Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Takmicenje-hitno potrebna pomoc(lako)...

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Takmicenje-hitno potrebna pomoc(lako)...

[ Pregleda: 2337 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dane100

Član broj: 55768
Poruke: 28
*.skylogicnet.it.



Profil

icon Takmicenje-hitno potrebna pomoc(lako)...09.03.2006. u 20:13 - pre 220 meseci
poz ljudi ...
8.sam razred , i trebaju mi poeni za upis u zeljenu skolu .
njih nameravam da dobijem isavsi na razna takmicenja :)
eo ovako na takmicenju ce biti ovako nesto , i moze da se radi u 3 jezika : Pascal , Basic i C++ .
toooootalni sam pocetnik , pa vas shodno tome i molim da mi odgovarate kao pocetniku ...



Zadatak1

Hrabri Bilbo je u jednoj od svojih pustolovina pronasao pecinu u kojoj se nalazi skriveno blago . Kroz pecinu postoje 2 puta . Jednim putem seta zmaj Shmaug koji cuva blago . Zmaj neprestano ide od ulaza u pecinu do blaga i natrag . Na drugom putu nalaze se dvoja zakljucanih vrata . Kada je Bilbo dosao do pecine , dobro sakriven je sacekao da vidi zmaja kada dolazi do ulaza . Cim se zmaj okrenuo i krenuo nazad Bilbo je usao u pecinu i krenuo drugim putem , tako da su Bilbo i zmaj istovremeno krenuli od ulaza pecine ka blagu razlicitim putevima . Ako zmaj nadje nekog pored blaga odmah ga ubija . Ukoliko bi neko uspeo da uzme blago , zmaj kada dodje do mesta gde je blago stajalo i vidi da ga nema okrece se i vraca do ulaza u pecinu i tu ceka lopova da stigne . Bilbo se nada da ce uspeti da uzme blago i pobegne iz pecine istim putem , pre nego sto zmaj stigne do ulaza .Vreme koje je potrebno Bilbu da predje put id ulaza u pecinu do blaga ili natrag je T1min , a vreme koje mu je potrebno da otkljuca svaka od vrata na svom putu je Tmin , a vrata otkljucava samo na putu od ulaza u pecinu do blaga , pri povratku su ona otkljucana . Vreme koje je potrebno zmaju da predje put od ulaza u pecinu do blaga ili natrag je T2min . Napisati program koji za date prirodne brojeve T1 , T i T2 ispisuje da li je Bilbo uspeo da uznese blago iz pecine , a ako nije gde ga je Shmaug uhvatio .


Primer: Ulaz: T1=20 T=1 T2=10 Izlaz:Zmaj je uhvatio Bilba na ulazu
Ulaz:T1=15 T=4 T2=7 Izlaz: Bilbo je odneo blago



kazite da li da napisem i druga 2 zadatka ;)


poz i hvala unapred
http://www.newgrounds.com |
-----------------------------
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Takmicenje-hitno potrebna pomoc(lako)...

[ Pregleda: 2337 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.