Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nestanak mreze od kad je wireless internet

[es] :: SOHO Networking :: Nestanak mreze od kad je wireless internet

[ Pregleda: 3362 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hermanreeh
Herman Reeh

Član broj: 28600
Poruke: 88
212.62.48.*



Profil

icon Nestanak mreze od kad je wireless internet09.03.2006. u 17:02 - pre 219 meseci
Imam dva kucna racunara sa xp operativinim sistemima. Bili su umrezeni preko cross ovoer kabla i mreza je radila fino dok nisam uveo wireless internet. od tada se racunari pinguju ali ne mogu da pristupim fajlovima ni na koji nacin. Verujem da je ovo cest problem ali nisam uspeo da nadjem resenje pretrazivanjem. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Nestanak mreze od kad je wireless internet09.03.2006. u 18:25 - pre 219 meseci
Da li se pojavljuje neka greska?
YU2MP
 
Odgovor na temu

hermanreeh
Herman Reeh

Član broj: 28600
Poruke: 88
212.62.48.*



Profil

icon Re: Nestanak mreze od kad je wireless internet10.03.2006. u 09:02 - pre 219 meseci
Ako idem na My network places pa na View workgroup computers dugo pokusava da uspostavi vezu a onda izbaci gresku da nemam dozvole - workgroup is not accessible. You might not have permission to use this network resource. Contact the administrator of this server to find out if you have access permissions. The list of servers for this workgroup is currently not available.... Inace moj provajder je sabacki gromnet. NJihov administrator je rekao da ukucam ip adresu / ime serovanog direktorijuma pa cu dobiti pristup ali to se nije desilo.
Pri tome ip adresa wirless kartice je na 10.4 a ethernet 192.168. Ne znam da li to ima neke veze.
 
Odgovor na temu

Genceld
Gencel Daniel
Subotica

Član broj: 37146
Poruke: 27
*.tippnet.co.yu.

ICQ: 45817676


Profil

icon Re: Nestanak mreze od kad je wireless internet10.03.2006. u 17:57 - pre 219 meseci
Znas sta probaj:Napravi network bridge izmedju dva mrezna adaptera tj izmedju lan i wlan kartice tako sto ces obeleziti te adaptere i desnim klikom odabrati obciju Bridge Connection,ja sam tako povezao laptop sa racunarom koji ima wireless mrezni adapter

i javi ako ti proradi !

[Ovu poruku je menjao Genceld dana 10.03.2006. u 18:58 GMT+1]
"My God, it's full of stars!"
 
Odgovor na temu

hermanreeh
Herman Reeh

Član broj: 28600
Poruke: 88
212.62.48.*



Profil

icon Re: Nestanak mreze od kad je wireless internet10.03.2006. u 20:55 - pre 219 meseci
Resio sam problem vecim delom ali ne potpuno. Isao sam Local security policy - security option i disejblovao opcije -- Do not allow anonimous enumeration of SAM acounts i onu istu takvu ispod nje sa and shares i jos Limit local acounts use of blank passwords to console logon only.
Posle toga sam u stanju da pristupim diskovima na drugom racunaru upisujuci putanju u windows explorer ili mapirajuci disk takodje samo upisivanjem putanje. IPak na racunaru koji je prikacen na wireless internet i dalje ne mogu da koristim my network places. AKo kliknem na Wiev work group computers isto prikazuje gresku kao i pre. Na drugom racunaru radi normalno. Ovo mi lici na neki bug jer nikad ne dobijam one tri opcije kao Windows network, Terminal network i onu trecu koju ne znam jer je nisam skoro video. To ne dobijam ni kao opciju sa desne strane.
Ranije sam pokusao da napravim bridge konekcije ali nije uspelo mozda i zato sto nisam dobro uradio.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Nestanak mreze od kad je wireless internet

[ Pregleda: 3362 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.