Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Hvalisanje!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Hvalisanje!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15827 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
212.200.2.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Hvalisanje!05.07.2003. u 20:45 - pre 253 meseci
nemam pojma ali ja u netscape nisam ni video nista osim onog sugavog uvoda
i one animacije nekog kera sto mu se glava mrda kao da ce da otpadne
i cujem neku muzikicu za papanje

Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Hvalisanje!05.07.2003. u 22:15 - pre 253 meseci
Moram da se javim i malo prokomentarišem.

Imam dovoljno brzu vezu da nemam problema s učitavanjem sajta, tako da sam ga uspeo pregledati.

Nikada mi neće biti jasno kreiranje sajtova s logikom CD prezentacija, a na to mi ovaj sajt liči. Ako se to izuzme, kao što Bluesman kaže, nebi se moglo reći da ova Web prezentacija odiše smislom za funkcionalnost.

Dovoljno je da vam kažem da ću ovaj sajt iskoristiti na svojim predavanjima kao case study za prikazivanje kako neki dizajneri u svom radu obraćaju pažnju na sve samo ne na potrebe i cilj neke prezentacije.

Postulat br.1 - Web prezentacija je namenjena potencijačlnim posetiocima, a ne dizajneru/webmasteru/vlasniku...

U redu je priča o tome da klijent želi nešto, pa mu se to i uradi. Smisao prethodno napisanog je upravo u ostalim slučajevima.
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.233.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Hvalisanje!06.07.2003. u 00:32 - pre 253 meseci
Citat:
Dragan Varagic:
Postulat br.1 - Web prezentacija je namenjena potencijačlnim posetiocima, a ne dizajneru/webmasteru/vlasniku...


To je to! Tehnologija zbog same sebe gubi smisao.

Postulat br. 2 - Koliko god ste odusevljeni samim sobom i svojim umecem kada nesto napravite, lezite da spavate i kada se probudite, pogledajte jos jednom to sto ste napravili i razmislite ponovo.

Where do you draw the line?
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

vranic
Aleksandar Vranic
Product Manager for navigation - DiFo
RRC Group
Beograd

Član broj: 11777
Poruke: 16
*.beograd-3.tehnicom.net

Sajt: www.difo.co.yu


Profil

icon Re: Hvalisanje!06.07.2003. u 02:08 - pre 253 meseci
Citat:
Dragan Varagic:

Dovoljno je da vam kažem da ću ovaj sajt iskoristiti na svojim predavanjima kao case study za prikazivanje kako neki dizajneri u svom radu obraćaju pažnju na sve samo ne na potrebe i cilj neke prezentacije.


Hvala, hvala.
Barem cu u necemu nekome koristiti...
Da li se ovaj komentar odnosi na
www.kasta.co.yu
www.vino.co.yu
www.novavaros.co.yu

Sva tri sajta su pominjana pa ne znam koji od ova tri ili su sva tri napljuvana.

Sta da vam kazem.
Covek se uci dok je ziv.
Ja imam jos 9 godina do 35-te, valjda cu nesto do tada nauciti.
A internet koristim od 1996-te. Stvar ukusa.

Da, zaboravih. Prezentacija (vino) je ciljna, tj. ima svoju ciljnu grupu. I tacno je da je istovetno uradjena i na CD-u. I predstavljena u Bordou 27. juna na sajmu VINEXPO.
 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
195.252.100.*

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: Hvalisanje!06.07.2003. u 11:13 - pre 253 meseci
Mislio sam na sajt vino.co.yu. Komentar važi i za kasta.co.yu, ali ću prvi upotrebljavati pri objašnjavanju zašto ne bi trebalo da postoje uvodni ekrani i zašto ne treba raditi komplikovanu navigaciju za koju treba dugo čekati da se učita svaki put pri otvaranju stranice.

Novavaros.co.yu je totalno drugačiji tip sajta i ne može se porediti, jer je to po mom mišljenju dobar sajt, ali je poslovnog tipa.

Ne radi se o pljuvanju, već o činjenici da se ne može CD prezentacija prekopirati na Web, bar ne u varijanti iste logike predstavljanja. Ako ne možete podneti konstruktivnu kritiku, bolje da niste ni postavili pitanje na forumu.

Bez obzira što se kraće profesionalno bavim Webom (1997. g.), savetujem vam da pročitate članke s foruma Internet marketing, s mog sajta, i sa sajta yutrend.com. Ako vas zanima da pravite realno kvalitetne sajtove možda da uložite nešto para i kupite knjigu koju sam napisao, i knjigu Elektronsko poslovanje posle 2000 - www.iqm.co.yu. Ono što tu treba da pronađete jeste - kako kreirati upotrebljivi web dizajn.
 
Odgovor na temu

vranic
Aleksandar Vranic
Product Manager for navigation - DiFo
RRC Group
Beograd

Član broj: 11777
Poruke: 16
*.ptt.yu

Sajt: www.difo.co.yu


Profil

icon Re: Hvalisanje!06.07.2003. u 12:15 - pre 253 meseci
Razumeo sam. Ali na sajtu vino postoji taster skip intro kojim se preskace intro i dolazi do menija u kome se vrsi navigacija. Cak i za vreme samog intra postoji isti taster kojim se automatski preskace intro.
E sad u samom intru pojavljivanje dugmica je uslovljeno ucitavanjem logotipa firmi. I ovde postoji shortcut koji se aktivira samo prelaskom preko lista prvog proizvodjaca vina, koji priznajem kao gresku jer nigde taj shortcut nije pokazan niti objasnjen, ali pomocu njega se otvara svih 9 tastera.
Takodje postoji shortcut i u samom listingu za marke vina, koji takodje nije potrebno da se ceka ukoliko predjete preko dugmeta za prvo vino. Ovo su bile i neke tehnicke greske za samu izradu, jer sam hteo da korisnik u real time-u vidi kako se sajt ucitava, i da mu ne dozvolim da trazi nesto sto se jos nije ucitalo.
Kao sto sam naveo iz svega prethodnog treba izbaciti dugme news, koje se ucitava tako kako je, jer je trebalo da izgleda kao sto je bilo pre godinu-dve dana, i to u jpg/gif formatu, znaci to nije otkucan tekst.
Naravno da mogu da podnesem kritike. Ljudi smo.
Hvala Vam svima na svim komentarima.


 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Hvalisanje!

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 15827 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.