike-misleci da ih postavim na audio pojacivacu?
Drugo sta mi vi prijateljski savetujete, da stavim na stampanoj plocici, to je ustvari plocica koju cu da napravim na vitroplastu sa letraset linijama i tackicama itd. i da kalaisem, i u prvoj fazi sa tda 2003, a vrlo brzo kad vidim kako to ide, jer sam ranije to radio sa flomasterom ili foto postupkom, ali sada trenutno nemogu da radim sa fotopostupkom,pretpostavljam da ce mi zavrsiti ove letraset ili litoprint linije tackice itd. da napravim pojacalce sa LM1875-to su skoro dobili u Radio klubu, a moja nekadasnja sonijeva linija je imala te IC i odlicno je zvucala,.....e sad posto bi bilo lepo da kablovi ne budu svi direktno lemljeni nego da stampanu plocicu mogu da odvojim kao modul i izvadim po potrebi zato sam mislio da koristim ovako:
za ulaz sa pretpojacivaca male flash konektore 2.8mm za PCB,ili one lemne stubice, jer pretpostavljam da klemne nisu dobre za ovo,
Zatim za napajanje da koristim ili klemne-kleme za PCB 2-polne,ili flash konektore 6.3mm za PCB, i isto za izlaz sa plocice za zvucnike klemna ili isto flash konektori.
Vase misljenje ,jel dobro moje ramisljanje ili izbegavati bilo kakve konektore sem gde to mora?
I hvala vam ljudi,namucih vas posteno.Pozdrav!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Kako se zovu kontakti koji se leme na stampanoj plocici-buksne?

[ Pregleda: 5252 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.